Роздрукувати сторінку

Львівський національний аграрний університет, ЛНАУ

« Назад

9 січня 1856 року у селі Дубляни була відкрита перша рільнича школа. Саме з цієї події бере свій початок історія Львівського національного аграрного університету. Школу відкрили за кошти Галицького господарського товариства. Старинні джерела свідчать, що школу відкрили для збільшення чисельності господарств.

Львівський національний аграрний університет, ЛНАУ

На той час школа була професійним  спеціальним комплексом та мала деякі ознаки вищої школи. Метою школи було сприяння вдосконаленню сільськогосподарської промисловості. Школа проводила наукові експерименти та дослідження для того, щоб удосконалити сільськогосподарське виробництво. У школі готувалися господарі-практиканти, які в майбутньому повинні були вміти професійно утримувати та вести великі господарства. У цей період було встановлено підвалини, на яких і звелася будівля сільськогосподарської науки та освіти у Галичині.

Рівень знань та практичних умінь випускників школи не задовольняв вимог сільськогосподарської промисловості. Тому саме у цей період розгорнувся рух, який вимагав реформ у сільськогосподарській освіті краю.

ЛНАУ

У 1878 році рільнича школа, що знаходилася у с. Дублянах набула статусу державної. А у 1880 році її перетворили у вищий навчальний заклад. У цей час зводилися нові навчальні корпуси, був збудований гуртожиток, де могли проживати студенти та викладачі. Були закладені поля, на яких студенти та викладачі могли проводити дослідження. Почали функціонувати різні станції навчального закладу. У ботанічному саду активно насаджувалися рідкісні рослини та рідкісні види дерев. Створювалися навчальні та науково-дослідні лабораторії.

У 1901 році рільнича школа отримала статус Академії. У цей час функціонували такі кафедри Академії:

- кафедра сільської інженерії;

- кафедра рільництва та рослинництва;

- кафедра сільської адміністрації.

Львівський національний аграрний університет

Було збудовано та введено в експлуатацію станцію випробування сільськогосподарської техніки, при якій в подальшому збудували хімічний корпус та павільйон механізації. Саме у цей час розширився гуртожиток та був закладений водогін.

В Академії утворюються наукові школи. Результати наукових досліджень, проведених в Академії, використовували не тільки в Україні, але і в країнах Європи. Випускники Академії були висококваліфікованими фахівцями та дуже часто запрошувалися працювати за межами держави. Це явище призвело до того ,що Академія стала провідним центром освіти  та науки в Україні.

Перша світова війна принесла Академії збитки та пригальмувала розвиток Академії. У 1919 році Академія через брак площ для навчання та коштів на відбудову була змушена об’єднатися з Львівською політехнікою.

Було створено рільничо-лісовий факультет Львівської політехніки, де студенти навчалися перші три семестри, а далі закінчували навчатися у Дублянах. Даний факультет у свій час закінчував видатний  український політичний діяч Степан Бандера.

Друга світова війна призвела до суттєвих змін у діяльності та структурі вищої школи. У міжвоєнний період освіту здобували в основному поляки. По закінченню другої світової війни і відновлює свою діяльність рільничо-лісовий факультет.

Високі темпи розвитку сільськогосподарського виробництва потребували висококваліфікованих фахівців, це спричинило створення на базі факультету Львівського сільськогосподарського інституту. В інституті запроваджувалися нові факультети. У 60-х роках в Дублянах розпочалося будівництво нових навчальних корпусів. Було створено студентське містечко.

Львівський національний аграрний університет, ЛНАУ

5 вересня 1996 року був створений Львівський державний аграрний університет.

24 березня 2008 року Президент України віддав Указ, згідно якому Львівському державному аграрному університетові присвоєно статус національний.

Адреса: 80381, м. Дубляни, Львівської області, Жовківського району.

Тел.: 8-0322-79-31-60.

Факс 79-32-31.

E-mail: lday@ismp.lviv.ua.

Веб-сайт: www.lviv.uar.net.

ЛНАУ

Кількість студентів на сьогоднішній день складає понад 10 тисяч студентів. Львівський національний аграрний університет є багатопрофільним навчальним закладом освіти в Україні. ЛНАУ є досить популярним серед абітурієнтів та престижним вищим навчальним закладом не тільки в Україні, але і у світі. Процес навчання забезпечують 37 кафедр університету, на яких працюють відомі науковці та вчені, досвідчені педагоги. Львівський національний аграрний університет постійно співпрацює з іншими країнами. Університет зумів налагодити тісні контакти із навчальними закладами Німеччини, Польщі, Росії, США. В ЛНАУ функціонує кредитно-модульна система організації навчального процесу та модульно-рейтингова система оцінювання знань та умінь студентів.

Випускники університету не мають проблем із працевлаштуванням, оскільки вони є досить кваліфікованими фахівцями аграрної галузі. Для того, щоб студентське життя було цікавіше та яскравіше ЛНАУ постійно влаштовує різноманітні конкурси, змагання, творчі вечори, виставки та свята. Досить цікавим є спортивне життя студентів. Студенти активно беруть участь у різноманітних змаганнях.

Львівський національний аграрний університет ЛНАУ

Форми навчання:

- денна;

- заочна;

- дистанційна.

Типи освітньо-кваліфікаційних рівнів:

- бакалавр;

- спеціаліст;

- магістр.

Львівський національний аграрний університет

Факультети:

- агротехнологій і екології;

- сільськогосподарське будівництво та архітектура;

- економічний;

- техніки та енергетики;

- землевпорядний;

- заочної освіти.

Львівський національний аграрний університет займається науково-дослідною роботою.

Науково-дослідні структури університету:

- Новаційний центр;

- Навчальний науково-дослідний центр;

- Західний науково-дослідний центр;

- Навчально-науковий інститут селекції і технології картоплі;

- Навчально-науковий інженерно-технічний інститут;

- Науково-дослідний інститут архітектури і будівництва;

- Навчально-науково-дослідний інститут економіки;

- 6 науково-навчальних лабораторій.

В університет студенти можуть вступати на державну та контрактну форму навчання. В університеті діє військова кафедра.

Від початку свого існування університет постійно займається модернізацією процесу навчання та впроваджує в освітній процес сучасні технології навчання. Студенти навчаються на найвищому сучасному рівні. А студенти, які закінчили навчання, знаходять собі гідне місце роботи. Університет бере активну участь у міжнародних виставках.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!