Роздрукувати сторінку

Львівське державне училище культури і мистецтв, ЛДУКМ

« Назад

Львівське державне училище культури і мистецтв, ЛДУКіМ вищий державний навчальний заклад України. він підпорядковується управлінню культури і туризму Львівської обласної державної адміністрації.

Львівське державне училище культури і мистецтв, ЛДУКМ

Училище розташоване на території західної України, в славному місті Львові, вул. О. Нижанківського, 2.

Історія закладу сягає ще довоєнних часів. В 1939 році у місті Львові заснували школу політосвіти та бібліотечну школу, які функціонували як курси. В роки Другої світової війни навчання в цих школах було перервано.

Вже після закінчення війни, в 1944 році на базі цих шкіл був заснований Львівський технікум політосвіти.

Протягом своєї діяльності учбовий заклад не один раз змінював свою назву: “Львівський технікум політосвіти” (1945-1948 рр.), “Львівський культосвітній технікум” (1948 – 1966 рр.), “Львівське культурно-освітнє училище” (1967 – 1991рр.), “Львівське училище культури” (1991 – 1997рр.).

1997 рік асоціюється з суттєвими змінами. Саме тоді відбулась реорганізація у Львівське державне училище культури і мистецтв.

Протягом свого існування заклад освіти розширював спеціальності та категорії за якими здійснюється підготовка студентів. Після обширних змін, в даному учбовому закладі готують фахівців за напрямами «Культура» та «Мистецтво» за такими спеціальностями:

- “Народна художня творчість” (спеціалізації “Народне пісенне мистецтво”, “Народне інструментальне мистецтво” (народні і духові інструменти), “Видовищно-театралізовані заходи”);

- “Бібліотечна справа”;

- “Діловодство”;

- “Хореографія” (спеціалізації “Народна хореографія”, “Сучасна хореографія”).

ЛДУКМ

В коледжі практикується тісна співпраця з іншими закладами освіти України ІІІ-IV рівня акредитації. Такими є: Київський національний університет культури і мистецтв, Рівненський гуманітарний університет, Львівський інститут фізичної культури, Дрогобицький педагогічний університет, Івано-Франківський інститут мистецтв та іншими.

В Львівському державному училищі культури і мистецтв велика увага приділяється духовній культурі особистості. В своїх вихованцях працівники коледжу розвивають маральну, інтелектуальну, економічну, політично-правову, художньо-естетичну, культуру спілкування.

Мета даного навчального закладу підготувати майбутню творчу інтелігенцію, яка буде здатна творити культурні цінності та естетичні надбання.

Для успішного та результативного навчання студентів в ЛДУКМ обладнано навчальні аудиторії, бібліотека, читальний зал, медичний  та методичний кабінети.

В коледжі значна увагу приділяють розвитку обдарованих особистостей. Для цього працівники коледжу готують та використовують у навчанні методичні рекомендації щодо роботи з обдарованою молоддю в умовах освітньо-виховного середовища.

В ЛДУКМ студенти можуть всебічно розвиватись. Саме тому в коледжі створено студентську газету “Студентський креативчик”, мистецький клуб “Через мистецьку палітру віків”, літературно-фольклорний вернісаж “Духовні витоки нашого народу”.

Для духовного розвитку студентської молоді відбувається залучення студентів до вивчення духовної спадщини українського народу; студентів знайомлять з світоглядно-релігійною проблематикою; виховання студентів здійснюється на основі загальнолюдських гуманістичних цінностей, вихованцям прививають ідеали добра, справедливості, правди, людської гідності; свободи, любові, совісті, виховують почуття толерантності та поваги до інших осіб.

Львівське державне училище культури і мистецтв, ЛДУКМ

Для успішного навчання майбутніх висококваліфікованих спеціалістів, в коледжі постійно проводяться різноманітні заходи культурного спрямування, в яких активну участь приймають студенти коледжу, а саме:

- дискусії про моральні, культурні, етичних та естетичні аспекти життя;

- зустрічі з різними цікавими людьми, художниками, представниками християнського духовенства, філософами, літераторами, акторами, режисерами,  громадськими діячами;

- вивчення Святого письма та Біблійних заповідей на уроках духовності;

- ознайомлення з  національними традиціями, церковними святами, обрядами,  втілення їх в театралізовано-обрядові дійства;

- ознайомлення з культурними традиціями християнства через іконопис, духовну музику, архітектуру  скульптури, тощо;

- участь студентів в акціях милосердя та благодійних заходах.

Для проведення цікавого дозвілля, вихованці Львівського державного училища культури і мистецтв, ЛДУКіМ мають можливість приймати участь у різного роду концертах, конкурсах та інших культурних заходах. в діють такі гуртки художньої самодіяльності:

- Оркестр народних інструментів;

- Ансамбль народних інструментів;

- Оркестр духових інструментів;

- Зведений хор училища;

- Жіночий вокальний ансамбль;

- Чоловічий вокальний ансамбль;

- Ансамбль народного танцю “Діброва”;

- Ансамбль сучасної хореографії;

- Студентський театр мініатюр.

Студенти даного учбового закладу підтримують спрямування нашої держави в сторону європейської інтеграції. З даною метою вихованці приймають участь у різноманітних громадських акціях, мирних мітингах, проводять різноманітні заходи для підвищення високої свідомості людини і громадянина.

Після отримання диплому державного зразка, випускники даного учбового закладу займають посади в культурно-освітніх закладах України.

Львівське державне училище культури і мистецтв

Кращі випускники продовжують здобувати освіту в вищих начальних закладах ІІІ-ІУ рівня акредитації.

З повагою ІЦ “KURSOVIKS”!