Роздрукувати сторінку

Ладижинський коледж Вінницького національного аграрного університету, ЛК ВНАУ

« Назад

Ладижинський коледж Вінницького національного аграрного університету - вищий учбовий заклад I рівня кваліфікації.

Ладижинський коледж Вінницького національного аграрного університету, ЛК ВНАУ

Історична довідка ЛК ВНАУ

Відповідно до розпорядження Народного Комісаріату Земельних Справ України у 1932 році було сформовано Ладижинський технікум механізації аграрного господарства, який приймав дітей працівників і селян з семилітньою освітою. Технікум знаходився в двоповерховому приміщенні бувшої військової лікарні і обладнаний  трактором "Фордзон-Путиловец", вантажним автомобілем ГАЗ-АА, токарним і деревообробним устаткуванням, кінними косарками і т. д.

За 9 довоєнних випусків технікум сформував 729 фахівців аграрного господарства, велика кількість яких з перших днів приймала участь у бойових діях на фронтах Другої Світової війни, в партизанських загонах, діяли на оборонних організаціях. Велика їх кількість погинули в боях з німецько-фашистськими завойовниками, велика кількість вшановані високих урядових призів. Студенти 1935 р. Западинський А. С. та 1938 р. Рудик М. М. стали Героями Радянського Союзу.

З перших днів визволення Ладижина від німецько-фашистських загарбників технікум поновив свою діяльність і в 1947 році здійснився перший післявоєнний випуск. Паралельно з формуванням техніків-механіків навчалися фахівці робочих спеціальностей - трактористи, комбайнери, електрики, бригадири тракторних бригад та інші.

У 1952 році розпочато діяльність заочного підрозділу технікуму, яким на протязі 50 років постійно управляв студент технікуму, кавалер трудової нагороди "Знак Пошани" Солтис В. В.

З 1989 року в технікумі створено підрозділ "Електрифікація і автоматизація аграрного господарства", 2002 - підрозділ "Бухгалтерський облік".

З 2003 року технікум став функціональним відділенням Вінницького державного аграрного університету як Ладижинський коледж.

За період свого становлення ЛК ВНАУ підготував близько 16 тисяч висококваліфікованих співробітників, які діяли і діють в різноманітних сферах народного господарства України, Росії, Молдови, Латвії, державних закладах, Збройних Силах, правоохоронних структурах, є директорами організацій, науковими співробітниками, педагогами вищих учбових установ, у т. ч. Ладижинського коледжу.

ЛК ВНАУ

Педагогічний колектив Ладижинського коледжу Вінницького національного аграрного університету

Пошаною установи є його викладацький склад у кількості 75 педагогів з вищою інженерною та педагогічною освітою, 35 лаборантів та майстрів виробничого навчання з вищою і середньою спеціальною освітою. Серед них заслужений педагог України Краса В. І., 3 кавалера трудової нагороди "Знак пошани", 13 відмінників освіти України та відмінників сільськогосподарської освіти, 15 педагогів-методистів, 4 старших педагогів, 43 фахівця вищої кваліфікації. Крім цього, 11 викладачів внесені в Книгу Пошани НМЦ. Педагоги закладу Супрун Д. Г, Крупчук Д. М., Слюсаренко С. П., Сайчук П. В. Сташок М. С, Безсмертний А., Величко Т. Р. та інші кожного разу беруть участь у діяльності науково-технічних симпозіумів і конференцій, у т. ч. світових, є авторами посібників, учбово-методичних матеріалів і ін.

Ладижинський коледж Вінницького національного аграрного університету, ЛК ВНАУ

Матеріально-технічна структура ЛК ВНАУ

Учбові та практичні заняття в закладі відбуваються в чотирьох приміщеннях, 22-х аудиторіях, 3 комп'ютерних кабінетах, учбово-виробничої майстерні з усіма потрібними цехами, учбовому полігоні, учбово-виробничому господарстві, парку тракторів і автомобілів.

На теперішній період на кожного студента Ладижинського коледжу відведено 26 кв. м учбової території, що є одним з найкращих в Україні. У коледжі діють 3 модерні гуртожитки (на 235 чоловік кожен). Це надає змогу повністю розв’язати питання студентського житла як на стаціонарі, так і на заочному підрозділах. До можливостей студентів кімнати дозвілля, ігрові кабінети, телевізійні зали. В коледжі діє їдальня.

Студенти та педагоги ЛК ВНАУ мають змогу користуватися науково-технічною бібліотекою на 50 тис. томів, читальним залом і актовим залом на 450 чоловік. У коледжі діють 2 спортзали для ігрових форм спорту, стадіон, баскетбольний і волейбольний приміщення, типові гімнастичний та військовий містечка, накритий стрілецький 50-метровий тир, де відбуваються турніри різноманітного рангу.

На цій базі студенти мають змогу, крім головної кваліфікації, опанувати цілим рядом робочих професій - водія автомобіля, тракториста-машиніста 3-го розряду, слюсаря-ремонтника аграрної техніки, електромонтера, оператора ПЕОМ і ін.

На теперішній період в ЛК ВНАУ діють такі секції художньої самодіяльності як колектив народного танцю «Еталон» під покровительством С.М. Куценко, вокальний колектив під керівництвом Є.Г. Неборячок та хор народної пісні під покровительством В.В. Янчука.

Студенти закладу дуже полюбляють танці і вже мають певні надбання в цій галузі. Тепер вони матимуть можливість займатися улюбленою справою у новозбудованому танцювальному кабінеті, урочисте створення якого сталося 1 вересня 2014 року.

Ніякий святковий захід в учбовому закладі та місті Ладижині не відбувається без участі танцювального колективу та вокалістів установи.

На теперішній день коледжем керує молода, перспективна команда управління на чолі з директором Кифоренко О.Б., замісник директора з учбової діяльності Огороднік О.В., замісник директора з виховної діяльності Капелюшна І.М., замісник директора з адміністративно-господарської частини Пшенична В.О., завідувач денним та заочним підрозділом «Механізація аграрного господарства» Сандуляк А. М., завідувач денним та заочним підрозділом «Електрифікація і автоматизація аграрного господарства» та «Бухгалтерський облік» Обідник В.В., методист Лобуренко О.В.

Отже, історія Ладижинського коледжу - це маленька частина історії держави. Разом із нею заклад жив, діяв, долав перепони, отримував  перемоги. Від покоління до покоління укріплювалась учбово-матеріальна структура навчальної установи, збирався досвід, збільшувалися традиції. І в тому, що на теперішній час Ладижинський коледж Вінницького національного аграрного університету є одним з визначних учбових закладів системи сільськогосподарської освіти, заслуга всіх поколінь педагогів, робітників, студентів.

Не забуваємо минуле, пишаємося сьогоденням, плануємо подальше життя і упевненні в ньому – ось такий девіз ЛК ВНАУ.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!