Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Рівненської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Рівненської області \ ЗВО (ВНЗ) Рівненської області та їх рейтинг \ 18. Костопільський будівельно-технологічний коледж Національного університету водного господарства та природокористування, КБТК НУВГП

Костопільський будівельно-технологічний коледж Національного університету водного господарства та природокористування, КБТК НУВГП

« Назад

Костопільський будівельно-технологічний коледж Національного університету водного господарства та природокористування, КБТК НУВГП - вищий учбовий заклад I-II рівнів кваліфікації.

Костопільський будівельно-технологічний коледж Національного університету водного господарства та природокористування, КБТК НУВГП

Історія КБТК

Історія становлення Костопільського будівельно-технологічного коледжу НУВГП черпає свій початок в 1986 році, коли на виробничій структурі Костопільського ДСК було сформовано СПТУ № 14 з плановою чисельністю 450 осіб. Училище здійснювало формування висококваліфікованих працівників, які по закінченні навчання, в основному, спрямовувалися для працевлаштування на підприємство.

У 1997 році розпорядженням Міністерства освіти і науки України № 170 від 09.06. 1997 р. Костопільське СПТУ № 14 закрито і сформовано філію ВПУ № 1. Навчально-матеріальна структура училища перебувала на території ДБК.

2 липня 2000 р. на основі ПТУ-10 міста Рівне та підрозділу ВПУ-1 міста Костопіль створено Технічний коледж Національного університету водного господарства та природокористування. Постановою Міністерства освіти і науки України № 304 від 12.07. 2000 р. Костопільська філія Рівненського вищого професійно-технічного училища № 1 закрито з 01 серпня 2000 року.

Зміна форми власності на Костопільському ДБК зробило неможливим становлення навчально-матеріальної структури на території сформованого ТОВ "Свиспан Лімітед". Для Костопільського підрозділу були віддані в безкоштовну довгострокову оренду 4-поверховий учбовий корпус за адресою м. Рівне, вул. Степанська, 14-а, 2 поверхи гуртожитку за адресою м. Рівне, вул. Грушевського, та укладено договір оренди будівель з ВАТ "Костопільський склозавод", під учбово-виробничі майстерні за адресою м. Рівне, вул. Гвардійська, 7.

Був проведений капітальний ремонт і переоблаштування наданих будівель для навчання у досить обмежені терміни, що надало можливість розпочати новий 2001-2002 учбовий рік вже на новій території.

У 2000, 2001 роках в Костопільському підрозділі Технічного коледжу здійснена робота з ліцензування формування молодших фахівців за кваліфікаціями "Спорудження та використання будівель і споруд", "Хіміко-механічна переробка деревини і деревних матеріалів", що надало можливість у 2001 році здійснити формування молодших фахівців за визначеними напрямками; також під управлінням ректора закладу Яцкова М. С. креативною групою Костопільського філіалу технічного коледжу розроблено держстандарт професійно-технічної освіти з професії "Оператор склоформувальних машин".

Щорічно поновлюється і поліпшується матеріальне забезпечення учбового процесу, а саме: був утворений комп'ютерний клас, закуплені матеріали та обладнання для здійснення виробничого навчання, учбова література.

У власність закладу Костопільським відділом культури було надано раніше підпорядковану їм будівлю, що розташовується безпосередньо біля учбового закладу.

Зусиллями закладу був здійснений ремонт цієї будівлі, відреставровано покрівлю та відновлено естетичний вигляд. Це дало змогу і основу для функціонування гуртка художньої творчості, склад якого постійно здобуває переможні місця на районних та обласних культ-масових заходах, конкурсах та фестивалях. Дане приміщення поміщає в себе не тільки культурно-розважальну студію, але і сильну бібліотеку. Вона розташовується на понад 100 кв. м, що містять читальний зал і зал зберігання літератури.

 

Щорічно послугами бібліотеки користується приблизно 500 учнів та студентів. Вони мають змогу використовувати книжковий фонд, що нараховує більше ніж 13000 екземплярів, велика частина яких становить науково-технічна література, яка потрібна для опанування профілюючих дисциплін.

Окрім науково-технічної також художня література і проводиться передплата на газети та журнали. В бібліотеці постійно відбуваються книжкові виставки до пам’ятних дат, огляди-композиції, персональна робота з читачами, огляд періодичної преси і дискусії над статтями.

Костопільський будівельно-технологічний технікум НУВГП здійснює формування молодших фахівців за такими напрямами:

- Будівництво та архітектура;

- Хімічна технологія та інженерія.

За період становлення технікуму, створився креативний викладацький склад, який наполегливо і завзято застосовує у практику своєї  діяльності нові педагогічні й інформаційні технології, кращі здобутки передового педагогічного досвіду. Викладачі, розв’язуючи нові й нові завдання, що ставить перед освітянами життя, діють у творчому співтоваристві, продовжують найкращі традиції своїх попередників, об’єднуючи загально-дидактичні засоби навчання і виховання. У структурі педколективу є старші викладачі, а на договірній основі діють професори, кандидати наук з передових кафедр НУВГП. Забезпечують викладання учбових предметів  викладачі вищих спеціалізацій з високим досвідом діяльності.

У 2013 році Костопільський будівельно-технологічний технікум реорганізовано на Костопільський будівельно-технологічний коледж НУВГП.

З ціллю учбово-методичного забезпечення предметів та виробничого навчання сформовані циклові методичні комісії, які поєднані  за профілем: філологічних, гуманітарних і соціально-економічних, загально-технічних, комп’ютерних та охорони праці, будівельних, деревообробних предметів та майстрів виробничого навчання. Важливою ціллю роботи закладу є створення безперервної  освіти в структурі  ПТУ-коледж — університет (висококваліфікований працівник з одержанням робітничих професій, суміжних професій молодшого фахівця та продовжувати освіту за певним напрямком в вищих учбових закладах з одержанням  бакалавра —  спеціаліст — магістр) з формування  високо освічених спеціалістів спроможних діяти в сьогоднішніх умовах ринкової економіки, виховувати в них науковість, креативне мислення, національну свідомість та високі людські особливості.

Управління працею усіх функціональних відділень технікуму, вирішення проблем учбово-виховного процесу, контроль за здійснення поставлених завдань проводить адміністративна рада установи на чолі з директором, засідання якої відбувається кожного тижня.

КБТК НУВГП

Адреса Костопільського будівельно-технологічного технікуму Національного університету водного господарства та природокористування, Рівне: 35000 Рівненська обл., м. Костопіль, вул. Степанська 14-а. Телефон : (257) 2-12-11.

Отже, Будівельно-технологічний коледж НУВГП — це учбовий заклад нового формату, який відповідає потребам соціально-економічного становлення суспільства, формує об’єктивні передумови переходу до безперервної системи освіти, відмінна характеристика якої полягає у різноманітності використання методів, способів і організаційних форм учбового процесу. Одне з  важливих — це дає змогу стимулювати просуванню найбільш талановитих, більше обізнаних студентів на дещо високі ступені освіти та професійної самореалізації.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!