Роздрукувати сторінку

Рівненський державний базовий медичний коледж, РДБМК

« Назад

Захоплюючим історичним фактом формування медичної освіти у Рівненській області і в загальному Рівненського державного базового медичного коледжу, РДБМКбуло становлення "Школи фельдшерів", розпочатої за більшовицької окупації на Волині 1939-1941 років у Рівному, яка проіснувала майже два роки і була ліквідована війною. Але певний етап милосердної роботи людей медицини залишив свій неповторний релікт.

Рівненський державний базовий медичний коледж, РДБМК

20 вересня 1945р. юнаки та дівчата першого набору сіли за учбові парти, розгортаючи перед собою ще незвіданий світ гуманної професії - медичного співробітника.

24 червня 1954 року, відповідно до розпорядження Міністерства охорони здоров'я СРСР, фельдшерсько-акушерська школа реорганізована в Рівненське медичне училище. У зв'язку з потребою надання населенню області професійної медичної допомоги, покращення якості санітарно-гігієнічного обслуговування, в 1961 році утворили зуболікарський підрозділ, в 1962 - фармацевтичний, у 1963 - санітарно-фельдшерський, в 1971 - фельдшерсько-лаборантський підрозділ. У 1967 році вступила в дію нова навчальна будівля медичного училища на 600 чоловік, яка нараховувала 22 кабінети, 12 учбових аудиторій і лабораторій. Відповідно до розпорядження Міністерства охорони здоров'я СРСР від 1 серпня 1979, заклад одержав статус основного як визнання високого рівня становлення медичних співробітників.

З 1999 року Рівненське базове медичне училище, РБМУ отримує нове значення, піднімається на вищу сходинку, отримавши другий рівень кваліфікації. А постановою Державної акредитаційної комісії України від 13 квітня 1999 одержує ранг медичного коледжу.

Рівненський медичний коледж формує кадри медичних співробітників за кваліфікаціями: лікувальна справа, сестринська справа (спеціаліст та бакалавр), лабораторна діагностика, медико-профілактична справа, стоматологія ортопедична і фармація. Навчання відбувається як за державним замовленням, так і на платній основі. За роки становлення коледж випустив більше 12 тисяч молодших медичних фахівців. На сьогодні в коледжі освіту здобуває 1632 студенти.

РДБМК

Структуру освітнього процесу закладу формують 6 підрозділів та 12 циклових методичних комісій. Студенти Рівненського державного медичного коледжу відбувають навчально-виробничу практику на основі найкращих лікувально-профілактичних установ м. Рівного та області, в яких з цією ціллю облаштовано 42 учбові кімнати. Такий підхід надає змогу наблизити рівень викладання предметів до потреб практичної охорони здоров’я.

1998 року в закладі впроваджено стипендію Президента України. Першим призером стипендії стала випускниця факультету “Лікувальна справа” Олена Охмак. Протягом останніх років дещо підвищилася матеріальна та учбово-наукова структура коледжу, збільшився науковий рівень викладацького складу, покращуються форми й методи навчально-методичної та наукової діяльності. Загалом, підвищився престиж учбового закладу. У 2001 році на баланс коледжу міською та обласною адміністрацією надано учбову будівлю загальною площею 3502 квадратних метри, в якій після здійснених модерних ремонтних робіт зроблені затишні лекційні аудиторії, учбові кімнати та лабораторії.

У 2003 році Рівненський державний базовий медичний коледж, РДБМК одержав ще один гуртожиток, в якому за 6-місячний термін здійснений капітальний ремонт і обладнані меблями кімнати. Студенти сьогодні не тільки забезпечені житлом, але й покращилися  умови їх проживання. У 2000 році в закладі відновлено підрозділ “Стоматологія ортопедична”. Для повноцінного практичного формування зубного техніка обладнано персональний стоматологічний кабінет, лабораторії для праці з металокерамікою, куплено потрібне устаткування (керамічні печі тощо). Виробниче місце кожного студента оснащене робочим столом з бормашиною, електротігелем та іншим потрібним технічним устаткуванням. Клінічні предмети студентам викладають не тільки викладачі установи, а й здібні спеціалісти з практичної охорони здоров’я. Гасло “навчає той, до кого ти з часом прийдеш працювати” дуже головний у структурі формування високоосвічених спеціалістів.

