Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Вінницької області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Вінницької області \ ЗВО (ВНЗ) Вінницької області та їх рейтинг \ 7. Вінницький коледж будівництва і архітектури Київського національного університету будівництва і архітектури, ВКБА КНУБА

Вінницький коледж будівництва і архітектури Київського національного університету будівництва і архітектури, ВКБА КНУБА

« Назад

Вінницький коледж будівництва і архітектури Київського національного університету будівництва і архітектури- один із самих старих навчальних закладів України, акредитований за першим рівнем.

Вінницький коледж будівництва і архітектури Київського національного університету будівництва і архітектури, ВКБА КНУБА

Контакти ВКБА КНУБА

Місце розташування коледжу в м. Вінниця: вулиця Коцюбинського, 53.

Навчальна діяльність ВКБА КНУБА

В Вінницькому коледжі будівництва і архітектури КНУБА готують за наступними спеціальностями кваліфікованих фахівців рівня молодшого спеціаліста:

- Економіка будівництва;

- Архітектурне проектування і внутрішній інтер’єр;

- Землевпорядкування;

- Обслуговування устаткування систем водопостачання і водовідводу;

- Монтаж та обслуговування внутрішніх санітарно-технічних систем і вентиляції;

- Будівництво і експлуатація будівель та споруд;

- Будівництво та експлуатація міських шляхів сполучення;

- Дизайн.

ВКБА КНУБА

Історія ВКБА КНУБА

В 1920 р. розпочинається історія створення навчального закладу. Саме цього року в Вінниці за розпорядженням уряду було відкрито Професійну будівельно-меліоративну школу. В школі учні навчались протягом трьох років і здобували спеціальність будівельника – десятника. Навчальний корпус був розташований в приміщенні Вчительського інституту.

Першим директором навчального закладу був призначений інженер - О. І. Берьозов. В школі викладали кращі викладачі і інженери міста. Напрямки спеціалізації були будівельний і меліоративний. Влітку учні відбували практику на полі чи на будівництві.

Вже за чотири роки школа випустила п’ятнадцять спеціалістів за три випуски.

Згодом школа отримала назву Вінницький меліоративно-будівельний технікум.

В 1930 р. стався розподіл технікуму на два навчальні заклади: в Вінниці залишився Технікум комунального і цивільного будівництва, а в Хмельницькому меліоративний технікум.

З 1932 по 1935 р. для студентів технікуму збудовано три гуртожитки всього на 150 чоловік.

В технікумі студенти поєднували і навчання, і дозвілля. На базі закладу працювали гуртки: джазовий, драматичний, духових інструментів, фотогурток, секція туризму.

В період практики студенти трудилися на будівництві школи, корпусів технікуму, майстерень побутового призначення, їдалень, працювали по збору врожаю на полях, приймали участь в реконструкції центрального парку рідного міста, в будівництві гідроелектростанції.

До 1941 р. було створено кілька лабораторій. Центральне місце посідала лабораторія випробування будівельних матеріалів, де випробовувались цегляні, бетонні, залізобетонні вироби і матеріали. В технікумі було відкрито курси по підвищенню кваліфікації техніків-будівельників, університет культури, школа десятників, курси інженерів-практиків.

В період довоєнний в технікумі проходили навчання більше тисячі студентів - по чотири групи кожного відділення: вечірнього, єврейського та заочного. Загалом, за період своєї роботи навчальний заклад випустив більш ніж дві тисячі кваліфікованих спеціалістів.

В липні 1941 р. технікум було закрито через фронтові події. Через три місяці технікум знову відновив свою роботу на вимогу німецької влади. Навчання відбувалось тільки в одному навчальному корпусі, всі інші приміщення займали німецькі військові. Навчальна програма технікуму воєнних років була дуже недосконалою.

Після звільнення Вінниці в 1944 р. технікум офіційно відновлює свою роботу, повертаються в його розпорядження всі його приміщення, майстерні, гуртожитки. Розпочинали навчання в після воєнному технікумі всього тридцять вісім студентів.

