Роздрукувати сторінку

Українська академія друкарства, УАД

« Назад

Історія Української академії друкарства розпочалася ще у 1930 році. У той час об’єдналися Харківський та Київський художні інститути. Таким чином був створений новий заклад вищої освіти., в якому готувалися фахівці поліграфії та видавничої справи, який урочисто відкрився другого грудня 1930 року у місті Харкові. Інститут очолив М.Г. Шевченко, який закінчив поліграфічний факультет Київського художнього інституту. В інституті працювали видатні професори та викладачі.

Українська академія друкарства, УАД

У 1930 році виключно для інституту був збудований спеціальний заклад  та відкритий навчально-поліграфічний комбінат на базі Українського поліграфічного інституту.

1935 року Український поліграфічний інститут випустив своїх перших фахівців видавничої справи та поліграфії. До війни Львівський поліграфічний інститут закінчили 400 фахівців. У свій час у Львівському поліграфічному інституті навчалися І. М. Сиваш, Г. М. Бабінський, М. В. Славінський та інші відомі у цій галузі особистості.

Після закінчення війни розпочався новий етап в історії Львівського поліграфічного інституту. Даний заклад вищої освіти перевели в Західну Україну, а саме у місто Львів. Кандидат технічних наук Келлер Юліан Станіславович став першим керівником Львівського поліграфічного інституту.

1959 року вперше відчинив свої двері Київський вечірній факультет, який відкрили на базі навчально-консультаційного пункту. Відкриття даного факультету дало змогу здобувати поліграфічну освіту багатьом громадянам України. Київський вечірній факультет забезпечив столицю ви висококваліфікованими спеціалістами для поліграфічних підприємств. Також випускники вечірнього факультету влаштовувались працювати у видавництва та науково-дослідні установи. Випускники Київського вечірнього факультету мали високу якість знань та умінь, здобутих під час навчання на даному факультеті.

УАД

1962 року у Хмельницькому інституті був створений загально технічний факультет. У 1966 році даний факультет був перетворений у Хмельницький філіал Українського поліграфічного інституту. На базі даного філіалу згодом був створений Хмельницький технологічний інститут побутового обслуговування. На сьогоднішній день на базі Хмельницького технологічного інституту функціонує Технологічний університет Поділля.

1952-1973 роках Український поліграфічний інститут очолював ректор В. Г. Шпіца, який мав звання заслуженого співробітника вищої школи.

1973-1989 роках ректором Українського поліграфічного інституту був Григорій Денисович Толстой. Г. Д. Толстой був кандидатом технічних наук , який здобув славу в області автоматизації та комплексної механізації процесів поліграфічного виробництва. За часів правління Г. Д. Толстого звели новий інститутський комплекс. У цей час активно оновлювалася матеріально-технічна база та широко впроваджувалася електронна техніка у процес навчання студентів.

Українська академія друкарства, УАД

24 жовтня 1989 року ректором став Степан Михайлович Гунька. Перед призначенням на посаду ректора він працював деканом технологічного факультету. Степан Михайлович докладав дуже багато зусиль для розвитку інституту. За час його правління інститутом утворилося 6 нових кафедр. Також він розширив парк електронно-обчислювальної техніки. С. М. Гунька збільшив кількість в інституті сучасної поліграфічної техніки.

Українська академія друкарства була створена 30 червня 1994 року. Академія стала вищим навчальним закладом та мала четвертий рівень акредитації. Вона була створена на базі Українського поліграфічного інституту.

1997 року Поліграфічний технікум став структурним підрозділом УАД. Директором технікуму став кандидат технічних наук доцент Б. В. Дурняк.

Українська академія друкарства

Адреса: м. Львів, вул. Підголоско, 19.

Телефон: (032) 274-23-71, 242-23-40

Е-MAIL: www.uad.lviv.ua

Дурняк Богдан Васильович став директором Української академії друкарства 7 квітня 2003 року. Він здійснив, дуже важливу для Української академії друкарства, реорганізацію структури навчального закладу. Завдяки зусиллям Богдана Васильовича до складу академії був приєднаний Кримський інститут інформаційно-поліграфічних технологій та Поліграфічний технікум, який у 2008 році став коледжом. Він створив Видавництво УАД та відділ міжнародних зв’язків. Також Богдан Васильович створив відділ інформаційного забезпечення та реорганізував навчально-виробничу друкарню. Збільшувалася кількість бажаючих вступити в УАД та відкривалися нові спеціальності.

