Роздрукувати сторінку

Львівський державний університет фізичної культури, ЛДУФК

« Назад

Львівський державний університет фізичної культури має сьогодні четвертий рівень акредитації та є вищим навчальним закладом нашої країни. Львівський державний інститут фізичної культури утворився у 1946 році. Базою для його створення став технікум фізичної культури. 2006 року Кабінет Міністрів Україні надав інституту права університету. Таким чином було створено Львівський державний університет фізичної культури, у структурі якого функціонує чотири факультети.

Львівський державний університет фізичної культури, ЛДУФК

Факультети університету:

- факультет здоров’я людини і туризму;

- факультет спорту;

- факультет фізичного виховання;

- факультет підвищення кваліфікації.

Також в університеті функціонують відділи післядипломної та заочної освіти. Навчання та підготовка студентів до майбутньої професійної діяльності здійснюється у трьох навчальних корпусах, у яких є аудиторії та спеціальні спортивні зали. У Львівському державному університеті фізичної культури існує 24 кафедри, які забезпечують процес навчання студентів та готують висококваліфікованих спеціалістів із спортивної галузі. На цих кафедрах працюють професори, доктори наук, кандидати наук, доценти та майстри спорту, які мають надзвичайно високий рівень професіоналізму. Співробітники кафедр займаються підготовкою майбутніх фахівців до професійної діяльності. Навчання студентів здійснюється на засадах патріотичного виховання молоді України Крім вище згаданих професійних діячів університету, на кафедрах також працюють майстри спорту міжнародного класу, заслужені діячі науки і техніки України, заслужені тренери України.

За роки свого існування ЛДУФК підготував для країни більше ніж 20 тисяч фахівців. Досить багато випускників ЛДУФК у майбутньому стали заслуженими вчителями України, заслуженими тренерами та заслуженими працівниками фізичної культури. Близько 200 переможців і призерів Олімпійських ігор здобували освіту саме у Львівському державному університеті фізичної культури. Досить велика кількість випускників Львівського державного університету фізичної культури є гордістю українського та світового спорту. У свій час у ЛДУФК навчалися Віктор Чукарін, Анфіса почкалова, Юрій Кутенко, Геннадій Андросов, Василь Береза, Віталій Чорнобай, Олександр Усик та багато інших відомих на весь світ спортсменів.

ЛДУФК

В Львівському державному університеті фізичної культури з 1985 року активно функціонує аспірантура. У 2002 році розпочала свою діяльність спеціалізована вчена рада із захисту кандидатських дисертацій, за спеціальностями різних галузей, а 2011 року в університеті вперше свої двері відчинила докторантура.

Львівський державний університет фізичної культури також займається видавництвом. У виданнях Львівського державного університету фізичної культури висвітлюються сучасні проблеми спортивної галузі України та світу. Збірник наукових праць «Молода спортивна наука України» був створений у 1996році і активно розвивається по сьогоднішній день. Журнал «Фізична активність, здоров’я і спорт» видається періодично та висвітлює роль спорту у житті людини.

З 2009 року право на здобуття вищої спортивної освіти в ЛДУФК отримали громадяни інших країн. Університет активно співпрацює з організаціями та навчальними закладами вищої освіти інших країн, а саме: Польщі, Грузії, Молдови, Білорусії, Естонії, Угорщини та Молдови. ЛДУФК у 1998 році став членом Європейської мережі спортивної науки, а 2002 року - Асоціації вищих навчальних закладів фізкультурного профілю країн Східної Європи та Центральної Азії.

Львівський державний університет фізичної культури, ЛДУФК

Базою для створення головного корпусу ЛДУФК став Крайовий банк Галичини, який був збудований 1881 року.

До 1946 року у даному приміщенні функціонував Львівський технікум фізичної культури, який згодом перетворили у Львівський державний інститут фізичного виховання. За часів інституту у частині корпусу проживали студенти. Також в приміщені інституту знаходилася дирекція та частина, у якій проходив навчально-виховний процес. У приміщенні напівпідвалу знаходилися столярна та слюсарна майстерні, їдальня та магазин.

Основним напрямком діяльності Львівського національного університету є фізичне виховання.

Мета фізичного виховання студентів університету:

- удосконалення тіло будови;

- забезпечення розвитку фізичних якостей особистості;

- розвиток рухових здібностей студентів;

- зміцнення здоров’я та до тримання здорового способу життя;

- виховання працелюбності та досягнення високих показників працездатності;

- сприяти гармонійному розвитку особистості;

- формування у студентів практичних умінь та навичок у галузі фізичної культури;

- формування у студентів інтересу до процесу навчання та мотивації до здобування спеціальності;

- виховання у студентів любові до своєї країни;

Керівництво та викладачі університету у навчально-виховному процесі дотримуються основних принципів формування фізичної культури у майбутніх спеціалістів.

Львівський державний університет фізичної культури

Загальні принципи формування фізичної культури:

- формування гармонійно розвинутої особистості;

- оздоровлення особистості;

- принцип зв’язку формування фізичної культури із майбутньою професійною діяльністю студентів.

Львівський державний університет фізичної культури, ЛДУФК

Методичні принципи:

- навчання студентів університету руховим діям;

- розвиток фізичних здібностей;

- виховання особистісних якостей студентів.

Навчально-виховний процес Львівського державного університету фізичної культури сприяє засвоєнню студентами нових форм рухової активності, а педагогічний вплив викладачів має прикладний характер. Викладачі університету регулюють складність завдання для студентів, програмними вимогами та нормами навантажень, які розроблені для кожної вікової групи студентів окремо. Студенти Львівського державного університету фізичної культури постійно проходять поточну та оперативну діагностику їхнього стану здоров’я та підготовленості. Викладачі університету дотримуються принципу систематичності навчально-виховного процесу.

ЛДУФК

Факультети Львівського державного університету фізичної культури:

- факультет здоров’я людини і туризму;

- факультет фізичного виховання;

- факультет спорту;

- факультет підвищення кваліфікації, перепідготовки, післядипломної та заочної освіти.

Львівський державний університет фізичної культури ЛДУФК

Студенти університету, що закінчили навчатися та влаштувалися працювати, згідно складеного договору, в установи державної власності на строк не менше трьох років, отримують одноразову адресну допомогу у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!