Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Вінницької області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Вінницької області \ ЗВО (ВНЗ) Вінницької області та їх рейтинг \ 27. Технологічно-промисловий коледж Вінницького національного аграрного університету, ТПК ВНАУ

Технологічно-промисловий коледж Вінницького національного аграрного університету, ТПК ВНАУ

« Назад

У самому серці красивого Подільського краю в мальовничому регіоні під ім’ям "Вишенька" з 1970 року діє Технологічно-промисловий коледж Вінницького національного аграрного університету, який славиться своєю історією.

Технологічно-промисловий коледж Вінницького національного аграрного університету, ТПК ВНАУ

Історичне становлення ТПК ВНАУ

Історія становлення коледжу черпає свій початок від Махаринецько-сестринського технікуму та аграрної школи (довідка з архіву Бердичева від 3 листопада 1920 року).

На протязі свого становлення він багато разів видозмінював напрями формування, назву і підпорядкування:

- 1930-1937 рр. - Козятинський технікум птахопереробної промисловості;

- 1937-1956 рр. - Козятинський технологічний технікум;

- 1956-1961 рр. - Козятинський обліково-плановий технікум;

- 1961-1967 рр. - Козятинський технологічний технікум м'ясної і молочної промисловості;

- 1967-1970 рр. - Вінницький технологічний технікум м'ясної і молочної промисловості;

- 1970-2003 рр. - Вінницький технікум м'ясної та молочної промисловості, підпорядкований Міністерству аграрної політики України.

ТПК ВНАУ

Відповідно до розпорядження Міністерства аграрної політики України № 148 "Про формування регіональних функціональних відділень Вінницького державного аграрного університету" з 26 травня 2003 заклад включений у склад Вінницького державного аграрного університету на засадах окремого функціонального відділення без права юридичної особи. Відповідно видозмінено ім’я закладу на "Технікум м'ясної та молочної промисловості Вінницького державного аграрного університету".

На здійснення постанови Міністерства сільськогосподарської політики України від 20 липня 2004 р. за № 260 "Про реорганізацію технікумів Вінницького державного аграрного університету" технікум м'ясної та молочної промисловості видозмінює назву в технологічно-промисловий коледж.

Напрями навчання у Технологічно-промисловому коледжі Вінницького національного аграрного університету

На даний час Технологічно-промисловий коледж - державний учбовий заклад I рівня кваліфікації, функціональне відділення Вінницького національного аграрного університету і проводить формування молодших фахівців з відривом і без відриву від виробництва за спеціалізаціями:

- "Використання та ремонт устаткування харчових виробництв" - денна форма освіти;

- "Зберігання, консервування та переробка молока" - денна та заочна форми освіти;

- "Зберігання, консервування та переробка м'яса" - денна та заочна форми освіти;

- "Бухгалтерський облік" - денна та заочна форми освіти;

- "Правознавство" - денна та заочна форми освіти.

Технологічно-промисловий коледж Вінницького національного аграрного університету, ТПК ВНАУ

Кадрове забезпечення учбово-виховного процесу у ТПК ВНАУ

Учбово-виховний процес проводять 10 циклових комісій (у тому числі 5 випускних циклових комісій), які раціонально поєднують педагогів суміжних предметів за їх методичними зацікавленнями, загалом 80 педагогів, поміж них 76 - штатних педагоги, сумісників 4 і 4 вихователя гуртожитку, з яких:

- педагогів вищої кваліфікації – 36;

- володіють почесним рангом "Відмінник освіти України" – 11;

- володіють педагогічним рангом "старший педагог" – 3;

- володіють педагогічним рангом "педагог-методист" – 11;

- володіють  педагогічною освітою - 36 викладачів;

- здобувають освіту в аспірантурі – 5;

- завершили магістратуру – 5.

Педагогічний колектив Технологічно-промислового коледжу - це високоосвічені спеціалісти з великим досвідом професійної і педагогічної роботи, які формують учбово-виховний процес. Колектив кожного разу відповідає потребам часу і свою роботу планує таким чином, щоб кожен студент і випускник помічали, що їхні здібності  та навички, їх економічний розум  впишуться в потреби майбутнього дня. Для отримання цієї високої цілі в коледжі керуються двома головними засадами - педагог - не той, хто вчить і викладає дисципліну, а той, у кого вчаться; завдання освіти - розвинути у студента розум, спроможний перевтілюватися в певні дії, і навчити  відповідати за власні дії та вчинки.

