Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Рівненської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Рівненської області \ ЗВО (ВНЗ) Рівненської області та їх рейтинг \ 20. Рівненське музичне училище Рівненського державного гуманітарного університету, РМУ РДГУ

Рівненське музичне училище Рівненського державного гуманітарного університету, РМУ РДГУ

« Назад

Рівненське музичне училище Рівненського державного гуманітарного університету, РМУ РДГУ – це високопрофільний учбовий заклад І рівня кваліфікації.

Рівненське музичне училище Рівненського державного гуманітарного університету, РМУ РДГУ

Історична довідка про Рівненське музичне училище

РМУ було утворено 5 жовтня 1955 р. постановою Міністерства культури УРСР № 671. 14 грудня 1998 р. відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 1973 і загальним указом Міністерства освіти України і Міністерства культури та мистецтв України від 14 січня 1999 р. № 15/14 заклад ввійшов до складу РДГУ.

За період становлення в закладі сформовано приблизно 4000 фахівців. 54 студента мають почесні звання.

Підготовка спеціалістів РМУ РДГУ

Тривалість здобуття освіти - 3 роки 10 місяців на ґрунті неповної загальної середньої освіти; 2 роки 10 місяців на ґрунті повної загальної середньої освіти. Студенти володіють перспективою здобувати освіту як на державній, так і на платній основі.

Учбово-виховний процес в РМУ проводиться 98 професійних вчителів та концертмейстерів. Поміж них: заслужені працівники мистецтв - 2, заслужені артисти України - 2, заслужені діячі культури України - 3. 82% володіють вищою та першою категорією.

Педагоги РМУ РДГУ діють над виданням учбових підручників, методичних матеріалів, навчальних програм. Музичне училище створює необхідність студентів у навчальній, науково-методичній та нотній літературі, сучасних мультимедійних технологіях та модерних технічних методах навчання. Практичне формування студентів закладу є головною частиною професійного становлення майбутніх спеціалістів і відбувається на основі  школи-студії педагогічної практики, в освітніх установах і художніх колективах міста. Головними засадами організації і здійснення практики є максимальне приближення навчання до потреб подальшої професійної роботи.

РМУ РДГУ

Технічне наповнення учбового процесу Рівненського музичного училища Рівненського державного гуманітарного університету, РМУ РДГУ

В Рівненському музичному училищі облаштовано комп'ютерну аудиторію, в якій студенти володіють можливістю індивідуально діяти з електронними взірцями лекцій з предметів та нотними редакторами FINALE, SIBELIUS. Всі комп'ютерні засоби містять ліцензійне забезпечення. Заклад підключений до сітки Інтернет.

Облаштовані технічними засобами клас звукозапису, учбові аудиторії. Заклад застосовує в учбовому процесі відеомагнітофони, DVD і CD програвачі, телевізори.

Студенти мають можливість здобувати освіту як на безоплатній, так і на комерційній основі.

Напрям формування:

- Музична творчість: Фортепіано; Оркестрові струнні засоби; Оркестрові духові та ударні засоби; Народна інструментальна музика; Хорове диригування; Теорія музики;

- Народні інструменти.

Рівненське музичне училище Рівненського державного гуманітарного університету, РМУ РДГУ

Учбово-виховний процес в РМУ РДГУ проводять 98 штатних вчителів та концертмейстерів. Практичне формування студентів закладу є головною частиною професійного становлення майбутніх спеціалістів і відбувається на основі школи-студії педагогічної практики, в навчальних установах і художніх колективах міста.

Головними засадами організації і здійснення практики є максимальне приближення навчання до потреб майбутньої професійної роботи.

Заклад надає усім студентам, які потребують житло, гуртожитком, розташованим в 5-поверховому приміщенні по вулиці Бандери, 8-А.

Розвиток виконавських і ансамблевих здібностей студентів здійснюється в таких колективах:

- Симфонічний оркестр;

- Камерний оркестр;

- Колектив духових інструментів;

- Колектив народних інструментів;

- Колектив народної музики.

Рівненське музичне училище Рівненського державного гуманітарного університету

В Рівненському музичному училищі створені необхідні умови для формування вмінь та навичок студентів. Деякі з них  за період освіти стають призерами світових та загальноукраїнських фестивалів. Це, в першу чергу: Анастасія Рогашко (фортепіано), Анна Павельчук (скрипка), Олександр Юзвяк (контрабас), Тетяна Самусенко (саксофон), Наталія Зущенко (бандура) та ін.

На протязі року консультації за спеціальністю та музично-теоретичних предметів здійснюються безоплатно за домовленістю з викладачами.

У 2002 році капела бандуристок закладу стала дипломантом Загальноукраїнського конкурсу кобзарської творчості «Дзвени, бандуро!» у м. Ялта (керівник - заслужений працівник мистецтв України Свентах Т.В.). Хор під керівництвом заслуженого працівника мистецтв України Олександра Тарасенка здобув І-у нагороду у загальноукраїнських фестивалях ім. Миколи Леонтовича у місті Києві та ім. Дениса Січинського у місті Івано-Франківську.

На основі РМУ РДГУ відбуваються такі мистецькі акції, як створений у 1989 р. Світовий фестиваль духової музики "Сурми", що є культурно-мистецьким заходом Загальноукраїнської музичної Спілки та Української Секції Всесвітньої Асоціації працівників духової музики "WASBE" при ЮНЕСКО, та обласний конкурс "Нові імена". Студенти закладу постійно приймають участь у міських, обласних та республіканських турнірах і конкурсах.

В музичному закладі діє школа-студія педагогічної практики, яка є головною частиною становлення музично-педагогічної творчості майбутніх спеціалістів. Завідує діяльністю цього відділення керівник педагогічної практики А.П. Андрухов. Школу-студію завершило більше 500 учнів. Дехто з минулих студентів студії сьогодні працюють викладачами музичної установи: Заїченко СМ. (домра) Очеретяна М.О (бандура), Протопопова Н.П., Владика В (фортепіано).

Чималу організаційну, методичну та виховну діяльність здійснюють   педагоги-консультанти - Урженко Н.Ф. (фортепіано), Цуняк Г.Д. (струнні   інструменти), Власюк Б.Й. (духові та ударні інструменти), Кімстач Ю.Н. (народні інструменти), Головкіна Т.С. (теорія музики).

При студії сформовано  хоровий колектив, на основі якого відбувають практику студенти кваліфікації «Хорове диригування». Декілька років хором завідує відмінник освіти України Рябоконь Г.М, яка свої здібності та таланти, ласку душі та хормейстерську творчість  втілює у  вихованцях та студентах.

Адреса РМУ РДГУ: 33028 р. Рівне, вул. Бандери 6. Тел. / факс: (0362) 22-10-57. Е-mail: rmu-rdgu@ukr.net

Отже, на теперішній час Рівненське музичне училище Рівненського державного гуманітарного університету, РМУ РДГУ – це модерна установа з комфортними умовами для здобуття освіти та виховання своїх студентів.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!