Львівський інститут економіки і туризму, ЛІЕТ
« Назад Львівський державний інститут економіки і туризму - це вищий учбовий заклад нашої держави, який профілюється на підготовці спеціалістів для діяльності в сферах туристичного та готельно-ресторанного бізнесу. Інститут має ІІІ рівень державної акредитації.
Історія Львівського інституту економіки і туризму є досить цікавою і починається ще з 1899 року, саме тоді було створено учбовий заклад з назвою цісарсько-короліська Торгова школа. Через невеликий проміжок часу, у 1902-1903 рр. школа отримала статус цісарсько-королівської Торгової академії. В навчальному закладі готували спеціалістів у сфері торгівлі та обслуговування. Зокрема, купців, комерсантів, стенографів. В період Першої світової війни даний заклад призупинив свою діяльність, а у 1919 році – її поновив. Саме тоді заклад отримав назву державна Торгова академія у Львові. У 1939 році на базі школи та академії було створено технікум радянської торгівлі і технікум громадського харчування. Проте в період Другої світової війни ці навчальні заклади тимчасово припинили своє функціонування до вересня 1944 року. 24 березня 2004 р. Кабінет Міністрів України створив Львівський інститут економіки і туризму. Львівський державний інститут економіки і туризму розташований у м. Львів, вул. Менцинського, 8. ЛІЕТ готує студентів на рівні «бакалавра», «спеціаліста», «магістра». Студенти отримують свої знання за такими напрямами, як: - туризм; - готельно-ресторанна справа; - менеджмент організацій (спеціалізація: менеджмент готельного господарства і туризму, менеджмент готельного і ресторанного бізнесу); - харчові технології та інженерія (спеціалізація: технологія оздоровчого та профілактичного харчування); - облік і аудит (спеціалізація: облік і фінанси в готельно-ресторанному та туристичному бізнесі); - міжнародна економіки ( спеціалізація: міжнародний туризм); - товарознавство та комерційна діяльність (спеціалізація: управління товарними системами та мерчандайзинг); - товарознавство та експертиза в митній справі.
У інституті підготовка фахівців здійснюється на денні та заочній формах навчання, за державним замовленням, а також за контрактом. Для успішного навчання своїх вихованців Львівський державний інститут економіки і туризму забезпечив їх сучасною матеріальною базою. Навчальні корпуси оснащені технічними засобами для виходу студентів в Інтернет. Також в інституті створено навчальні лабораторії, бібліотека, інтернет-кафе, виставковий цент «Тури та туристичні продукти для львів’ян і гостей міста». На сьогоднішній день в інституті діє чотири навчальні лабораторії: - лабораторія інноваційних технологій в туризмі; - лабораторія готельної справи і хостел; - лабораторія харчових технологій, виробництва продукції, ресторанного обслуговування; - лабораторія експертизи товарів та митної справи. Діяльність лабораторії заключається в пошуці інформації в інтернеті про розвиток туристичної галузі, сфери товарознавства, новинок в готельному господарстві і ресторанній сфері в Україні та усьому світі. Отримані відомості обробляються працівниками лабораторій, видаються інформаційні видання, які згодом можуть використовувати студенти ВУЗу в період навчання. Такий напрям діяльності інститу є досить продуктивним, оскільки вихованці учбового закладу завжди в курсі світових тенденцій розвитку сфери їхньої майбутньої професійної діяльності. Для доведення до відома студентів отриманої інформації проводяться семінарські, практичні та лабораторні заняття. Викладацький склад інституту є досить міцний з точки зору науки, оскільки в своєму складі має професорів, докторів наук, кандидатів. Ректор даного навчального закладу, Ігор Омелянович Бочан - професор, доктор економічних наук, академік Академії Вищої школи України, Заслужений працівник освіти України. За період свого існування ЛІЕТ здобув своє визнання не лише на території нашої держави, а й за її межами. у начальному закладі розвинена міжнародна співпраця. Зокрема, для координації даної ділянки роботи створений відділ науки та міжнародної співпраці, який здійснює діяльність у двох напрямах, перший – стимулювання, організація, координація та контроль наукової діяльності Інституту, зокрема, наукових досліджень на тему «Розробка наукових основ організації туризму в Західних областях України», вона охоплює десять тем і має профільний напрямок. Другий напрям – міжнародна взаємоспівпраця, а саме, відділ здійснює налагодження співпраці з іноземними навчальними закладами, науковими установами, підприємствами та організаціями для реалізації міжнародних проектів. ще однією функцією даного відділу є забезпечення участі студентів та педагогічного складу у навчанні, стажуванні відповідно до договорів, які укладені Інститутом.
Щороку більше 100 студентів проходять стажування у США, Туреччині, Греції, Єгипті, Швейцарії, Польщі. В даному навчальному закладі широко розвинуте міжнародне співробітництво, а саме з Вищою школою туризму і готельного бізнесу (Швейцарія), Інститутом вищої освіти “Мартіно Мартіні” (Меццоломбардо, Італія), Вищою державною техніко-економічною школою ім. Б.Маркевича (Ярослав, Польща), Інститутом технологічної освіти ім. Александера (Греція). Слід відмітити, що відділ науки та міжнародної співпраці тісно працює з Радою студентського самоврядування. Метою такої співпраці є залучення вихованців ЛІЕТ до наукової та творчої діяльності, організації співробітництва зі студентами інших вищих навчальних закладів та молодіжних організацій для забезпечення участі у науково-практичних регіональних, всеукраїнських і міжнародних конференціях, круглих столах, конкурсах і олімпіадах в Інституті та інших навчальних закладах. Для підвищення рівня знань студентів ЛІЕТ проводить всеукраїнські конкурси наукових робіт за профілюючими напрямами, в інституті проходять засідання науково-методичної комісії з туризму в яких беруть участь науковці з цілої України. Випускники даного навчального закладу користуються попитом на ринку праці, оскільки бездоганно володіють навиками вибраної професії, іноземними мовами та інформаційними технологіями. ЛІЕТ проводить підготовку спеціалістів для ведення підприємництва (бізнесу) у сфері туризму (менеджерів готелів, ресторанів, туроператорів, турагентів, інженерів-технологів, бухгалтерів-економістів для готельно-ресторанного бізнесу, інспекторів з митного оформлення товарів і т. д.).
ВНЗ відкритий для абітурієнтів, які прагнуть здобути ґрунтовні знання, престижний фах, знайти своє місце на ринку туристичних послуг України. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |