Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Вінницької області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Вінницької області \ ЗВО (ВНЗ) Вінницької області та їх рейтинг \ 23. Брацлавський агроекономічний коледж Вінницького національного аграрного університету, БАК ВНАУ

Брацлавський агроекономічний коледж Вінницького національного аграрного університету, БАК ВНАУ

« Назад

Брацлавський агроекономічний коледж - вищий учбовий заклад I рівня кваліфікації.

Брацлавський агроекономічний коледж Вінницького національного аграрного університету, БАК ВНАУ

Історична довідка БАК ВНАУ

БАК ВНАУ (у минулому державний аграрний технікум) розташований в одному з чудових куточків Вінницької області околиці древнього поселення Брацлав, що у Немирівському регіоні. Вперше Брацлавський агроекономічний коледж ще технікум гостинно розкрив двері в минулому 1939 році, тоді він готував фахівців-бухгалтерів для колгоспів і радгоспів. Але тяжкі роки війни віддали перший випуск, який мав здійснитися у 1942 році. Всі студенти закладу, а вчилися у переважній більшості молоді, разом з педагогами пішли захищати землю від ворога. Багато з них загинули, а ті, які повернулися, продовжили навчання. І в грудні 1945 року здійснився перший випуск фахівців.

У 1949-50 учбовому році в закладі здобувало освіту 270 студентів і діяло 25 педагогів.

В 1951 році було створено заочний підрозділ, перший випуск якого здійснився у 1954 році.

У 1965 році технікум був реорганізований в аграрний. У цьому ж році була створена нова кваліфікація "Електрифікація аграрного господарства".

У 1967 році побудовано нове учбове приміщення, в якому облаштовано 24 аудиторії, 10 учбових класи і лабораторій, лінгафонний кабінет, клас бойової і трудової слави, спортивний комплекс.

У 1969 році технікум урочисто відсвяткував своє 30-річчя.

У 1992 році підрозділ "Електрифікація аграрного господарства" в технікумі було зачинено і створено при Ладижинському радгоспі-технікумі. В цьому ж 1992 році була сформована в закладі нова кваліфікація "Товарознавство та комерційна робота". Перший випуск якої стався в 1995 році у кількості 37 фахівців. Протягом всього часу існування технікуму покращувалася матеріально-технічна структура, удосконалювалася учбово-методична діяльність, що надавало змогу збільшенню якості формування спеціалістів.

У 1999 році в технікумі створено кваліфікацію 5.050104 "Фінанси" - спеціалізація бухгалтер-фінансист " на основі 9 класів, спеціальність 5.050105 "Банківська діяльність", кваліфікація молодший фахівець банківської діяльності і спеціалізація 5.050202 "Організація виробництва" на основі 11 класів.

З 1999 року в закладі відбувається загальноосвітня підготовка. За цей час видано 2 000 атестатів про повну середню освіту, які отримують студенти після завершення I курсу. З них 130 студентів отримали атестати з відзнакою "золота медаль" і 32 з відзнакою "срібна медаль". На теперішній час сформовано модерне  студентське містечко з структурою потрібних учбових, виробничих, спортивних та культурно-побутових будівель.

Брацлавський агроекономічний коледж Вінницького національного аграрного університету, БАК ВНАУ

Забезпечення учбового процесу у Брацлавському агроекономічному коледжі Вінницького національного аграрного університету

Серед зелені видніється учбове приміщення, 2 гуртожитки, їдальня. Всі студенти забезпечені медичним та торговельно-побутовим обслуговуванням. Заняття проходять в 38 учбових класах і аудиторіях, забезпечених науковими підручниками, ТЗН, у читальному залі, на спортивному комплексі. За минулі роки здійснилося значне оновлення кабінетів комп'ютерної техніки. Сьогодні у закладі функціонує 6 комп'ютерних кабінетів, облаштованих 110 комп'ютерами. Брацлавський агроекономічний коледж є одним з кращих учбових установ в Україні. Його по праву зачисляють до ветеранів учбових закладів.