Учбовий процес створений так, щоб направити студентів і педагогів на високу відповідальність за підсумки навчання. Цьому сприяє високий рівень забезпечення учбового процесу системою освітніх засобів, посібниками, учбово-методичними матеріалами для індивідуального оволодіння предметів, практикумами тощо.

Матеріально-технічне забезпечення Технологічно-промислового коледжу Вінницького національного аграрного університету

Матеріально-технічна структура є базою учбово-виховної діяльності в закладі. Освітній процес відбувається в 3 учбово-лабораторних приміщеннях, а це 60 облаштованих на модерному рівні лекційних класів, учбових кабінетів і аудиторій.

В ТПК ВНАУ діє 3 комп'ютерних кабінети і учбова бухгалтерія з модерними комп'ютерами та програмною інформаційною продукцією, які формують комп'ютерну грамотність студентів установи за всіма спеціальностями.

В учбовому приміщенні знаходиться бібліотека з 2 книгосховищами, читальним залом на 150 посадочних місць, зал для видачі літератури.

Книжковий фонд бібліотеки нараховує 78,5 тис. екземплярів. Бібліотека є інформаційним осередком закладу, складає бібліотечне, бібліографічне та інформаційне забезпечення освітнього процесу. До можливостей читачів абонементи наукової та художньої літератури, електронні каталоги та читальний зал з аудіо - та відеотехнікою.

Музей Технологічно-промислового коледжу відображає історію його формування і становлення.

Клуб і актовий зал на 500 осіб забезпечують здійснення виховних та культурно-масових заходів.

2 спортивних зали установи є кращими в м. Вінниці та формують спортивні заходи в коледжі і спортивні турніри на рівні міста, регіону та держави.

При ТПК ВНАУ є гуртожиток на 406 чоловік, яке цілком забезпечує необхідність в житлі не місцевих студентів.

Студенти в гуртожитку забезпечені потрібними меблями, устаткуванням, білизною, безперебійним постачанням газом, водою, теплом і енергією. Кожен поверх має кухні для приготування їжі, холодильники, а також класи для самопідготовки студентів. Діють кімната побуту та душові.

При гуртожитку створений медичний пункт, який обслуговують медичні сестри і зубний лікар, є ізолятор для госпіталізації інфекційних і тяжкохворих студентів, тобто всі умови для надання першої медичної допомоги та здійснення профілактичної діяльності.

Харчування співробітників та студентів забезпечує їдальня при гуртожитку на 100 посадкових осіб та буфет в учбовому приміщенні  на 50 чоловік.

Учбово-методична діяльність у ТПК ВНАУ

У коледжі методичну діяльність створює і керує методичний кабінет, методична рада, сформована при методичному кабінеті. Функціонує 10 циклових комісій, які здійснюють методичну і науково-дослідну діяльність педагогів за різноманітними спеціалізаціями.

Педагоги Технологічно-промислового коледжу ВНАУ активно діють над методичним забезпеченням учбового процесу - створюють робочі зошити, щоденники-звіти, конспекти лекцій, учбові посібники, електронні підручники, опорні конспекти забезпечення індивідуального опанування, учбові відеофільми та багато іншого.

Протягом минулих років педагогами закладу було створено 28 електронних підручників, 35 робочих зошитів, 8 відеофільмів і 89 інших розробок методичного значення.

27 педагогів закладу є розробниками учбових програм з різноманітних предметів, 31 педагог є координатором учбових програм, створених іншими учбовими установами Міністерства аграрної політики України.

Кращі методичні розробки та діючі моделі педагогів закладу є учасниками обласних, республіканських фестивалей, а також вміщені в каталог найкращих робіт виставки передового досвіду педагогів в НМЦ Міністерства аграрної політики України.

Технологічно-промисловий коледж Вінницького національного аграрного університету здійснює формування молодших фахівців за такими кваліфікаціями:

- Машинобудування та матеріалообробка;

- Харчова промисловість та переробка аграрної продукції;

- Право;

- Економіка та підприємництво.

Отже, Технологічно-промисловий коледж ВНАУ – це сучасний заклад освіти, який надає ґрунтовні знання своїм студентам, робить їх висококваліфікованими спеціалістами.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!