Роздрукувати сторінку

Чернятинський коледж Вінницького національного аграрного університету, ЧК ВНАУ

« Назад

Чернятинський коледж Вінницького національного аграрного університету - це модерний широкопрофільний учбовий заклад, освіту в якому на денній та заочній формі отримують понад 700 студентів. Вже 70 років установа формує спеціалістів за кваліфікаціями, на які є попит, а в цілому путівку в життя отримали близько 15 тисяч студентів.

Чернятинський коледж Вінницького національного аграрного університету, ЧК ВНАУ

На сьогоднішній день коледж здійснює формування молодших фахівців за кваліфікаціями: «Виробництво і переробка продукції рослинництва», «Бухгалтерський облік», «Бджільництво», «Використання та ремонт машин і устаткування агропромислового виробництва», «Зелене будівництво і садово-паркове господарство».

Чернятинський коледж - це невеличке студентське містечко у пейзажному регіоні Поділля, де сформовані усі умови для вдалого навчання, життя та проведення вільного часу студентів. У їх користуванні три учбових приміщення, де є 56 класів і аудиторій, комп'ютерний центр, адмінстративно-побутове приміщення з бібліотекою, читальним залом на 140 чоловік, забезпечено доступ в Інтернет, актовим залом, їдальні на 200 чоловік, 4 спортивні зали, стадіон, 3 гуртожитки, учбові майстерні.

Чернятинський коледж Вінницького національного аграрного університету - вища учбова установа I рівня кваліфікації.

Загальна інформація про ЧК ВНАУ

З 2011 учбового року Чернятинський коледж Вінницького НАУ здійснило створення кваліфікації "Зелене будівництво і садово-паркове господарство" з сертифікованим обсягом 50 чоловік.

Згоду на здійснення ліцензійної експертизи цієї кваліфікації освітньо-кваліфікаційного рангу "молодший фахівець" надало МОН України.

ЧК ВНАУ

Чому ЧК ВНАУ обрав цю спеціальність?

Але мабуть, тому, що:

- по-перше, це кваліфікація області знань закладу, а саме: 0901 "Аграрне господарство і лісівництво",

- по-друге, на сьогоднішній день коледж формує молодших фахівців - плодоовочівників, механіків з/х виробництва, бухгалтерів, зоотехніків по бджільництву, матеріальна структура і педагогічний колектив цих кваліфікацій можуть забезпечити здійснення учбового плану нової кваліфікації,

- по-третє, коледж володіє великими перспективами збільшення матеріальної структури, адже є достатня чисельність учбових приміщень, гуртожитків, земельних ресурсів (1302 га),

- по-четверте, головною складовою учбової бази може бути пам'ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Чернятинський парк" територією 31 га, відданий коледжу під охорону, в якому досить багато роботи, і який чекає фахівців з дендрології, ландшафтної архітектури, ландшафтного дизайну.

Історія заснування Чернятинського коледжу Вінницького національного аграрного університету

Історія становлення Чернятинського коледжу Вінницького національного аграрного університету ведеться з 1930 року, коли на основі маєтку, який до революції належав графу М.О. Львову, було сформовано робітфак (підрозділ Уманського плодоягідного інституту). Крім того, тут діяла школа РГУ (радгоспного учнівства), яка формувала висококваліфікованих співробітників для аграрного господарства. Початок формування спеціалістів було здійснено з 1 жовтня 1944 року.

За 68 років становлення коледж декілька разів перейменовувався, видозмінювалась його назва, матеріальна структура, учбові плани і програми. Від робітфаку технікум виріс до модерного навчального закладу. Так, за постановою Ради Міністрів від 13.12.1959р. технікум було віддано з системи Вінницького раднаргоспу в Міністерство аграрного господарства (розпорядження Ради Міністрів України №1564 від 13 грудня 1958р.).

З 1959 до 1963 року на основі технікуму функціонувала Українська дослідна станція бджільництва, яка була переміщена з м. Мерефи Харківської області.

Для покращення матеріальної структури до технікуму було переміщено  радгосп «Победа» з 700 га орної землі. У зв’язку з цим заклад був перейменований: підрозділ механізації переміщено до Ладижинського технікуму, а агрономічний підрозділ (кваліфікація рільництво) було переміщено до Верхівського аграрного технікуму. В Чернятині залишився один підрозділ – плодоовочівництво з нахилом бджільництво.

Згідно з розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 23 червня 1964 року №436 та Ради Міністрів України від 12 серпня 1964 року №836 “Про створення радгоспів-технікумів” та згідно з розпорядженням №228 від 19 серпня 1964 року по Міністерству аграрного господарства УРСР “Про створення радгоспів-технікумів” Чернятинський плодоягідний технікум з навчально-виробничим господарством перейменовано на персональній базі в радгосп-технікум.

У 1982-83рр. навчальному році поновлено підрозділ механізації аграрного господарства, а в 1984-85 н.р. було відкрито нове відділення бухгалтерського обліку.

В 1982 році розпочалось будівництво нового учбового приміщення на 720 робочих місць, який було введено в дію у вересні 1983 року. Пізніше було здано в експлуатацію студентський гуртожиток на 200 місць, громадсько-побутовий корпус з актовим залом, спортзалом, їдальнею, бібліотекою і рядом службових приміщень тощо.

Учбовий заклад 1 рівня акредитації, заснований на державній власності та підпорядкований Міністерству аграрної політики України.

Відповідно до розпорядження Міністерства аграрної політики України № 879 від 10 грудня 2007 року Чернятинський аграрний технікум Вінницького ДАУ перейменований в Чернятинський коледж Вінницького ДАУ.

Чернятинський коледж Вінницького національного аграрного університету, ЧК ВНАУ

Яка подальша доля буде у студентів ЧК ВНАУ?

На даний час, все більше і більше уваги надається озелененню міст, селищ, населених територій, створення зон дозвілля. Все це повинно бути в гармонії з оточуючим  середовищем і збільшувати рекреаційні ресурси. Немов гриби після рясного дощу ростуть котеджні містечка і присадибні ділянки. Хто їх має озеленювати і доглядати? Це, звичайно, повинні робити фахівці.

Напрями навчання у Чернятинському коледжі Вінницького національного аграрного університету

Чернятинський коледж Вінницького національного аграрного університету здійснює формування молодших фахівців за такими кваліфікаціями:

- Аграрне господарство і лісництво;

- Техніка та енергетика аграрного виробництва;

- Економіка та підприємництво.

Педагоги та студенти тісно співпрацюють, створюють різні методичні комплекси, впроваджують в процес навчання інноваційні форми та моделі навчання, виховуючи гідного спеціаліста та громадянина своєї держави. Плідна увага надається становленню творчих вмінь студентів, тому не дивно, що студенти закладу є переможцями і призерами предметних олімпіад, професійних конкурсів, власниками патентів на різні винаходи.

В коледжі проводиться значна спортивна робота. Працюють такі спортивні секції: волейбольна, баскетбольна, футбольна, настільного тенісу, гирьового спорту, вільної боротьби, легкої атлетики. У коледжі функціонує студентське самоврядування, активно працює профспілкова організація студентів, метою яких є забезпечення виконання студентами своїх обов’язків та захисту їх прав.

На високому рівні працює художня самодіяльність коледжу, працює чотири гуртки художньої творчості: художній, хореографічний, драматичний, вокальний.

Отже, Чернятинський коледж пишається своїми випускниками, які стали вченими в галузі садівництва! Навчаючись у коледжі, можна отримати спеціальність, яка гарантуватиме стабільний дохід і моральне задоволення.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!