Поступово значно збільшилася аптечна сітка та приватна форма аптечного обслуговування, і оскільки, з 1980 року в Рівненській області не формувалися спеціалісти для сфери фармації, відтак, виникла нагальна потреба становлення висококваліфікованих фармацевтичних працівників. Тож з 2000 року в закладі відновлена кваліфікація фармація і згідно з ліцензійними вимогами забезпечена викладацькими кадрами для проведення навчально-виховного процесу.

Фармацевтична компанія ВАТ “Рівне-фармація” надала в безоплатну оренду для формування лекційних аудиторій, учбових  кімнат та лабораторій потрібні приміщення, які перебувають на території аптечних установ м. Рівного. За ініціативи голови правління ВАТ “Рівне-фармація” В.В. Синяка для обладнання профільних кабінетів медичному коледжу надане лабораторне та аптечне устаткування. Вагомим є те, що більша кількість спеціальних предметів проводиться головним чином на виробничих базах високоосвіченими спеціалістами. Протягом року  додатково утворений учбовий комплекс для занять студентів-фармацевтів: асептична, лекційні аудиторії на 180 чоловік, лабораторії.

Структуру навчального процесу коледжу формують шість підрозділів  і 12 циклових методичних комісій. В коледжі функціонує комп'ютерний мультимедійний клас сумісний із класом відео, в якому студенти можуть спостерігати за показом на екрані процесу операцій, надання медичної допомоги, техніки здійснення практичних вмінь. Для опанування знань студентів приєднуються викладачі-сумісники з практичної охорони здоров'я, що надає змогу студентам безпосередньо в лікарнях одержувати практичні вміння з основних і вузьких профільних предметів.

Висококваліфікований учбовий процес у Рівненському державному базовому медичному коледжі, РДБМК забезпечують 100 досвідчених спеціалістів, серед яких доктор медичних наук, 15 кандидатів медичних наук, 45 викладачів вищої кваліфікації, 27 викладачів I категорії, 12 викладачів-методистів, 3 старших викладача.

Студентське самоврядування в Рівненському базовому медичному коледжі побудоване на основних принципах, які регламентуються низкою правових актів.

ОСС «Студентська Рада РБМК» в Рівненському базовому медичному коледжі представлена Головою студентського самоврядування з секретаріатом та заступниками. Він керує роботою низки підрозділів, а саме:

- підрозділ з питань наукової та навчальної роботи;

- підрозділ з питань спорту та здорового способу життя;

- підрозділ з питань гуманітарного виховання та дозвілля студентів;

- підрозділ з питань побуту та захисту прав студентів;

- підрозділ з питань інформації та зовнішніх зв’язків;

- комітет старост груп та гуртожитків при ОСС «Студентська Рада РБМК».

Рівненський державний базовий медичний коледж, РДБМК

Пріоритетним напрямком роботи самоврядування є виховання у студентів медиків гуманних якостей, милосердя. Тому проводиться постійна співпраця з благодійними фондами, волонтерськими організаціями де студентство приймає активну участь. Про проведення благодійних заходів ви можете дізнаватися з новин на головній сторінці сайту коледжу. Студентське самоврядування видає щоквартальний вісник «Студентський Радник», що розповсюджується в межах коледжу.

Директором закладу є Сабадишин Ростислав Олексійович - член ДАК України по сертифікації та кваліфікації учбових закладів. Автор більше ніж 130 наукових робіт, випустив 3 монографії, 6 навчальних підручників, має персональний винахід. Також автор книг “Реалії життя”, збірки пісень і віршів.

Як творча особа, директор не обмежує себе лише адміністративною роботою, а свої враження від спілкування з студентами, дослідження їх почуттів та емоцій опублікував у збірках своїх віршів та у двох пісенних альбомах. Вже стало гарною традицією, що художній колектив Рівненського державного базового медичного коледжу, РДБМК, з творчим доробком, є учасником заходів обласного та республіканського рівня.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!