Роздрукувати сторінку

Львівський медичний коледж імені Андрея Крупинського, ЛМК ім. А. Крупинського

« Назад

Львівський медичний коледж імені Андрія Крупинського, ЛМК ім. А. Крупинського входить у число найстаріших медичних закладів освіти у Європі, вік якого на сьогоднішній день сягає понад 240 років.

Львівський медичний коледж імені Андрея Крупинського, ЛМК ім. А. Крупинського

Історія закладу тісно переплітається з діяльністю головного лікаря Галичини Андрія Крупинського, який був відомим вченим та реформатором у медицині.

Андрій Крупинський народився у польському мальовничому містечку Бєляни у сім’ї багатодітних батьків, які крім нього виховували ще двох синів і трьох дочок. Батьки Андрія мали коріння шляхетних родів, тому діти виховувались милосердними та у дусі християнської моралі.

Андрій був допитливою, чуйною та старанною дитиною. У Бєлянах він закінчив загальну освіту. Ще із дитячих років було видно, що справжнім покликанням хлопчика було лікування усього живого.

1765 року Андрій став студентом медичного факультету Віденського університету, був відзначений високою старанність та невичерпною жадобою здобувати нові знання.

Після закінчення навчання Андрій Крупинський отримав звання доктора медицини.

Але, на жаль, життя такого видатного діяча та лікаря тривало всього 39 років, про те за цей короткий проміжок часу він зробив велику кількість цінних досліджень та написав безліч цінних трактатів. Його можна вважати засновником медичної освіти на території Західної України.

1773 року на базі будинку Духовної академії був створений Львівський медичний колегіум.

На прохання Андрія Крупинського граф Антоні Перген відкрив курс читання лекцій із медичних дисциплін.

Львівський медичний колегіум урочисто відкрили 1 жовтня 1773 року, з якого і почалася історія зародження медичної освіти на території Західної України.

Навчання у колегіумі проводилося безкоштовно, а студенти перебували на утриманні землевласників.

ЛМК ім. А. Крупинського

На навчання зараховували здорових фізично та психічно осіб обох статей, вік яких був від двадцяти одного до тридцяти років. Дисципліни у колегіумі викладали на колькій та німецькій мові, тому для зарахування потрібно було володіти цими мовами.

Навальний процес у колегіумі тривав від одного року до трьох.

У 1784 році, завдяки Андрію Крупинському, розпочав свою роботу розпочав медичний університет, у якому навчалися студенти на чотирьох напрямках навчання.

При Львівському медичному університеті функціонувала школа акушерства.

1919 року Австро-Угорська імперія зазнала краху і розпалася, а територія Західної України відійшла пі владу Польщі. У зв’язку з цими подіями королівську школу акушерок перейменували на державну акушерську школу, у якій навчання тривало дав роки. Ця школа продовжувала працювати до 1939 року.

1939 року навчальні заклади м. Львова проходили реорганізацію. У цьому ж році шляхом реорганізації була створена Львівська фельдшерсько-акушерська школа.

Із початком воєнних дій школа зачинила свої двері аж до 1944року. Львівська фельдшерсько-акушерська школа була надзвичайно престижною та завоювала авторитет серед абітурієнтів.

Львівський медичний коледж імені Андрея Крупинського, ЛМК ім. А. Крупинського

У 1954 році Львівська фельдшерсько-акушерська школа отримала статус училища, що дало змогу учням більш глибше та якісніше засвоювати, необхідні для професійної діяльності, знання.

1970 - 1971 років училище було переміщене у новий просторий корпус, який складався із чотирьох поверхів.

1970 року усі учасники навчально-виховного процесу училища відзначили новосілля.

24 березня 1993 року училищу був присвоєний статус коледжу.

Коледж займається підготовкою до професійної діяльності висококваліфікованих спеціалістів медичних працівників середньої ланки.

Працівники коледжу розробили ряд навчально-методичних документів та одержали право на підготовку медичних сестер-бакалаврів на базі дипломованих медичних сестер без відриву від місця роботи.

З 1993 року у Львівському медичному коледжі імені Андрія Крупинського, ЛМК ім. А. Крупинського ввели модульно-рейтингову систему навчання.

Співробітники коледжу активно турбуються про студентів.

Студенти коледжу активно залучаються до роботи коледжу, допомагаючи влаштовувати тематичні вечори, виховні заходи та спортивні завдання, що забезпечує високий рівень навчального та виховного процесів коледжу. У коледжі створена Студентська рада яка є виконавчим органом студентського самоврядування. У студентську раду обираються студенти на конференціях. Студентська рада відображає позиції та інтереси студентів.

Львівський медичний коледж імені Андрея Крупинського

У ЛМК ім. А. Крупинського приділяється велика увага вивченню іноземної мови.

Львівський медичний коледж ім. Андрея Крупинського тісно співпрацює із медичними навчальними закладами Канади та США, які забезпечують коледж новітню медичною літературою на англійській мові.

24 вересня 2004 року Львівському медичному коледжі було присвоєно ім’я Андрія Крупинського.

Кількість студентів на сьогоднішній день сягає близько 1 100 осіб.

Спеціальності:

- сестринська справа;

- лабораторна діагностика;

- стоматологія;

- медико-профілактична справа;

- стоматологія ортопедична.

Львівський медичний коледж імені Андрея Крупинського, ЛМК ім. А. Крупинського

Фахівці, які підготовлені Вищим навчальним комунальним закладом Львівської обласної ради «Львівський медичний коледж ім. Андрія Крупинського», відзначаються високим рівнем професіоналізму, що доводить високу якість освіти, що надається у коледжі. Коледж готує фахівців, які володіють сучасним рівнем освіти.

Навчально-виховний процес коледжу здійснюють висококваліфіковані викладачі, що забезпечує студентам високу якість освіти. Кращі випускники коледжу мають можливість навчатися у престижних закладах освіти в Україні за скороченим терміном.

ЛМК ім. А. Крупинського тісно співпрацює з іншими провідними закладами медичної освіти.

Вищий навчальний комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський медичний коледж ім. Андрея Крупинського» виховує не тільки висококваліфікованого спеціаліста, але й гармонійно розвинуту особистість, яка відчуває повагу до батьків.

Викладачі коледжу наполегливо та завзято працюють, адже вони є прикладом для студентів.

Матеріальна база коледжу сприяє якісному засвоєнню навчальних знань та виробленню практичних умінь майбутньої професійної діяльності у студентів.

ЛМК ім. А. Крупинського

Дуже часто випускники коледжу займають керівні посади у медичних установах.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!