Роздрукувати сторінку

Національний університет "Львівська політехніка", НУ ЛП

« Назад

Львівська політехніка є однією з найдавніших технічних шкіл в Україні та у Європі. Технічна академія вперше запрацювала 4 листопада 1844 року.

Національний університет "Львівська політехніка", НУ ЛП

У 1848 році Технічна академія відчула жахливий удар – сталася пожежа, і академія згоріла. Академію відбудували у 1849-1850 роках, але приміщення не задовольняло вимоги для початку навчання, причиною цього явища стала технічна революція. Архітектор Юліан Захарієвич взяв на себе відповідальність підготовки проекту нового приміщення. Юліан Захарієвич також керував процесом будівництва нового приміщення Технічної академії. Технічну академію закінчили будувати через 3 роки. 14 листопада 1877 року ректором Технічної академії став Юліан Захарієвич, а Технічна академія здобула іншу назву - Політехнічна школа. Політехнічній школі надали права вищого  навчального закладу у Австро-Угорській імперії, оскільки м. Львів було під впливом Австро-Угорської імперії.

Новий статут Політехнічної школи, який прийняли у 1920 році, надав Політехнічній школі іншу назву - Львівська політехніка. У Львівській політехніці у 30-ті роки працювали такі інститути: 1) механічний; 2) сухопутний; 3) хімічний; 4) архітектурний; 5) сухопутної та водної інженерії; 6) загальний.

У жовтні 1939 році Львівська політехніка стає Львівським політехнічним інститутом. Не уникнули, звісно ж, змін сама структура інституту та профільний поділ  спеціальностей.

Згідно рішення акредитаційної  комісії Міністерства освіти України  та постанови Кабінету Міністрів України, Львівський політехнічний інститут має  четвертий рівень акредитації  та отримує статус університету. З цього часу  Львівська політехніка носить назву Державний університет «Львівська політехніка».

НУ ЛП

11 вересня 2000 року  Президент України Державному університету «Львівська політехніка» надав статусу національного університету і нову назву – Львівський національний університет «Львівська політехніка».

Адреса: 79013, м. Львів, вул. Степана Бандери, 12.

Телефони: (032) 272-47-16, (032) 272-47-33.

Сайт: www.lp.edu.ua.

Національний університет "Львівська політехніка", НУ ЛП

НУ ЛП ще із самого початку свого існування зарекомендувала себе генератором технічних  винаходів та технічних ідей. Львівська політехніка була  осередком освіти та науки у всій Європі. Така популярність та престиж Національного університету «Львівська політехніка» були здобуті нелегкою та наполегливою працею  науковців, українських діячів, професорів та викладачів.

На сьогоднішній день у НУ ЛП здобувають освіту  близько 30 тисяч осіб. У Національному університеті «Львівська політехніка»готують майбутніх фахівців для нашої Батьківщини за різними напрямами підготовки.

Національний університет "Львівська політехніка"

Структура

Національний університет «Львівська політехніка»складається із таких структур:

1) 12 навчально-наукових інститутів;

2) Науково-технічна бібліотека;

3) Інститут дистанційного навчання;

4) Інститут післядипломної освіти;

5) Технічний та техніко-економічний коледжі

6) Дві гімназії;

7) Інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою;

8) 32 навчально-лабораторних корпуси;

9) 15 гуртожитків.

Навчально-наукові інститути:

1) Інститут прикладної математики та фундаментальних наук;

2) Інститут архітектури;

3) Інститут гуманітарних та соціальних наук;

4) Інститут геодезії;

5) Інститут будівництва та інженерії довкілля;

6) Інститут енергетики та системи керування;

7) Інститут інженерної механіки та транспорту;

8) Інститут хімії та хімічних технологій;

9) Інститут телекомунікації, радіоелектроніки та електронної техніки;

10) Інститут комп’ютерних технологій, автоматики та метрології;

11) Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій;

12) Інститут економіки і менеджменту.

Національний університет "Львівська політехніка", НУ ЛП

На базі НУ ЛП функціонують такі відділи, як: науково-дослідна частина, відділ аспірантури, рада молодих вчених, відділ стандартизації та метрології, комітет термінології, науково-технічна бібліотека. Також на базі Національного університету «Львівська політехніка» діє міжнародна діяльність(відділ  міжнародних зв’язків, підготовче відділення для іноземних студентів, галузева лабораторія міжнародного науково-технічного співробітництва, міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою.

Національний університет «Львівська політехніка»здійснює багатоступеневу підготовку майбутнього фахівця. НУ ЛП надає можливість студентам здобути три освітні та кваліфікаційні рівні: бакалавр (4 роки навчання), спеціаліст та магістр (5-5,5 років). Рівень знань студентів оцінюється модульно-рейтинговою системою оцінювання. НУ ЛП один з найавторитетніших ВНЗ світу та входить в десятку кращих навчальних закладів України.

Комплекс гуртожитків Національного університету «Львівська політехніка» об’єднуть у студентське містечко. У містечку проживають студенти, студентські сім’ї, аспіранти, слухачі підготовчих відділень. На території студентського містечка є три спортивні майданчика, три спортивні зали ,бібліотека , студентський магазин та перукарні.

НУ ЛП на міжнародних виставках

Цікавим напрямком  роботи НУ ЛП є його постійна та незмінна участь у міжнародних та національних виставках. Згідно результатів 10 виставки навчальних закладів освіти, Національний університет «Львівська політехніка» здобув медаль у номінації «Інтеграція освіти і науки у вищому навчальному закладі».

Вступ у університет  проводиться на конкурсній основі згідно результатів зовнішнього незалежного оцінювання, яке підтверджується сертифікатами виданими Українським центром оцінювання якості освіти.

НУ ЛП

Для студентів також створені три бази оздоровлення. Дані бази знаходяться у Карпатах, в Миколаївській області та на Південному березі Криму. На базах оздоровлення студенти можуть не тільки покращувати стан свого здоров’я, але й активно відпочивати. Для цього на базах створені усі необхідні умови (кафе, дискотеки, поліклініка, лікарня, художня самодіяльність та ін.).

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!