Роздрукувати сторінку

Національний університет "Острозька академія", НУОА

« Назад

Національний університет «Острозька академія», НУОА (слов'яно-греко-латинська академія) – перший вуз Східної Європи, сформований у 1576 р. в Острог. За свою 450-річну історію НУОА закінчили чимало видатних діячів: брати Наливайко, М. Смотрицький, З. Копистенський та ін.

Національний університет "Острозька академія", НУОА

2000 року вуз одержав ранг національного, має найвищий 4-й рівень акредитації. НУОА здійснює підготовку за напрямами: культура, право, міжнародні відносини, журналістика, гуманітарні науки, економіка та підприємництво, соціально-політичні науки.

В структуру НУОА включені 5 факультетів (романо-германських мов, гуманітарний, міжнародних відносин, економічний, інформаційного менеджменту), а також Інститут права, на яких здобуває освіту приблизно 2000 студентів. Викладацький колектив включає 27 докторів наук. Навчання безкоштовне (конкурс 19 осіб на місце держзамовлення) і платне. Університет володіє значними матеріально-технічними засобами: лінгафонні кабінети, комп'ютерні аудиторії, віртуальна бібліотека (єдина в Україні) та інші сучасні технології до можливостей студентів. Функціонують підготовчі курси, є гуртожиток. А також участь у світових програмах по обміну студентами (США, Німеччина, Польща, Канада), можливість кваліфікацій з 2-х спеціальностей, активне творче життя (спортивні секції, гуртки, студентські організації).

Напрями навчання Національного університета «Острозька академія», НУОА:

- Культура і мистецтво, дизайн;

- Політологія і міжнародні відносини;

- Психологія та іноземні мови;

- Філософія та релігія;

- Економіка, менеджмент, маркетинг;

- Юриспруденція і правознавство;

- Інші.

НУОА

Національний університет «Острозька академія» - один з найстаріших навчальних закладів на теренах України та Східної Європи в цілому, організований в 1576 році. Установа є автономним і має ранг дослідницького.

Історія сучасного університету почалася в XVI столітті, на той момент установа носила статус слов'яно-греко-латинської школи. Базово в закладі велося навчання по семи вільних наук: арифметики, діалектиці, граматиці, геометрії, музики, астрономії, риторики. Крім того, надавалося навчання медицині, філософії і богослов'я. В школі активно вивчалися іноземні мови. На той момент установа являла собою потужний освітній центр Європи, в ньому була випущена перша Біблія церковного слов'янства, відома Острозька Біблія. Пізніше Костянтин Острозький організував при вищій школі гурток, спрямований на залучення талановитих мислителів і перспективних науковців.

Найбільшим успіхом було об'єднання особливостей Західної та Візантійської культури при всій їх несхожості. Викладацький корпус установи складали всесвітньо відомі професори і доктори наук, зокрема польські та грецькі. Випускниками навчального закладу стали безліч історичних діячів, чиї напрацювання дійшли і до нашого часу. У їх числі Петро Конашевич-Сагайдачний, Христофор Філалет, Єлисей Плетенецький, Мелетій Смотрицький та інші.

У 1636 році вища школа припинила своє становлення і відновила роботу лише в 1989 році. Метою було відродити культурну спадщину. Активну підтримку в починаннях університету зробило керівництво Києво-Могилянської академії, у зв'язку з чим, вже у 1994 році студентами Острозького колегіуму стали перші 100 чоловік.

Сьогодні університет має найвищий IV рівень у системі акредитації України та входить у п'ятірку кращих освітніх установ з класичною формою навчання. На даний час його студентами є близько 2700 чоловік. Викладацький корпус налічує близько 250 викладачів, з них 210 – кандидатів наук та 17 – докторів наук і професорів.

Ректором вузу сьогодні є доктор психологічних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України та МСАН, заслужений діяч освіти України Пасічник Ігор Демидович.

На сьогоднішній день в університеті проводиться  формування спеціалістів за денною, заочною формою навчання наступних освітньо-кваліфікаційних рангів: бакалавр, спеціаліст, магістр.

До можливостей студентів: модерна матеріально-технічна структура, одна в Україні віртуальна наукова бібліотека, комп'ютерні кабінети, Інтернет, профільні методичні аудиторії, редакційно-видавничий підрозділ, бібліотека, спортивний комплекс, культурно-мистецький осередок, регіональний ресурсний центр опанування іноземних мов, участь у світових обмінних програмах, змога одержання освіти за двома кваліфікаціями. 90% студентів здобувають освіту за кошти бюджету.

Науковий і учбово-виховний процес у Національному університеті «Острозька академія» забезпечується додатковими підрозділами, які надають різноманітні послуги студентам і викладачам, інформують внутрішню і зовнішню громадськість про події в університеті, підтримують контакти з іншими закладами і т. п. Серед ресурсів, які надаються студентам, викладачам, співробітникам та гостям університету - наукова бібліотека, редакційно-видавничий підрозділ, відділ зв'язків з громадськістю, центр опанування спадщини Острозької академії, відділ працевлаштування, ресурсні центри, методичні класи.

Незаперечною особливістю студентського життя в Острозькій академії є його насиченість. Ректорат університету приділяє увагу не тільки навчанню студентів. При Острозькій академії сформована велика чисельність студентських організацій, а також проектів, в яких студенти активно беруть участь, мають можливість проявити свій креативний потенціал та реалізувати себе.

Національний університет "Острозька академія", НУОА

Національний університет "Острозька академія" представляє Україну в світових обмінних програмах. Реалізація двостороннього молодіжного проекту "Канада-Україна" (CORE) дає змогу студентам університету перебувати на протязі декількох місяців в Канаді, вивчати досвід країни в економічній, соціальній, управлінській, освітній та інших галузях, спілкуватись з людьми різних національностей, які проживають в Канаді, і особливостями їх культури, покращувати знання англійської та французької мов.

Студенти і викладачі здійснюють стажування в США, Канаді, Німеччині, Швейцарії, Швеції, Франції, Великобританії та Польщі. Інформація про Національний університет "Острозька академія" назавжди внесена в протоколи сенату штату Іллінойс (США).

За підсумками моніторингу веб-сайтів вищих учбових закладів України, здійсненого у 2014 році експертами Громадянської мережі ОПОРА, офіційний сайт Національного університету «Острозька академія» потрапив на п’яту сходинку цього рейтингу (серед офіційних інтернет-сторінок 274 вишів).

Національний університет «Острозька академія» удостоєний третьою сходинкою серед класичних університетів та шостою загалом у рейтингу вишів України за якісним показником абітурієнтів.

Острозька академія — п’ятиразовий призер Книги рекордів України в кваліфікації «Масові заходи».

Університет внесений до Книги рекордів Гіннеса у рейтингу «Найдовший поетичний марафон» за здійснення безперервного 456 годинного марафону читання «Кобзаря» до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!