В 1950 р. навчальний заклад дістає назву Житлово-комунальний технікум.

Через сім років технікум реорганізовано у Вінницький будівельний технікум, а згодом в 1960 р. – у Вінницький будівельний технікум Міністерства комунального господарства України. Відкрито нову спеціальність Водопостачання та каналізація.

В 1964 р. збудовано новий навчальний корпус в чотири поверхи, площею більше трьох тисяч квадратних метрів, який містив актову залу, кінозал, вісімнадцять аудиторій.

На базі технікуму відкрито курси по підготовці до вступу терміном шість місяців. На заочному відділенні з’являються ще дві нові спеціальності: Санітарно-технічне обладнання будівель та споруд і Промислове та цивільне будівництво.

В 1967 р. закладено фундамент гуртожитку на чотириста місць, за два роки двері його було відчинено.

 В 1978 р. відкрито було денне відділення за спеціальністю Санітарно-технічний устрій будівель. Тоді ж було відкрито нові навчальні майстерні, спортивний зал і спортивний майданчик.

Студенти навчального закладу всіх відділень відробляли практику в ремонтно – будівельних трестах багатьох регіонів України.

З 1997 р. будівельний технікум вийшов зі сфери Міністерства житлово-комунального господарства та підпорядковується Міністерству освіти і науки України.

Очолює Вінницький коледж будівництва і архітектури Київського національного університету будівництва і архітектури з 2000 р. директор В’ячеслав Вікторович Шатило, відмінник освіти України.

За рік відкриваються нові спеціальності Землевпорядкування, Економіка підприємства, Монтаж та технічне обслуговування внутрішніх санітарно-технічних систем і вентиляції.

В 2002 р. ВКБА КНУБА було ліцензійовано за спеціальністю Фінанси та підготовкою робітничих професій.

Протягом наступних трьох років Вінницький будівельний технікум отримав акредитацію першого рівня.

Поступово збільшувався склад педагогічного колективу, зростала кількість студентів. І вже в 2004 р. на денному відділенні налічувалось близько тисячі студентів.

Вінницький коледж будівництва і архітектури Київського національного університету будівництва і архітектури, ВКБА КНУБА

Навчальна та наукова діяльність Вінницького коледжу будівництва і архітектури

Сучасний Вінницький коледж будівництва і архітектури Київського національного університету будівництва і архітектури має два навчальні корпуси, які включають в себе навчальні кабінети, актову залу, бібліотеку з читальною залою, лабораторії, їдальню, спортивні зали. Навчальні майстерні для проведення практичних занять мають дев’ять цехів (сантехнічний, зварювальний, малярний, токарний, столярний, слюсарний, ковальський, ручної та механічної обробки). Так звані бази виробничого навчання створені на підприємствах різних міст України. Ремонти корпусів та гуртожитку студенти забезпечують власними зусиллями.

В позаурочний час студенти займаються в спортивних секціях, гуртках художньої самодіяльності та технічної творчості. Виставка технічної творчості постійно працює в стінах коледжу.

Навчальний процес коледжу забезпечують висококваліфіковані педагоги, серед них є відмінники освіти України, заслужений вчитель, викладачі вищої категорії, кандидати наук.

За свій значний вік Вінницький коледж будівництва і архітектури Київського національного університету будівництва і архітектури підготував для галузі народного господарства двадцять сім тисяч спеціалістів.

Для випускників коледжу, які бажають продовжувати освіту, відкриті двері Вінницького інституту економіки Тернопільської академії народного господарства, Вінницького національного технічного університету, Українського транспортного університету, Київського національного університету будівництва та архітектури та інших ВУЗів четвертого рівня акредитації.

Отже, ВКБА КНУБА – це сучасний заклад освіти, який радо вітає вступників на своєму порозі і надає їм всі можливості для самореалізації.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!