Протягом 70 років було випущено більше 18 тис. спеціалістів. Коледжу є чим гордитися, прикраса його - випускники. Серед них бухгалтери, економісти, плановики, техніки - електрики аграрних організацій, які діють в господарствах Вінницької області та за її границями, користуються авторитетом високоосвічених спеціалістів у сфері аграрного господарства.

Відповідно до розпорядження Міністерства сільськогосподарської політики України № 148 від 26 травня 2003 року "Про формування регіональних функціональних відділень Вінницького державного аграрного університету" та звертаючи увагу на закон України "Про вищу освіту" Брацлавський державний сільськогосподарський технікум став регіональним функціональним відділенням Вінницького державного аграрного університету. Відповідно до указу Міністерства сільськогосподарської політики України від 20 липня 2004 Брацлавський аграрний технікум ВДАУ реорганізований в Брацлавський агроекономічний коледж ВДАУ.

В коледжі діє 75 педагогів. З них 41 педагог має вищу кваліфікацію, у тому числі 19 - педагогічний ранг "педагог-методист" та 13 - Старший педагог, 21 педагог володіє 1 категорією, 5 педагогів ІІ категорією та 8 фахівців.

БАК ВНАУ

Матеріально-технічна структура БАК ВНАУ

Загальна територія матеріально-технічної структури нараховує 14075 кв. м. Навчання проходить у будівлі одного учбового корпусу. Площа учбових приміщень - 8645 кв. м, учбова територія на одного студента 10,9 кв. м.

В коледжі облаштовано 11 аудиторій і 26 учбових класів, актовий зал, спортивний зал, бібліотека, читальний зал, два гуртожитки, їдальня на 200 чоловік, медичний пункт, стоматологічне відділення, перукарня, кафетерій, функціонують предметні секції і секції художньої творчості.

В класах і аудиторіях є потрібні меблі, устаткування, прилади, учбові підручники. Їх оснащення відповідно до типових положень становить 80%. Педагоги мають змогу цілком виконати програми по спеціальних і загальноосвітніх дисциплінах. Кожен клас добре облаштований технічними засобами навчання. В наявності є 49 технічних засобів навчання, в т. ч. мультимедійна система, 26 діапроекторів, 8 кінопроекторів, 15 графопроекторів; бібліотека з книжковим фондом 38 тис. екземплярів, читальний зал на 120 чоловік; забезпеченість студентів посібниками становить 100%. В закладі наявні 6 комп'ютерних кабінетів, з'єднаних в єдину локальну структуру. До можливостей студентів 106 персональних комп'ютерів.

Плідна увага в Брацлавському коледжі надається інформаційному забезпеченню учбового процесу, застосування комп'ютерної техніки і програмного забезпечення. Інформаційне забезпечення учбового процесу здійснюється через використання глобальної комп'ютерної сітки Internet, яка надає змогу доступу як студентів, так і педагогів у законодавчі та нормативні акти економічного спрямування. Застосування визначеного інформаційного забезпечення дозволяє підтримувати потрібний рівень підготовки, в основному відповідає модерним потребам до професії.

Аудиторії інформатики та комп'ютерної техніки обладнані модерною обчислювальною технікою та інформаційними структурами, в закладі функціонує локальна мережа Internet. В коледжі сформована гарна спортивна база. Це типовий стадіон з дренажними біговими доріжками, легкоатлетичними відділеннями, ігровими територіями, смугами перешкод для юнаків, широким спортзалом територією 560 кв. м, тренажерним залом, лижною базою, змістовно оздобленим методичним класом фізичного виховання.

Брацлавський агроекономічний коледж здійснює формування молодших фахівців за такими кваліфікаціями:

- Економіка та підприємництво.

Отже, Брацлавський агроекономічний коледж – це сучасний заклад освіти, який надає ґрунтовні знання своїм студентам, що сприяє подальшому працевлаштуванню їх на ринку праці України.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!