Роздрукувати сторінку

Бориславський медичний коледж, БМК

« Назад

Бориславський медичний коледж, БМК – це широковідомий заклад освіти України, який здійснює підготовку молодих фахівців в галузі медицини.

Бориславський медичний коледж, БМК

Вище зазначений навчальний заклад вже тривалий час здійснює свою наукову діяльність, в 2011 році  він відзначив свій 65-й день народження.

БМК розташований в славному місті Борислав Львівської області, по вул. Шкільній, 37.

Історія закладу сягає ще післявоєнних років, коли в 1946 році було засновано Бориславську школу медичних сестер. Тоді в школі налічувалось 60 дівчат, які виявили бажання навчатись сестринській справі. При школі  відкрили курси Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. В 1954 школу реорганізували в Бориславське медичне училище. Крім медичних сестер, в училищі готувались фельдшери та акушерки. Згодом, училище отримало статус коледжу.

Бориславський медичний коледж за роки своєї навчальної діяльності підготував понад 10 тисяч висококваліфікованих молодших медичних спеціалістів: фельдшерів, акушерок і медичних сестер.

На сьогоднішній день в коледжі здобувають освіту понад 600 осіб, які обрали для себе різні медичні спеціальності. 

БМК готує молодших спеціалістів за такими медичними спеціальностями:

- "Лікувальна справа";

- "Сестринська справа";

- "Акушерська справа".

БМК

Пріоритетним завданням діяльності учбового закладу є підготовка висококваліфікованих працівників у медичній сфері. Для досягнення даної мети в коледжі створені всі необхідні умови. На сьогоднішній день в учбовому закладі створено 37 предметних кабінетів, які обладнані всім необхідним сучасним приладдям (унаочненням, муляжами, інструментарієм, фантомами і медикаментозними засобами, медичною апаратурою, навчальною і методичною літературою) для проведення не лише лекційних, а й практичних занять.

В Бориславському медичному коледжі наявні шість лабораторій, два комп’ютерні класи, бібліотека, читальний зал, який обладнаний сучасною комп’ютерною технікою та має до доступ до мережі Інтернет, гуртожиток.

Слід відмітити, що в приміщенні гуртожитку створено кабінети з доклінічної практики. Серед них - хірургічний і акушерсько-гінекологічні блоки, які оснащені сучасною апаратурою та інструментами, предметами догляду за хворими і наближені до умов стаціонару.

Для культурного проведення дозвілля в коледжі є два спортивні зали, військово-гімнастичний майданчик, 25-метровий стрілковий тир, стадіон, баскетбольні і волейбольні площадки.

В Бориславському медичному коледжі потужний викладацький склад. Серед них лікарі, викладачі-методисти, старші викладачі, викладачі вищої кваліфікаційної категорії. Більшість з них є співавторами та вторами підручників та навчальних посібників. Зокрема, викладачі коледжу являються авторами таких підручників, як: «Педіатрія», "Невідкладні стани в педіатрії", "Медсестринство в офтальмології для студентів І–ІІ рівнів акредитації", якими користуються не лише студенти, а й викладачі, медичні працівники та інші.

Пріоритетним напрямом роботи БМК є не лише співпраця з вітчизняними закладами освіти медичного спрямування, а й міжнародне співробітництво. Адміністрація учбового закладу тісно та ефективно співпрацює з викладацьким складом школи імені Народів Об’єднаної Європи (Республіка Польща), Львівським національним медичним університетом імені Д. Галицького, Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені І. Франка, Львівським державним університетом фізичної культури.

В БМК  розвинене студентське самоврядування, яке реалізовує свою діяльність через Студентську раду. Учасником Ради може стати кожен бажаючий студент через їх обрання на звітно-виборчих конференціях коледжу та гуртожитку. На сьогоднішній день до складу такої Ради входить 25 осіб. Вона започаткувала свою діяльність у 1995 році.

Бориславський медичний коледж, БМК

Студентське самоврядування являється представником вихованців коледжу перед його адміністрацією.  Представники студентського самоврядування входять до складу адміністрації коледжу, стипендіальної комісії, приймальної комісії, а також представляють університет на регіональних та коледжних конференція, форумах, дебатах, круглих столах тощо.

Структурна студентської ради складається з двох відділів: студентської ради коледжу та студради гуртожитку.

Органи студентського самоврядування приймають активну участь в житті коледжу. Зокрема:

- беруть участь у вирішенні всіх питань щодо розвитку коледжу з питань студентства;

- забезпечують захист прав і інтересів студентів;

- забезпечують виконання студентами своїх обов’язків;

- забезпечують участь студентів в управлінні коледжу;

- сприяють навчальній, науковій та творчій діяльності студентів;

- сприяють у створенні умов для проживання і відпочинку студентів;

- забезпечують підтримку студентів і інформаційній, правовій, психологічній, матеріальній допомозі (спільно з відповідними службами);

- налагоджують міжнародні зв'язки; організовують культурно-масову роботу;

- організовують співпрацю з студентами інших ВНЗ та молодіжними організаціями.

Органи студентського самоврядування користуються всебічною підтримкою та допомогою адміністрації коледжу у вирішенні питань їх діяльності, забезпечення приміщеннями, обладнанням та документацією.

Для організації культурного дозвілля своїх студентів, в БМК проводяться реквієми, конференції, заходи присвячені різного роду річницям та пам'ятним датам, екскурсії в краєзнавчі музеї, паломницькі екскурсії.

Слід відмітити, що до 23 річниці проголошення незалежності України студенти БМК приурочили сходження на вершину найбільшої гори Карпат – Говерли, на вершині якої вони встановили жовто-блакитний прапор України.

Бориславський медичний коледж

Отже, Бориславський медичний коледж пишається своїми випускниками, оскільки ті успішно реалізовують свої знання не лише в Україні, а й за її межами.

З повагою ІЦ “KURSOVIKS”!