2004 року кафедрі технології матеріалів виповнилося 40 років.

Українська академія друкарства 2005 року відсвяткувала ювілей 75-річчя свого існування. Урочиста подія відбулася Львівському театрі опери та балету ім. С. Крушельницької. З ювілеєм 75-річчя УАД привітали представники Міністерства освіти і науки України. До привітань також приєдналися представники Державного комітету з телебачення і радіомовлення та колеги з інших країн.

18 травня 2005 року в Українській академії друкарства урочисто відкрили Кабінет книги, в експозицію якого входять 1000 книг, які видалися сучасними видавництвами України. У Кабінеті книги демонструвалися найкращі видання різних видів за жанром літератури. Екземпляри кабінету  викладачі використовують у процесі навчання студентів як наочний матеріал. УАД випускає газету «Поліграфіст», якій у 2005 році виповнилося 55 років.

Раду молодих учених та спеціалістів було створено2006 року на прохання молоді УАД. Дане громадське об’єднання займається вирішенням проблем молодих вчених та захищає їх інтереси.

15 – 17 лютого Українська академія друкарства отримала звання «Лідер сучасної світи.

УАД із перших днів свого існування займається удосконаленням поліграфічного устаткування, створенням нових матеріалів і технологічних процесів для поліграфічної промисловості. Українська академія друкарства постійно опрацьовує енергозберігаючі та ресурсозберігаючі процеси у машинобудуванні .УАД розв’язує соціально-економічні проблеми видавничого та поліграфічного комплексу. Вона вирішує актуальні проблеми книговидання та мистецтва оформлення української книги. УАД займається дослідженням важливих проблем природничих, гуманітарних та соціальних наук, вивчає проблеми демографічної політики та розвиток людського потенціалу. Прикладає багато зусиль та часу на винайдення нових речовин та матеріалів.

У 2014- 2015 роках УАД базою для проведення Всеукраїнської студентської олімпіади2014/2015 навчального року з видавничої справи та редагування.

Протягом останніх 5 років кращі студенти Української академії друкарства перемагали та ставали призерами різних конкурсів із наукової роботи. Майже на кожній кафедрі функціонує студентське наукове бюро. Також в Українській академії друкарства є науковий Центр та наукові групи. В Українській академії друкарства постійно організовуються студентські конференції. УАД постійно проводить конкурси наукових робіт студентів, олімпіади та виставки. Це робить життя студентів академії яскравим та підвищує інтерес до навчання.

Зв’язки академії з іншими країнами стають міцнішими з кожним новим днем. УАД співпрацює із закордонними фірмами та науковими установами, і саме в академії проводять міжнародні та всеукраїнські конференції та симпозіуми. Міжнародні відносини допомагають удосконалювати прцес навчання та поглиблюють співпрацю з передовими закордонними фірмами. За угодами академії з іншими країнами студенти можуть навчатися за кордоном, а викладачі можуть пройти стажування за кордоном. Академія входить до складу асоціації вищих навчальних закладів поліграфічного профілю країн Європи та Північної Америки.

2003 року було створено видавництво Української академії друкарства. Воно займається редакційно-видавничою діяльністю, видає методичну література для студентів та викладачів, яка відповідає державним стандартам освіти. Також видавництво випускає наукові та довідникові праці, щоб забезпечити навчальний процес академії. Видавництво займається книгозбутом.

При УАД функціонує бібліотека, яка була заснована у 1930 році. Фонд бібліотеки є досить широким. У бібліотеці є широкий вибір навчальної, наукової та довідникової літератури із усіх галузей науки. Такий великий асортимент літератури забезпечує високий рівень навчального процесу.

Напрямки діяльності бібліотеки:

- збагачення фонду літератури, що відповідає профілю академії;

- укладання бібліографії учених академії;

- збереження накопиченого фонду бібліотеки

- створення системи каталогів та їх електронної версії;

- надання послуг читачам поМБА;

- пропаганда бібліотечних знань серед студентів.

Українська академія друкарства, УАД

В академії функціонує підготовче відділення , яке займається підготовкою абітурієнтів до вступу в Українську академію друкарства. Студенти, які прибули з інших міст України забезпечуються гуртожитком.

Факультети УАД:

- факультет економіки та організації книжної справи;

- факультет видавничо-поліграфічної, інформаційної технології;

- факультет комп’ютерно-поліграфічної інженерії.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!