Роздрукувати сторінку

Рокитнівське медичне училище, РМУ

« Назад

Рокитнівське медичне училище, РМУ – навчальний заклад, який з кожним роком випускає все більше і більше студентів.

Рокитнівське медичне училище, РМУ

Величне Полісся, куточок предковічних лісів, чарівних озер, чудових людей. Тут вже в 50-х роках минулого століття нагально відчувалась необхідність в медичних кадрах, професійному медичному обслуговуванні населення,тому відповідно до розпорядження Міністерства охорони здоров'я Української РСР№406 від липня 1961р. в селищі Рокитне Рівненської області було створено медичне училище.

Керівником нового учбового закладу був головний лікар району Кривокульский Богдан Дмитрович. На його долю випала велика і відповідальна діяльність: вибір і формування будівель, становлення педкадрів, формування належної матеріальної структури. Це положення Богдан Дмитрович здійснив вдало і 1 вересня 1961 року новозбудоване медичне училище розпочало свій перший учбовий рік.

Першим ректором Рокитнівського медичного училища був Сагайдаківський  Георгій Мілетнійович (1961-1968 рр.).

В 1961-1962 заклад займав тільки один теперішній корпус №2, де існувало  5 класів і 2 аудиторії. Медичну освіту акушерок отримали 1 група школярок середньої школи, друга група майбутніх медсестер на основі 8 класу, загалом 68 студенток.

В 1963 р. в закладі була сформована бібліотека, керувати якою назначено Павлюк Валентину Дмитрівну. Вона стала дійсним помічником викладачам і студентам.

В 1962 - 1963 р. склад студентів збільшився на 64 осіб. Тобто, в закладі освіту здобувало 132 студенти. Гарувало студентське життя. В книгах розпоряджень за ці роки є суворі догани,  розпорядження про зняття стипендії,  багато подяк за відмінне навчання і творчу діяльність в громадському житті.

1964 рік - головна подія в становленні закладу - здійснився перший випуск акушерок і медсестер.

В 1968 р. ректором установи було назначено лікара-хірурга Коваля Віктора Миколайовича.

В цей час покращилася матеріальна структура, був збудований студентський гуртожиток на 100 чоловік, дещо покращився інтер'єр кабінетів і класів.

Нова сторінка в житті учбового закладу сталася в 1972 році, коли ректором установи було назначено лікара-стоматолога Левченко Григорія Костянтиновича. На протязі 24- річної діяльності на цій посаді Григорій Костянтинович створив педколектив дійсних однодумців, зробив величезний вклад у покращення матеріальної структури учбового закладу. Під його одноосібним керівництвом був споруджений тир, студентська їдальня, нова будівля училища, спортивний зал, бібліотека, 2 читальні зали, танцювальний майданчик, проведено парове опалення.

Левченко Г.К. з натиском діяв і над збільшенням престижу професії медичного працівника: завдяки його творчості в 1989 р. була створена кваліфікація «Стоматологія ортопедична», а в 1994 р.- кваліфікація «Стоматологія».

РМУ

За багатовікову самовіддану діяльність на посаді директора Рокитнівського медичного училища Левченку Г.К. було надано високе звання Заслуженого лікаря України.

В листопаді 2013 р. ректором закладу було назначено Дем’янчука Михайла Ростиславовича.

На сьогоднішній день Рокитнівське медучилище формує співробітників для всіх куточків України за 4 кваліфікаціями «фельдшер», «медсестра», «зубний гігієніст», «зубний технік». Тут здобувають освіту 407 студентів. Учбово-виховний процес створюють:

- 35 високоосвічених викладачів, з яких:

- 2 володіють званням «Відмінник народної освіти України».

- 15 викладачів вищої кваліфікації.

- 4 викладачів-методистів.

Структуру навчального процесу формують 5 циклових методичних комісій. Студенти РМУ здійснюють учбово-виробничу практику на основі найкращих лікувальних установ Рівненщини.

Матеріально-технічна структура закладу нараховує 5884 м2, в тому числі учбова територія 3603 м2, діють 10 класів для теоретичних занять, 30 учбових аудиторії та лабораторій, діє бібліотека загальною територією 95.5 м2, яка нараховує більше ніж  22 тис. підручників, комфортний широкий читальний зал на 20 місць. В гуртожитку облаштовані 2х і 3х містні кімнати, кухні, санітарні вузли.

Рокитнівське медичне училище, РМУ має у своєму розпорядженні великий модерний спортивний зал територією 350 м2, облаштований стаціонарними устаткуваннями. Тут функціонує душова кімната, 2 роздягальні, інвентарна кімната.

До можливостей студентів функціонує їдальня на 220 чоловік, загальною територією 195 м2, де здійснено безоплатне харчування студентської молоді до 18 років, які мають ранг потерпілого від аварії на ЧАЕС.

За період своєї роботи РМУ випустило приблизно 5 тис. середніх медичних співробітників, які сьогодні працюють у різноманітних куточках України та далеко за її границями. Їм усім властиве високе почуття відповідальності, милосердя і спроможності прийти на поміч тим, хто цього потребує.

Рокитнівське медичне училище, РМУ

Серед викладацького колективу закладу панує атмосфера креативного пошуку новітніх шляхів і засобів навчання молоді, у відношеннях викладачів і студентів панує толерантність і демократизм, взаємодопомога і взаєморозуміння.

Виховання студентів кожного разу у центрі уваги та контролю керівництва закладу. Кожного року на засіданнях педагогічних рад ставляться ряд питань цієї багатосторонньої роботи.

Вся виховна діяльність в Рокитнівському медичному училищі, РМУ направлена на формування студентів до індивідуальної активної конкурентоздатної роботи, становлення представників нової української інтелігенції, високогармонійної особистості молодої людини.

В структуру виховного процесу покладено національну систему виховання, яка впроваджує мету, означену положеннями Конституції України і Державною національною програмою "Освіта України XXI століття", законодавчими документами з проблем виховання молоді. Керівником виховної діяльності в закладі є замісник директора з питань гуманітарної освіти та виховної роботи Борищук Людмила Григорівна.

Становленню національної самосвідомості, шани до державних символів у студентів сприяє вся структура виховних заходів: тематичні вечори, зустрічі поколінь, турніри "Кращий за спеціальністю", тематичні звіти груп, екскурсії по Рівненщині та Україні. На гарному патріотичному рівні відбуваються традиційні фестивалі "Пам'яті героїв Крут", "Подвиг українського народу у Другій Світовій війні", "Чорнобильські дзвони" та ін. Вагомий вклад у виховання високих громадянських почуттів та обов'язку вносять вчителі закладу, минулі воїни-афганці Ковальчук Анатолій Іванович та Ничипорчук Сергій Іванович.

Сприяє формуванню патріотичних почуттів, пошани за свій учбовий заклад фотовиставка «Історія Рокитнівського медичного училища», яку сформували студенти і викладачі. Вона звертає нашу увагу на  півстолітню історію учбового закладу, його випускників, формування традицій. У закладі постійно відбуваються екскурсії студентів, свята випускників.

Отже, Рокитнівське медичне училище, РМУ має всі умови для навчання та дозвілля свої студентів.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!