Роздрукувати сторінку

Дрогобицьке державне музичне училище імені В. Барвінського, ДДМУ ім. В. Барвінського

« Назад

Дрогобицьке державне музичне училище імені В. Барвінського, ДДМУ ім. В. Барвінського – це спеціальний музичний заклад освіти І рівня акредитації.

Дрогобицьке державне музичне училище імені В. Барвінського, ДДМУ ім. В. Барвінського

Воно розташоване в славному місті Дрогобич, вул. Музична, 3, Львівської області.

Історія заснування учбового закладу починається в післявоєнні часи, оскільки училище було утворено в 1945 році.

В 1995 році музичному училищу присвоєно ім'я Василя Барвінського в честь відзначення 50-ї річниці з дня його заснування.

ДДМУ ім. В. Барвінського здійснює свою діяльність у відповідності до Конституції України, Законів України:" Про вищу освіту", "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про мови", "Про місцеве самоврядування в Україні", Основами законодавства України про культуру та інших законів і нормативних актів, що діють в державі. Училище працює відповідно до Статуту, який затверджений Львівською облдержадміністрацією.

На теперішній час студентами училища є 242 особи, які здобувають освіту на денній формі навчання та 100 осіб – студенти – заочники. Навчання в даному учбовому закладі здійснюється як за державним замовленням, так і за контрактом.

Протягом 1945-1983 років заклад здійснював підготовку інструменталістів, які розподілялись на окремі відділи – духових та ударних інструментів, народних, а також дещо пізніше струнних.

Сьогодні Дрогобицьке державне музичне училище ім. В. Барвінського готує фахівців з напряму “Музичне мистецтво” всіх музичних спеціальностей, за винятком естрадної.

Дрогобицьке державне музичне училище імені В. Барвінського готує молодших спеціалістів за напрямом "Музичне мистецтво" за спеціалізаціями:

- "Фортепіано";

- "Оркестрові струнні інструменти";

- "Оркестрові духові та ударні інструменти";

- "Народні інструменти";

- "Хорове диригування";

- "Теорія музики";

- "Спів".

ДДМУ ім. В. Барвінського

Також, крім вищезазначених вихованці закладу можуть отримати додаткові кваліфікації, такі як: „Керівник оркестру, інструментального ансамблю".

За весь період своєї діяльності ДДМУ ім. В. Барвінського підготував та випустив «в світ» 664 випускників. Майже всі з них показали себе як висококваліфіковані спеціалісти з відмінною фаховою та гуманітарною підготовкою.

В учбовому закладі значна увага приділяється моральному та естетичному вихованню студента. Зокрема, в студентської молоді виховують почуття гордості за громадянство України, прививають любов та повагу до свого народу, його традицій, вивченню історії і культури своєї нації, виховують толерантне ставлення до інших націй та народів світу.

Навчально-виховний процес відбувається за допомогою 156 викладачів та концертмейстерів. Для успішної підготовки висококваліфікованих спеціалістів, викладацький склад учбового закладу постійно підвищує фаховий рівень, викладачі беруть участь в обласних конференціях, семінарах, конкурсах, обласних метод об'єднаннях предметно-циклових комісій  закладів освіти І рівня акредитації, є учасниками майстер класів провідних викладачів вищих учбових закладів нашої держави та країн зарубіжжя.

Протягом останніх 10-ти років учбовий заклад 100% виконує план по прийому, підготовці та розподілу студентів.

Дрогобицьке державне музичне училище імені В. Барвінського, ДДМУ ім. В. Барвінського

Після закінчення Дрогобицького державного музичного училища імені В. Барвінського, випускникам видаються дипломи державного зразка. Слід відмітити, що, в середньому, третина вихованців закладу отримують диплом з відзнакою. Крім того, студенти, які виявили бажання продовжувати навчання та здобути вищу освіту, мають можливість стати студентами вищих навчальних закладів Ш-ІV рівнів акредитації. Зауважимо, що третина випускників користується даною можливістю.

Дрогобицьке державне музичне училище ім. Василя Барвінського з кожним роком свого існування розвивається все більше і більше.

Так, в 2010 році даний заклад освіти став наступником "Всеукраїнського рейтингу Національного визнання "Діловий імідж України. Визнання року".

В 2011 році навчальний заклад був учасником конкурсу ІІІ-ї Загальнонаціональної громадської акції "Флагмани освіти і науки України (кращі освітяни та науковці України)". За його результатами заклад освіти визнано кращим з навчальних закладів такого типу.

2013 рік знаменується роком найвищих показників, яких не має жодне музичне училище нашої держави. А саме, з 74 випускників 59 продовжили навчання в вищих закладах освіти IV рівня акредитації, таких престижних вузів, як Національна музична академія України ім. П. Чайковського (м. Київ), Львівська національна музична академія ім. М. Лисенка, Одеська державна музична академія імені А. Нежданової і т. д. А це 80% випускників, що є абсолютним рекордом серед музичних закладів освіти такого рівня.

На сьогоднішній день студентами даного навчального закладу є 46 випускників музичних шкіл та шкіл естетичного виховання західного регіону України.

Для успішного навчання своїх студентів, училище оснащене всім необхідним. В учбовому закладі наявні кабінети з музичним інструментами, концертні аудиторії, актовий зал, бібліотека.

Для цікавого проведення дозвілля студентів в навчальному закладі діють гуртки художньої самодіяльності. Зокрема, хор студентів фортепіанного та музично-теоретичного відділу, камерний та духовий оркестр, ансамбль скрипалів, капела бандуристів, оркестр баяністів-акордеоністів, оркестр українських народних інструментів.

Дрогобицьке державне музичне училище імені В. Барвінського

Дрогобицьке державне музичне училище ім. В. Барвінського випускає кваліфікованих спеціалістів, які в подальшому реалізовують отримані навики та знання в своїй професійній діяльності. Випускники даного закладу освіти гідно конкурують на ринку праці з іншими випускниками навчальних закладів такого ж рівня, приймають активну участь у культурному житті країни, є учасниками багатьох творчих конкурсів та змагань, де займають призові місця.

З повагою ІЦ “KURSOVIKS”!