Роздрукувати сторінку

Могилів-Подільський медичний коледж, МПМК

« Назад

Могилів-Подільський медичний коледж - один з древніших навчальних установ на Поділлі, що на даний час стало головною віхою в структурі охорони здоров'я Вінницької області.

Могилів-Подільський медичний коледж, МПМК

Контакти Могилів-Подільського медичного коледжу

Адреса закладу: 24000, Вінницька обл., м. Могилів-Подільський, вул. Київська 40/1.

Тел./факс: (04337) 6-25-61.

Е-mail : rector@vsau.org.

Загальна інформація про МПМК

Почав свою роботу в 1936 році як дворічна Школа, яка здійснювала формування медсестер і акушерок.

А зараз закладу вже 70! За час свого становлення медичний коледж сформував близько 10 тисяч спеціалістів для установ охорони здоров'я держави. Студенти коледжу вдало діють також за границею, де високо оцінюють рівень їх професійної підготовки.

Напрямки освіти в МПМК

На даний час Могилів-Подільський медичний коледж підготовлює фахівців  за такими кваліфікаціями:

- лікувальна діяльність;

- сестринська діяльність;

- акушерська діяльність;

- стоматологія.

МПМК

У планах коледжу на подальший рік - створення ліцейного кабінету та курсів збільшення спеціалізації медичних сестер, а в планах планується формування бакалаврів за спеціальністю "сестринська діяльність".

Плідний вклад у становлення та формування навчального закладу внесли директори: Павлик А. П., Миколюк Ст., Дабіжа С. В.

За правління А. П. Павлика в 1954 р. школа була перейменована в медичне училище. Зусиллями студентів було споруджено спортивний зал, їдальня і бібліотека. У 1966 році закладу було надано два приміщення, в яких розташовується медичний коледж і на даний час.

У 1977-1984 рр. керівником училища був Миколюк Ст., нинішній головний лікар Могилів-Подільського МТМО. За цей час були цілком переоблаштовані учбові кабінети, побудовані чотири нові аудиторії, досить збільшилася учбово-методична структура.

У 1984-1994 рр. керівником був Дабіжа С. В. Його робота - новий виток в формуванні та збільшенні матеріально-технічної структури училища. Важливий здобуток цього періоду - спорудження нового модерного гуртожитку на 220 осіб з інноваційною бібліотекою, читальним залом, тренажерним залом та спортивним майданчиком.

13 років колектив МПМК очолює керівник В. М. Кордон - відмінник освіти України, педагог вищої кваліфікації. За минулі 10 років заклад багато разів вдало здійснював атестацію та акредитацію, стало модерним вищим учбовим закладом I рівня кваліфікації, а з 2005 року придбало ранг коледжу.

Створено дві нові спеціалізації:

- стоматологія;

- акушерська діяльність.

Могилів-Подільський медичний коледж, МПМК

Матеріально-технічна структура МПМК

Велика кількість уваги надається забезпеченню учбового процесу комп'ютерами. В закладі створено 5 комп'ютерних аудиторій,  9 нових класів доклінічної практики з клінічних предметів. Праця студентів на заняттях забезпечена новітніми стоматологічними матеріалами, медичним устаткуванням, технічними засобами навчання, наочними матеріалами.

Володимир Михайлович вміє оточити себе людьми-творцями, вміє підбирати і виховувати для спільної діяльності однодумців, є визначним майстром педколективу, диригентом налаштованого оркестру, де кожен чудово проводить свою партію.

Педагогічний склад МПМК

Про хорошу професійну підготовку піклуються 46 штатних педагогів і 29 сумісників. В закладі діють 23 педагога вищої кваліфікації (з них 9 педагогів-методистів, 8 старших педагогів), 6 педагогів I кваліфікації, 10 - ІІ кваліфікації. Серед них 14 відмінників освіти.

Може навчити любові той, хто сам працює з примусу, ніж з натхнення? Так прийшло розуміння: без особистої душі, вкладеної в кожного, не можна досягти творчості.

У сьогоднішньому світі технократичному, віртуальному, прагматичному і досить тяжкому, студентам бракує емоційного контакту, довіри, підтримки та... дитинства. Далеко від близьких вони зіткнулися з тяжкою працею - навчанням.

Ось тут Володимир Михайлович не забуває визначне з античних періодів висловлювання про те, що розум дитини - не посудина, яку треба наповнити знаннями, а факел, який слід підпалити.

І саме з цього розпочинається дійсна педагогіка - коли турбуєшся за студентів, як за власних дітей. Володимир Михайлович у пошуку відповідей на важкі проблеми: як педагогічне "потрібно" змінити в студентське "хочу"? Як сформувати такий рівень совісті, такого медичного фахівця, щоб жив з людьми і для людей, а не сам для себе? Як віднайти ту одну дорогу, яка веде до струн душі кожного студента і надає можливість виявити його кращі моральні якості?

Педагогічний склад, яким керує Кордон Ст. М., досліджує відповіді на ці проблеми у своїй постійній роботі, на заняттях і в позанавчальний період. Потрібно відзначити, що підсумки пошуку цілком вдалі.

Під управлінням керівника Кордона М. колектив кожного року має гарні успіхи в роботі: на високому рівні сформована науково-методична, виховна, спортивно-масова діяльність.

Могилів-Подільський медичний коледж здійснює формування молодших фахівців за такими кваліфікаціями:

- Медицина.

Активна життєва позиція, перші самостійні рішення в різних ситуаціях, формування гуманних патріотично вихованих, сильних духом особистостей - на це спрямована виховна діяльність в коледжі. Сьогодні формуються не просто фахівці, а фахівці, які можуть працювати в ринкових умовах, виявляти, розвивати творчі здібності.

Отже, Могилів – Подільський медичний коледж – це широко профільний учбовий заклад, який проводить високоякісну підготовку медичних працівників.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!