Роздрукувати сторінку

Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, АСВ ім. П. Сагайдачного

« Назад

Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного – це вищий навчальний заклад, який має ІІІ рівень акредитації.

Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, АСВ ім. П. Сагайдачного

Даний заклад розташований в самому серці західної України. Його адреса: м. Львів, вул. Гвардійська, 32.

Свою історію заклад розпочав вже дуже давно, а саме в 1899 році, саме тоді у Львові засновано австрійську школу кадетів піхоти. В кінці 1939 року школа отримала статус училища. Починаючи з 70-х років минулого століття, в даному навчальному закладі здобули освіту військовослужбовці більше 20 країн Східної Європи, Азії, Африки та Латинської Америки. Після проголошення незалежності України училище стало складовою частиною Львівського політехнічного університету. А в 2009 році став самостійним навчальним закладом під назвою Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Протягом свого існування, учбовий заклад підготував тисячі висококваліфікованих фахівців. Вони гідно зарекомендували себе в своїй подальшій діяльності та деякі з них, стали відомими постатями, героями   нашої держави.

АСВ ім. П. Сагайдачного здійснює підготовку офіцерів тактичної ланки для Збройних Сил та інших військових формувань України за ОКР: «бакалавр» та «магістр».

АСВ ім. П. Сагайдачного

Заклад в своєму складі має чотири кафедри:

- «Бойового застосування військ»;

- «Ракетних військ і артилерії»;

- «Загальновійськовий факультет»;

- «Підготовки спеціалістів інженерних військ та військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту".

На вищезазначених кафедрах функціонують 9 напрямів, 12 спеціальностей, 18 спеціалізацій, за ними майбутні спеціалісти отримують теоретичні на практичні знання для подальшого застосування їх у своїй професійній діяльності.

При академії діє її структурний підрозділ - Військовий коледж сержантського складу. Він проводить підготовку за ОКР «молодший спеціаліст» за спеціальностями:

- «Експлуатація озброєння і техніки інженерних військ»;

- «Монтаж і експлуатація електроустаткування електростанцій і енергосистем»;

- «Адміністрування у військових підрозділах (рота, батальйон)»;

- «Організація харчування у військових частинах»;

- «Організація зберігання озброєння, військової техніки та майна»;

- «Радіаційний та хімічний контроль»;

- «Організація та техніка протипожежного захисту»;

- «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів»;

- «Організація перевезень і управління на автотранспорті»;

- «Музичне мистецтво».

Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, АСВ ім. П. Сагайдачного

Навчальну частину в академії забезпечує 21 кафедра. Викладацький склад учбового закладу досить потужний з наукової точки зору, оскільки майже всі викладачі мають наукові ступені та вчені звання.

Для успішної підготовки спеціалістів академія має сильну навчально-матеріальну базу. Підготовка студентів проводиться за допомогою лекційний та практичних занять. Для досягнення високо результату в навчанні, заклад освіти обладнав більше 200 аудиторій, серед них 22 комп’ютерних  класи, 18 лекційних, 41 спеціалізованих та 3 лінгафонних кабінети.

Всі аудиторії обладнані сучасним навчальним і лабораторним устаткуванням, там присутні зразки озброєння та військової техніки, вузли і деталі до них. Кабінети оснащені технічними засобами і обчислювальною технікою.

Навчальний процес забезпечують більше 720 комплектів ПЕОМ та три інформаційні мережі.

Для успішної підготовки курсанти також проходять польові заняття, після закінчення 3-го курсу - стажування в військах.

АСВ ім. П. Сагайдачного має можливість готувати іноземних військових спеціалістів.

В учбовому закладі діє музей Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Тематика музею – історія сьогоднішнього закладу та закладів, що існували раніше на території військового містечка. Музей складається з 8 залів на різну тематику.

Значна увага в АСВ ім. П. Сагайдачного приділяється міжнародному співробітництву. Академія тісно співпрацює з Вищою офіцерською школою сухопутних військ імені генерала Тадеуша Костюшка збройних сил Республіки Польща. Основним напрямом міжнародної діяльності є навчання та стажування за кордоном керівного складу, науково-педагогічних працівників і курсантів Академії.

Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

Особлива увага в навчальному закладі приділяється формуванню в своїх вихованцях високої духовної культури та моральних якостей, почуття патріотизму, вірності традиціям Українського народу. Тому в учбовому закладі здійснюється належна організація заходів культурно-виховної і духовно-просвітницької роботи.

До послуг майбутніх військовослужбовців, бібліотека, спортивний зал, клуб, стадіон зі спортивними майданчиками, інтернет-кафе.

Для підтримання здоров'я своїх вихованців, в академії діє поліклініка, лазарет, де студенти та курсанти можуть отримати першу медичну кваліфіковану допомогу.

Для активного та цікавого проведення дозвілля курсантів функціонують гуртки художньої самодіяльності, а саме: хор, диксиленд, команди КВК, танцювальний гурток, клуб «Що? Де? Коли?» та ін.

Представники творчих колективів приймають участь у різного роду конкурсах, фестивалях, де стають переможцями та займають призові місця.

У даному закладі освіти велика увага надається спортивному вихованню студентів. Там функціонують різноманітні спортивні секції, учасники яких приймають участь в спортивних змаганнях, спартакіада, турнірах. За весь період свого існування заклад підготував значну кількість майстрів і кандидатів у майстри спорту.

Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, АСВ ім. П. Сагайдачного

Випускники Академії володіють високими теоретичними та практичними навиками для подальшої своєї реалізації на професійній ниві життя.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!