Роздрукувати сторінку

Костопільська філія Рівненського державного базового медичного коледжу, КФ РДБМК

« Назад

Костопільська філія Рівненського державного базового медичного коледжу, КФ РДБМК є не тільки модерною архітектурною прикрасою міста, а й одним з кращих учбових закладів нового рівня І-ІІ рангів кваліфікації на Рівненщині, що вдало розширюється, ревно пропагуючи найкращі традиції минулого. Саме тут формують майбутніх медсестер та акушерок.

Костопільська філія Рівненського державного базового медичного коледжу, КФ РДБМК

У 1952 році, за егідою обласного управління охорони здоров'я, у Костополі була створена медична школа. Першим керівником цього учбового закладу був обраний Петро Кочегаров. В 1954 році школа медичних сестер перейменована в медучилище. Учбовим закладом на той період управляли Станіслав Якушевський (1955-1963 рр.), Валентина Наталіч (1963-1965 рр.), Олександр Добрянський (1965-1966 рр.), Тетяна Сергійчик (1966-1984 рр.), Михайло Бакулевич (1984-1996 рр.).

У 1997 році учбовий заклад був перейменований у Костопільську філію Рівненського державного базового медичного коледжу. Новий шлях становлення Костопільської філії почався з назначення на посаду замісника Ігоря Носка - лікаря-хірурга вищої кваліфікації, відмінника охорони здоров'я, людини високої духовності, професіоналізму та управлінських вмінь. Під управлінням креативного керівника здійснилося друге відродження учбового закладу. На теперішній день Костопільська філія - гордість району. Поруч із збільшенням кількості студентів (сьогодні їх - 420) збільшилася  та кожного разу покращується матеріально-технічна структура: здійснюється перебудова приміщень, розбудова споруд. Створені нові класи і аудиторії, які цілком відповідають потребам учбових планів та програм і за своїм характером та технічним наповненням максимально приближені до потреб виробничого процесу. Куплено модерні персональні комп'ютери, діє облаштований комп'ютерний клас з виходом в локальну сітку Інтернет. Учбовий і виробничий процеси забезпечені необхідною наймодернішою організаційною технікою.

За останній період в учбовому закладі переоблаштовано аудиторії доклінічної практики з педіатрії, анатомії і фізіології, загального догляду за хворими, хірургії та реаніматології, акушерства та гінекології. Функціонують тренажерні аудиторії по тренуванню практичних здібностей з клінічних предметів.

Створена персональна видавнича структура учбового закладу. Центрами науково-методичної діяльності установи є методичний клас та методична рада, які керують та спрямовують діяльність на збільшення професійного рівня викладачів, запроваджують нові досягнення педагогічної та медичної науки. Здійснюється велика науково-дослідницька діяльність студентів під керівництвом викладачів.

Викладацький склад Костопільської філії Рівненського державного базового медичного коледжу - це дійсні професіонали своєї праці. На чолі з ректором колектив установи постійно діє в напрямку креативного пошуку, осучаснення, запровадження інтерактивних технологій. На уроках викладачі не тільки формують високоосвічених фахівців, але й формують гарне і доброзичливе ставлення до хворих, на професійному рівні здійснюють теоретичні та практичні уроки.

КФ РДБМК

Учбово-виробнича та переддипломна практика здійснюються на основі 18-ти лікувально-профілактичних установ області, керівники яких зазначають високу професійну підготовку студентів підрозділу. Найкращі з них є багаторазовими конкурсантами та переможцями регіональних та загальноукраїнських конкурсів професійної творчості «Кращий за професією».

В організаційній та учбово-методичній діяльності велика роль належить студентській бібліотеці з читальним залом.

Спортивну структуру Костопільської філії формує спортивна зала, спортивний майданчик, тренажерна зала. Вдало функціонують спортивні гуртки з волейболу, баскетболу, настільного тенісу. Студенти підрозділу – численні переможці та конкурсанти районних та обласних турнірів з шахів, баскетболу, волейболу.

У Костопільській філії сформувалася чітка система позанавчальної виховної діяльності з студентами. Здібні, креативні особистості мають змогу проявляти таланти, здібності, збільшувати коло індивідуальних захоплень у різних гуртках, клубах за інтересами, фольклорному ансамблі, студентському хорі. Майбутні спеціалісти медичної галузі упевнено тримають першість на конкурсах «Студентська весна».

Студентське життя розширюють науково-практичні семінари, фестивалі фахової творчості, захоплюючі і змістовні свята, виховні заходи, серед яких постійними стали «Посвята в студенти», «День знань», «День медичного робітника», «Свято квітів», «День здоров'я», творчі зустрічі з колишніми студентами і інші.

Після уроків студентів чекають комфортні кімнати в студентському гуртожитку, який, власне, два роки підряд посідає перше місце в конкурсі на найкращий гуртожиток Рівненського регіону серед учбових закладів І-ІІ рівнів кваліфікації.

Чимало викладачів установи є дійсними творцями своєї праці, поміж них відмінник охорони здоров'я Ольга Жук, вчителі-методисти Ірина Таргоній, Руслана Мовчан, старші вчителі Алгалія Іваненко, Марія Пінчук, Лариса Багній, Марія Лазарчук, Антон Удодік. На протязі багатьох десятиліть високоосвічений педколектив учбового закладу сумлінно служить чесній роботі підготовки медиків, які несуть свої знання та передають досвід, доброту сердець молодому поколінню.

За більш як півстоліття становлення коледжу дипломованими фахівцями стали більше ніж 5 тис. студентів, з них майже 25% продовжують здобувати освіту у найкращих вузах держави. Гарні відгуки про студентів Костопільського медичного коледжу надходять з лікувально-профілактичних установ усіх куточків України.

Костопільська філія Рівненського державного базового медичного коледжу, КФ РДБМК

Педколектив учбового закладу гордиться тим, що деякі минулі випускники стали популярними людьми на Україні, як наприклад,  В.І. Мосейчук канд. медичних наук, замісник директора Інституту патології крові та трансфузійної медицини АН України; А.В. Процюк - канд. медичних наук викладач НМУ ім. О.Богомольця; А.І. Маркевич (Владика Августин) – архієпископ Білоцерківський та Богуславський УПЦ, голова Синодального підрозділу по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими утвореннями України, голова Богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ.

Самим головним є те, що передається естафетою життя, це сумлінна робота і постійне самовдосконалення, аби висококваліфіковано здійснювати свої професійні обов’язки, не зрадити своє покликання, не розчаруватися у негативних обставинах життя.

Так отримується пошана. Так розпорядилася природа, що власною силою і терпінням формується визнання, і в цілковитій мірі це стосується як викладацького колективу учбового закладу, так і його студентів та випускників.

Минають один за одним учбові роки, перетворюються в історію щоденні справи учбового закладу, але завжди житиме професія медика, і завжди популярною залишається ціль, до якої прагне, якої хоче досягти педколектив: сформувати, виростити і виховати медичного співробітника, який буде гідним продовжувачем кращих традицій Костопільської філії Рівненського державного базового медичного коледжу.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!