Роздрукувати сторінку

Львівський національний університет імені Івана Франка, ЛНУ ім. І. Франка

« Назад

На сьогоднішній день вік Львівському національному університету імені Івана Франка  становить близько 350 років. Передісторія ЛНУ бере свій початок із глибини віків. За часів незалежності нашої держави Львівський національний університет імені Івана Франка став одним із  найпрестижніших закладів здобуття освіти в Україні та здобув неабияку цінність у інших країнах світу.

Львівський національний університет імені Івана Франка, ЛНУ ім. І. Франка

Початок діяльності університету сягає у глибину XVII століття. У XVI-XVII столітті культурне життя на Україні було представлене церковними братствами. Представники церковних братств боролися за ідею впровадження здобуття освіти простим селянам. Церковні братства користувалися підтримкою представників духовенства та міщан.

Одним із найдавніших таких братств в Україні являється Успенське ставропігійське братство, яке було засноване у м. Львові. У м. Львів з 1586р. розпочав свою діяльність середній навчальний заклад – братська школа. Учні, які навчалися у братській школі старанно вивчали грецьку, латинську, церковнослов’янську та польську мови. Також вивчалися інші дисципліни, а саме: математика, астрономія, граматика, філософія, риторика. У планах засновників школи було перетворення її у вищий навчальний заклад. У ті часи на території України не було жодного вищого навчального закладу, через те, що шляхетська Польща перешкоджала створенню таких закладів освіти в Україні. Талановита молодь України здобувала вищу освіту у Краківському університеті та інших вищих навчальних закладів Європи.

20 січня 1661 року Ян II Казимир надав титул університету єзуїтській колегії та право викладати усі університетські дисципліни. До 1773 року Львівський університет перебував під контролем генерала єзуїтів у Римі. Навчальний заклад займався розширенням території, будувалися та купувалися нові приміщення для університету. Львівському університету належала бібліотека та найбільша друкарня у м. Львів.

ЛНУ ім. І. Франка

На той час університет мав два факультети: богословський та філософський. Підготовку до вступу в університет проводила колегія при Львівському університеті. У 1667 році у Львівському університеті навчалося приблизно 500 студентів. У 1773 році розпустили орден єзуїтів та закрили Львівський університет. У ці роки Галичина увійшла до складу Австрійської імперії, та завдяки політиці імператора Йосифа II, який неабияку увагу приділяв навчанню, було відкрито Львівський університет 16 листопада 1874 році. У період СРСР Львівський університет відчув на собі радикальні зміни у системі освіти того часу. Навчання в університеті стало безкоштовним та доступним для всіх бажаючих громадян.

Львівський національний університет імені Івана Франка, ЛНУ ім. І. Франка

Молодь, яка навчалася у той час в університеті, виховувалася та навчалася на основі матеріалістичного світогляду та марксистсько-ленінської ідеології. Президент Верховної Ради УРСР 8 січня 1940 року видав указ, згідно якому, Львівському державному університету присвоїли ім’я видатного письменника та громадського діяча України Івана Франка.

Із проголошенням незалежності України університет очолив Іван Вакарчук. Відбулося відкриття нових факультетів та підрозділів.

11жовтня 1991 року Львівський державний університет імені Івана Франка отримує статус «національний». Сьогодні Львівський національний університет імені Івана Франка одне із перших місць серед інших вищих навчальних закладів на території України та Європи.

Львівський національний університет імені Івана Франка

Адреса: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.

Телефон: (032) 272-20-68.

Сайт: lnu.edu.ua.

Структура ЛНУ:

- 18 факультетів;

- Астрономічна обсерваторія;

- Ботанічний сад;

- Наукова бібліотека;

- 7 науково-дослідних інститутів;

- 6 музеїв;

- Інститут післядипломної освіти;

- 3 коледжі.

Львівський національний університет імені Івана Франка, ЛНУ ім. І. Франка

Майбутніх фахівців для нашої держави готують за 16 галузями,52 напрямами та 91 спеціальністю, які відповідають отриманим ліцензіям. При університеті діє 130 кафедр. У 2010 році ЛНУ отримав ліцензії на нові напрями навчання та акредитовані спеціальності та розпочав набір студентів на них. З 2009-2010 років Львівський національний університет імені Івана Франка розпочав підготовку спеціалістів за освітньо-професійною програмою магістр із таких спеціальностей:

- Фізика;

- Фізика твердого тіла;

- Астрономія.

ЛНУ ім. І. Франка

На даних спеціальностях студенти  навчалися 2 роки. ЛНУ завоював високу популярність серед абітурієнтів та є престижним, завдяки високим рівнем підготовки фахівців. Львівський національний університет імені Івана Франка займається активною книговидавничою діяльністю. Видання ЛНУ досить часто отримували високі нагороди на різних конкурсах. Так книги, видані Видавничим центром ЛНУ здобули перемогу у конкурсі «Найкраща книга» 17 форуму видавців і стали власниками спеціальних відзнак. В Львівському національному університеті імені Івана Франка діє програма «Підручник Львівського університету». Університет співпрацює із зарубіжними установами, згідно укладених договорів. У Львівському національному університеті діє програма «Еразмус-Мундус», яка надала можливість 123-ом українським студентам та аспірантам ЛНУ отримання стипендії для навчання в європейських вищих закладах освіти протягом одного року.

Студенти університету, які навчаються на географічному, історичному факультетах та на факультеті міжнародних відносин практикуються у Німеччині, Польщі, Австрії, Угорщині, Чехії. Досить часто випускників ЛНУ запрошують працювати закордоном, що ще раз вказує на високу підготовку майбутніх фахівців.

23 червня 2010 в університет впровадили інклюзивну освіту. Завдяки цьому кроку молоді люди з особливими потребами отримали шанс на здобуття вищої освіти. ЛНУ є потужним науковим осередком.

Напрями навчання:

- Політологія та міжнародні відносини;

- Біологія і екологія;

- Туризм та готельний бізнес;

- Географія і геологія;

- Соціологія;

- Радіоелектроніка і зв’язок;

- Журналістика і видавнича справа;

- Інформатика і комп’ютерні технології;

- Філософія і релігія;

- Хімія;

- Культура і мистецтво, дизайн;

- Математика;

- Історія;

- Медицина і ветеринарія;

- Юриспруденція і правознавство.

ЛНУ видає власні друковані та електронні студентські газети. При університеті функціонує студентський портал факультету прикладної математики та інформатики. Економічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка займається видавництвом власного журналу «Журнал Ек-you». Постійно співробітники університету загально-університетські змагання із гри Що? Де? Коли?.

Львівський національний університет імені Івана Франка ЛНУ ім. І. Франка

Студентські організації ЛНУ:

- Профком студентів;

- Студентський уряд університету;

- ГО «Молода Дипломатія;

- «Англійський клуб» (факультет іноземних мов);

- «Об’єднання студентів правників»;

- «Європейська асоціація студентів права»;

- «Лабораторія ідей»;

- «Студентське братство»;

- Економічний науковий клуб студентів, аспірантів, докторантів та молодих учених економічного факультету;

- Наукове товариство студентів факультету журналістики;

- «Фотосекта»;

- «Кіноклуб».

Львівський національний університет імені Івана Франка

У свій час у Львівському національному університеті імені Івана Франка навчалися видатні громадські діячі, поети, письменники, науковці, культурні діячі, фізики, політики. Відомими  випускниками ЛНУ були: Іван Франко, Богдан Лепкий, Луї Зон, Андрій Бандера, Ярослав Грицак, Рафал Лемкін, Володимир Шаян та багато інших видатних людей.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!