Роздрукувати сторінку

Рівненський кооперативний економіко-правовий коледж, РКЕПК

« Назад

Рівненський кооперативний економіко-правовий коледж, РКЕПК є вищим учбовим закладом І рівня кваліфікації. У 2010 році відсвяткував свій 70-ти річний ювілей. За цей час було сформовано понад 30-ти тисяч високоосвічених спеціалістів як для структури споживчої кооперації, так і для організацій та установ різноманітних форм власності.

Рівненський кооперативний економіко-правовий коледж, РКЕПК

Багато студентів закладу стали гарними спеціалістами, дійсними організаторами, директорами закладів споживчої спілки та різноманітних сфер народного господарства Рівненщини і України.

На теперішньому етапі в закладі відбувається формування молодших фахівців за кваліфікаціями "Правознавство", "Бухгалтерський облік", "Фінанси і кредит", "Фінанси і кредит" кваліфікація "Банківська діяльність", кваліфікація "Товарознавство в митній справі", "Продавець". З 2008 року проводиться набір на основі базової загальної середньої освіти.

Студенти закладу отримують і додаткові професії "Оператор комп’ютерного набору", "Кухар", "Кондитер", "Офіціант", "Бармен", "Продавець ІІІ – IV розряду".

Учбово-виховний процес в Рівненському кооперативно економіко-правовому коледжі проводить високоосвічений викладацький склад, який створює належну підготовку конкурентноздатних на ринку праці фахівців. В установі діє понад 100 педагогічних співробітників, поміж яких: 50% з вищою спеціалізованою кваліфікацією, 10 відмінників освіти України.

Відповідає вимогам і матеріально-технічна структура закладу, яка кожного разу покращується та збільшується, всі класи і аудиторії облаштовані модерними технічними засобами навчання, діють учбові магазини продовольчих та непродовольчих товарів, модерна лабораторна структура (сюди включені лабораторія приготування їжі, лабораторія кондитерської продукції, дегустаційна зала на 45 чоловік, аудиторія для здійснення інструктажів), лабораторія касового та вагового устаткування, спортивна зала і актова зала на 210 осіб.

В РКЕПК діє 45 учбових аудиторій, бібліотека з відділенням і читальним залом, електронна бібліотека, 8 комп’ютерних кабінетів. Всі комп’ютери з’єднані у локальну сітку та під’єднані до мережі Інтернет.

На певних курсах було проведено формування всіх педагогічних співробітників закладу по опануванню здібностями роботи з ПК. Для збільшення рівня проведення учбово-виховної роботи діє пакет комп’ютерних програм "Деканат", запроваджена програма "Бібліограф".

Учбова практика студентів відбувається у відповідно облаштованих кабінетах, аудиторіях закладу, виробнича – на визначних організаціях, в установах споживчої кооперації та інших форм господарювання.

РКЕПК

Вдало застосовуються в учбово-виховному процесі радіовузол, постійно відбуваються зустрічі з співробітниками соціальної служби молоді, правоохоронних органів, робітниками податкової служби, активно функціонують предметні гуртки, видається загальноколеджева газета "Студентські обрії". В 1980 році в закладі сформований музей історії технікуму-коледжу та споживчої структури Рівненщини, якому в 2002 році надано ім’я народного. В музеї нараховується приблизно 400 експонатів, серед яких друковані видання, фотографії, альбоми, древні речі, вироби. Гарною традицією стало здійснювати знайомство вступників з учбовим закладом з його відвідування. Такий захід спрямовується на формування зацікавленості до сфери споживчої кооперації як повноцінної частини національної економіки.

Функціонують в Рівненському кооперативно економіко-правовому коледжі і секції художньої творчості "Берегиня", "Ерудит", клуб "Дозвілля", гуртки за захопленнями "Молода господиня", "Умілі руки". Цікавими і креативними є професійні турніри на звання "Містер закладу" та "Міс закладу", "Бухгалтерський облік – ділова мова бізнесу", тижні технологів ресторанного господарства тощо. Для всестороннього становлення, формування особистості майбутнього спеціаліста, формуванню вмінь, інших потреб студентів в закладі створено студентське наукове товариство. А ще студенти установи постійні учасники науково-практичних семінарів серед кооперативних учбових закладів України, що відбуваються за участі Укоопспілки. Приймаючи в них участь, студенти мають змогу показати свої вміння і отримати деякі успіхи.

Крім трьох учбових будівель, РКЕПК належить два гуртожитки, де для можливостей студентів функціонує перукарня, майстерня з ремонту взуття, душова, пральня. До можливостей батьків, які приїжджають до  жителів гуртожитку, діють облаштовані гостьові кімнати.

Медичне обслуговування студентів створює модерно облаштований оздоровчий пункт. Студенти також мають змогу комфортно провести дозвілля в студентському кафетерії.

Змістовно діє в гуртожитку студентський клуб "Берегиня", члени якого здійснюють захоплюючі екскурсії у збудованому ними музеї-світлиці з історії становлення поліського краю, інші виховні заходи, що надають можливість запровадженню національних традицій українського народу. Викликає інтерес оздоблення третього поверху за іменем "Історія президентства", четвертого – "Життя і творчість Т.Г. Шевченка", поета, ім’я якого стало символом нашого народу, ввійшло в скриню міжнародної та загальнолюдської культури. Студентська рада іноді поновлює стенди за такими спеціалізаціями, як "Наш побут і розваги", "За здоровий спосіб життя". Стало традицією здійснення в закладі тематичних виховних годин, приурочених Дню Захисника Вітчизни, що є певним уроком для патріотичного становлення студентів. Щемлива пам'ять нащадків, відблиск історії, гарно створений сценарій формують палку віру в ідеали добра, в найкращу долю рідного народу, щиру повагу за силу духу патріотам-захисникам Батьківщини. Хвилиною мовчання віддають слухачі повагу пам’яті воїну-афганцю, студенту 1984р Василю Прищепі, який за бойові здобутки удостоєний відзнакою Червоної Зірки (посмертно).

Рівненський кооперативний економіко-правовий коледж, РКЕПК

Важливою складовою учбово-виховного процесу є фізичне формування студентів та учнів закладу. Викладацький склад фізичної культури з відповідальністю формує фізичні вміння вихованців, покращує їх здоров’я.  Спортивний склад закладу 15 років поспіль здобуває переможні загальнокомандні місця в першостях міста та області поміж ВНЗ І – ІV рівня кваліфікації та отримує цілий ряд спортивних нагород з різноманітних видів спорту.

У Рівненському кооперативно економіко-правовому коледжі функціонує комплексна спортивно-оздоровча програма, направлена на масове прилучення студентської молоді до постійних занять фізичним вихованням та спортом, діє 7 спортивних гуртків. Постійним стало святкування "Дня здоров’я" для студентів та учнів нового набору, що відбувається на основі оздоровчого табору закладу в с. Хотинь.

В установі кожного року відбувається спортивне свято, на яке запрошують відомих спортсменів області та України, керівництво обласної ради ФСТ "Колос". На святі відзначають нагородами визначних спортсменів закладу, з цікавістю наглядають за показовими виступами гостей-спортсменів, здійснюють захоплюючі спортивні турніри, конкурси, ігри.

Головне місце в житті РКЕПК надається студентському самоврядуванню, яке очолюється творчими, ініціативними студентами, праця яких направлена на організацію вільного часу, побуту, здійснення тих чи інших питань.

Отже, Рівненський кооперативний економіко-правовий коледж, РКЕПК – це сучасний заклад освіти, який формує фахівців, які затребувані на ринку праці України та інших європейських держав.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!