Роздрукувати сторінку

Рівненський державний гуманітарний університет, РДГУ

« Назад

Багато Вузів Рівного пропонують фундаментальну освіту, яку високо цінують вітчизняні та закордонні роботодавці. У цьому списку особливе місце займає РДГУ.

Рівненський державний гуманітарний університет, РДГУ

Рівненський державний гуманітарний університет володіє IV рівеннем акредитації. До складу РДГУ входить 11 факультетів. Серед цього різноманіття будь-хто з абітурієнтів зможе вибрати спеціальність за власним смаком. Також РДГУ пропонує студентам великі аудиторії та комп'ютерні кабінети. Для відпочинку тим, хто здобуває освіту передбачений санаторій-профілакторій. Отримати більш розгорнуту інформацію про РДГУ чи інші університети ви можете на проекті Univerlife.

Адреса: м. Рівне, вул. С. Бандери, 12.

Телефон: (0362) 26-37-15, 26-78-65, 22-10-19.

URL: www.rshu.edu.ua.

Напрями навчання:

- Біологія та екологія;

- Інформатика і комп'ютерні технології;

- Історія;

- Культура і мистецтво, дизайн;

- Математика;

- Політологія і міжнародні відносини;

- Психологія та педагогіка;

- Фізика;

- Філологія та іноземні мови;

- Енергетика;

- Інші.

РДГУ

Рівненський гуманітарний університет володіє статусом національного вузу і працює з 1998 року. Учбовий заклад четвертого рівня кваліфікації щорічно набирає студентів для навчання за різними спеціальностями. Вчитися можна за бюджетні гроші або на платній основі.

На базі закладу працює підготовчий підрозділ, є можливість продовжити свою освіту і після отримання диплома, вступивши до аспірантури.

На факультетах рівненського ВНЗ здобуває освіту 13 500 студентів. Багато хто приїхав з інших областей і проживають у вузівських гуртожитках. На даний час викладання здійснюють 592 спеціаліста. У їх числі 226 кандидатів наук і 25 професорів і докторів наук. Є денна та заочна форми навчання.

Які спеціальності можна освоїти в гуманітарному університеті. Насамперед, гуманітарні. На підрозділі української філології вивчають українську мову та вітчизняну літературу від часів Київської Русі до нашого часу. Тут же готують педагогів і методистів для викладання цих предметів у школах.

На педагогічному підрозділі готують учителів і вихователів. Є відділення дошкільної освіти та фізичної культури.

У програмі студентів, які обрали факультет іноземної філології, мови європейських держав (у тому числі російською). Зазвичай кожен студент вибирає для вивчення як мінімум дві мови.

Є також факультети, де готують майбутніх істориків і соціологів, математиків, біологів та психологів. Також у структурі університету готують викладачів музики, педагогів школи з праці.

На факультеті менеджменту вивчають економічну кібернетику, книгознавство, бібліографію, а також менеджмент організацій та документознавство.

Університет володіє солідною матеріальною базою. На балансі вузу 7 гуртожитків, кілька навчальних корпусів. Працює бібліотека, є концертний зал. Студентами вузу сформовані клуби за інтересами, функціонує літературна студія.

Діти мають змогу займатися бальними танцями, спортом. Щорічно на базі ВНЗ влаштовуються міжнародні конференції, присвячені проблемам педагогіки. Виступи на конференціях потім публікуються в спеціальних збірниках.

Рівненський державний гуманітарний університет був утворений на основі Рівненського державного педагогічного інституту, Рівненського державного інституту культури, Дубенського та Сарненського педагогічних коледжів, Рівненського музичного училища та Дубенського училища культури. Сьогодні це модерний вищий учбовий заклад державної форми власності, кваліфікований IV рівнем спеціалізації. Керівник РДГУ– кандидат історичних наук, професор Постоловський Руслан Михайлович.

На сьогоднішній день в установі проводиться формування спеціалістів за денною, заочною формою навчання означених освітньо-спеціалізованих рангів: бакалавр, фахівець, магістр на підрозділах:

- Факультет української філології;

- Факультет іноземної філології;

- Факультет математики та інформатики;

- Фізико-технологічний факультет;

- Історико-соціологічний факультет;

- Факультет документальних комунікацій та менеджменту;

- Музично-педагогічний факультет;

- Педагогічний факультет;

- Психолого-природничий факультет;

- Художньо-педагогічний факультет;

- Факультет музичного мистецтва.

Рівненський державний гуманітарний університет, РДГУ

Матеріальна база університету постійно вдосконалюється. У розпорядженні ВНЗ сьогодні є 4 навчальних корпуси, 7 комфортабельних гуртожитків, 2 студентських кафе, 3 бібліотеки, спортивні зали та майданчики.

Останнім часом університет розвиває світові контакти з навчальними установами, освітніми центрами, громадськими закладами та об'єднаннями українців міжнародних країн: Польщі, Італії, Німеччини, Македонії та ін.

Ректорат університету постійно піклується про якісний набір студентів на навчання, а також велику увагу надає довузівському формуванню. Кожного року в закладі проводиться значний конкурс абітурієнтів, який на даний час становить приблизно 6 чоловік на одне місце. В установі склалися певні форми діяльності з молоддю, що сприяють свідомому вибору професії. Це педагогічні аудиторії або мікрогрупи в школах, навчання учнів 8-11 класів з математики, фізики та інформатики у Школі точних наук, яка діє при університеті, формування учнів до предметних олімпіад, наукове керівництво учнівськими роботами по лінії МАН. Крім того, молодь приєднується до навчання на вечірніх підготовчих і місячних курсах перед вступом до університету.

Провідною віхою роботи закладу є науково-дослідницька діяльність. Науковці університету видають статті у вітчизняних і зарубіжних збірниках, монографії, учбові посібники і підручники для студентів вищих навчальних установ.

В закладі видається 8 збірників наукових праць викладачів. В аспірантурі РДГУ здобувають освіту 75 аспірантів.

Наукові структури РДГУ тісно контактують з АПН України. У межах діяльності лабораторії інтерактивних технологій, що сформована як функціональний підрозділ університету, кафедра теорії та методики виховання товаришує з Інститутом проблем виховання, Центром превентивного виховання АПН України і Навчально-методичним центром середньої освіти Міносвіти і науки України. Спільна робота направлена на становлення виховної структури модерної школи і вищого закладу освіти в контексті особистісно-спрямованої педагогіки.

При кафедрах закладу діють наукові гуртки, творчі колективи. Публікуються збірники наукових праць студентів.

Рівненський державний гуманітарний університет

Одним із головних факультетів установи є наукова бібліотека, сформована в 1945 р. До можливостей користувачів 3 читальні зали, 4 абонементи та інші функціональні підрозділи бібліотеки. Для вдалого навчання та науково-дослідної діяльності бібліотека має більш як півмільйонний книжковий фонд, діє повнотекстова нормативно-правова база даних, електронний каталог, відбувається пошук в мережі Інтернет.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!