Роздрукувати сторінку

Гайсинський медичний коледж, ГМК

« Назад

Гайсинський медичний коледж - це навчальний заклад, де надається вища освіта на рівні кваліфікаційних вимог до молодшого спеціаліста. В 2011 р. коледж визнано акредитованим за першим рівнем.

Гайсинський медичний коледж, ГМК

Напрямки навчання в ГМК

Гайсинський медичний коледж готує спеціалістів медицини за такими напрямками:

- Лікувальна справа (на базі дев’яти класів);

- Лікувальна справа (на базі одинадцяти класів);

- Сестринська справа (на базі дев’яти класів).

Контакти Гайсинського медичного коледжі

Знаходиться медичний коледж в Вінницькій області за адресою: Гайсинський район, м. Гайсин, вул. Б. Хмельницького, 46.

Гайсин – це найбільше місто в області, яке розташоване на відстані 94 кілометрів від Вінниці.

ГМК

Історія становлення ГМК

Засновано Гайсинський медичний коледж ще в 1928 р. Але спочатку цей навчальний заклад називався медична професійна школа. На ті часи школа для навчання студентів не мала достатньої матеріальної бази: не було власного приміщення (навчалися в класах середньої школи), підручників та інших навчальних посібників, відсутній був і студентський гуртожиток. Студентів було небагато, тому навчання велося тільки в одній групі.

Згодом, Міністерство охорони здоров’я виділило кошти для фінансування медичної школи, а також було знайдено приміщення під гуртожиток.

В 1930 р. медичну професійну школу було перейменовано в медичний технікум. Готували в технікумі фахівців за спеціальністю фельдшер. Поступово відбувалося становлення матеріально-технічної бази технікуму, зростала кількість студентів.

В 1931 р. медичний технікум випустив перших спеціалістів-фельдшерів. А потім, в навчальному закладі відкрився ще один напрям підготовки кадрів для медицини – акушерство.

Перші роки розвитку та становлення медичного навчального закладу відбулися під керівництвом директора Натана Азіковича Полякмана.

В загалом, за роки свого існування до Великої Вітчизняної війни навчальний заклад підготував близько тисячі спеціалістів. Згодом, деякі з них рятували поранених бійців на фронті, проявляючи свій професіоналізм та мужність.

В післявоєнний період медичний технікум розпочав знову навчальний процес. В 1948 р. відбувся перший випуск студентів зі спеціалізацією Сестринська справа.

В цей період навчальний заклад очолює Йосип Левкович Рудий. За роки його керування технікум збільшив свою матеріальну базу, завершено будівництво навчального корпусу та гуртожитку.

В 1954 р. наказом Міністерства охорони здоров’я технікум перейменовано у медичне училище.

Тринадцять років з 1960 р. директором медичного училища був Василь Федорович Верпахівський, лікар-хірург вищої категорії. За цей період в училищі побудовано спортивний зал, тир, господарські приміщення, проведено воду та опалення, розпочато будівництво нового навчального корпусу.

Гайсинський медичний коледж, ГМК

З 1974 р. очолював навчальний заклад Петро Михайлович Семенюк, заслужений лікар України. За часів його управління було реконструйовано старий навчальний корпус з метою заселення туди студентів училища на проживання, розпочато будівництво нового корпусу. Всі будівельні роботи велися по принципу господарського розрахунку силами співробітників училища.

В 1978 р. була здана в експлуатацію будівля нового навчального корпусу, розрахованого на шістсот тридцять місць. В цьому ж корпусі розміщувались актовий зал, їдальня, навчальні кабінети та лабораторії. Продовжував збільшуватись професійний педагогічний колектив. З 1985 р. розпочато будівництво житлових будинків для педагогів. В цілому було збудовано 3 житлових будинки на чотирнадцять квартир.

Неодноразово Гайсинське медичне училище за організацію умов навчання, відпочинку студентів займало третє місце на республіканському рівні в 1981 р., 1983 р., 1985 р. та перше місце - в 1989 р. На всесоюзних змаганнях між колективами медичних навчальних закладів Гайсинське училище два рази завойовувало третє місце.

В часи дозвілля студенти співали в хорі, вокальному ансамблі, займалися танцями. З творчими номерами студенти училища виступали в містах району і області. Створено було сільськогосподарський студентський загін «Прометей», який неодноразово в семидесятих та вісімдесятих роках на обласних трудових змаганнях серед однотипних колективів виборював призові місця.

В 2005 р. медичне училище набуває статусу Гайсинський медичний коледж.

Нинішнім директором медичного коледжу є Анатолій Григорович Саблук.

Навчальний процес у Гайсинському медичному коледжі

За свій майже дев’яностолітній вік Гайсинський медичний коледж випустив на ниву трудового та професійного життя приблизно чотирнадцять тисяч спеціалістів-медиків. Більшість із студентів продовжують навчання в ВУЗах України, зокрема у Вінницькому національному медичному університеті імені М. І. Пирогова навчаються понад сотні студентів. Випускники коледжу, серед яких десятки наукових працівників, сотні професійних лікарів, працюють в медичних закладах України, Росії, Казахстану та за кордоном.

Серед випускників Гайсинського медичного коледжу професіонали своєї справи: генерал – майор медичної служби М. П. Захараш - доктор медичних наук, професор, начальник головного медичного управління Служби Безпеки України; М. Б. Вургафт, доктор медичних наук, завідувач кафедрою очних хвороб Казанського інституту удосконалення лікарів; О. Гончар, завідувач кафедрою Київського інституту удосконалення лікарів; доценти медичних ВУЗів Києва Є. Цибулян та Москви – Т. Ішмаєва, Н. Павліченко.

В коледжі започаткована традиція по організації зустрічей з випускниками минулих літ, які закінчили навчальний заклад і десять, і двадцять років тому.

Студенти навчального закладу приймають активну участь в житті не тільки свого коледжу, а й міста та області в цілому: організовують благочинні акції на допомогу бійцям АТО; вшанування пам’яті загиблих героїв Вінниччини під час Великої Вітчизняної війни та інші.

Отже, Гайсинський медичний коледж – це сучасний заклад освіти, який готує спеціалістів з усіх галузей медицини.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!