Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Кіровоградської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Кіровоградської області \ ЗВО (ВНЗ) Кіровоградської області та їх рейтинг \ 9. Світловодський політехнічний коледж Кіровоградського національного технічного університету, СПК КНТУ

Світловодський політехнічний коледж Кіровоградського національного технічного університету, СПК КНТУ

« Назад

Історія заснування Світловодського політехнічного коледжу

Світловодський політехнічний коледж – вищий учбовий заклад України, утворений 1 вересня 1984 року.

Світловодський-політехнічний-коледж-Кіровоградського-національного-технічного-університету, СПК-КНТУ

З ціллю забезпечення виникаючих необхідностей в забезпеченні високо-кваліфікаційними кадрами Світловодського радіозаводу 5 липня 1985 року створюється рішення про формування Світловодської філій Київського технікуму радіоелектронного приладобудування. В спеціально облаштованих класах і аудиторіях провели заняття перші студенти. Це були співробітники заводу. Керівником назначено інженера заводу Шипіцена О. І. За його участю та при допомозі управління налагоджується освітній процес, обладнуються класи та аудиторії. На роботу запрошуються перші штатні педагоги.

1986 рік – керівником назначається Лотош Л. О., яка розпочинає діяльність з планування створення денного підрозділу учбового закладу.

1987 рік коледж переміщено в приміщення минулого загально-технічного факультету. Облаштовуються навчальні будівлі, їдальня, фельдшерський пункт. Сформовано пакет документів щодо обґрунтування потреби заснування персонального учбового закладу в місті. Плідну допомогу пропонували керівники міста, заводу, керівник Київського технікуму радіоелектронного приладобудування Анненкова В.П.

1988 рік Міністр промисловості засобів зв’язку Первишин Е.К. підписав наказ №146 про утворення на основі Світловодської філії Київського технікуму радіоелектронного приладобудування індивідуального учбового закладу з очною та вечірньою формами навчання Світловодський технікум радіоелектронного приладобудування.

Серпень 1988 року – педколективом закладу керує Пивоваров М. М. Під його управлінням бере свій початок період становлення: купується модерне устаткування, здійснюється ремонт і перебудова будівель, налагоджується методичне забезпечення. Перші групи денного підрозділу з двох кваліфікацій «Радіо апаратобудування», «Обробка матеріалів на верстатах і автоматичних лініях» здійснюють початок навчання.

Світловодський-політехнічний-коледж-Кіровоградського-національного-технічного-університету СПК-КНТУ

1989 рік – педколектив закладу вибирає керівником Дисковського В. М, кандидата технічних наук, колишнього замісника кафедрою загально технічного факультету. Згідно з модерними потребами переоблаштовуються класи та аудиторії, сформовано аудиторію обчислювальної техніки, купується устаткування, формується педагогічний колектив.

1992 рік – святково надано перші 103 дипломи студентам технікуму. Майже всі одержали направлення на діяльність до виробничого підрозділу "Олімп”.

1993 рік – створено нову кваліфікацію "Економіка підприємства”.

1994 рік – на місці керівника працює Дуженков В.Д. Під його управлінням розпочинається новітній етап в житті закладу: споруджено нову майстерню, значно збагатився верстатний парк, переобладнуються лабораторія обчислювальної техніки, купуються модерні комп’ютери, множинна техніка, модерна телеапаратура.

1995 рік – створено нову кваліфікацію "Бухгалтерський облік”.

2001 рік – створено нову кваліфікацію "Програмування для електронно-обчислювальної техніки та автоматизованих структур”.

2008 рік – постановою обласного управління освіти Кіровоградської облдержадміністрації заклад визнано одним із кращих учбових установ Кіровоградської області і рекомендовано включити до чисельності флагманів освіти України.

2008 рік – розпорядженням Міністерства освіти і науки України № 999 від 04.11.2008 року учбовий заклад реорганізовано в Державний вищий учбовий заклад "Світловодський політехнічний коледж”.

2010 рік – Світловодський політехнічний коледж – державний вищий учбовий заклад I рангу кваліфікації (сертифікат номер АВ № 482306 виданий на основі постанови ДАК від 07.05.2009 р., протокол № 77 (розпорядження МОН України від 12.06.2009 р. № 2411 Л), тривалість дії 01.07.2014 р.), підпорядкований Міністерству освіти і науки України.

2012 рік - згідно з указом №329 Міністерства освіти України від 22.03.12 заклад включений до структури КНТУ.

2014 рік - створено нову кваліфікацію - Монтаж і використання електроустаткування організацій і цивільних споруд.

Світловодський-політехнічний-коледж-Кіровоградського-національного-технічного-університету

Матеріально-технічна структура Світловодського коледжу

У СПК КНТУ працює бібліотека з читальною залою. Книжковий фонд бібліотеки систематично поповнюється відповідно до потреб коледжу. До можливостей студентів є вся необхідна навчально-методична, наукова та довідкова література.

В світлому та затишному приміщенні читальної зали бібліотеки постійно можна зустріти юнаків та дівчат, що готуються до заліків або шукають інформацію для курсових проектів чи курсових робіт.

Співробітництво бібліотеки завжди допомагають студентам знайти необхідну книжку або журнал.

У СПК КНТУ діє налагоджена система самоврядування, це перш за все студентський профком та старостат, на засіданнях яких студенти самі вирішують багато питань, що стосуються їх життя та навчання в коледжі. Це дає можливість зробити учбово-виховний процес більш усвідомленим, пробудити активність студентів, а також сформувати в них навички громадської роботи, прищепити почуття відповідальності за свої вчинки. Молода людина повинна розуміти, що відповідальність за своє життя є запорукою побудови правового громадянського суспільства.

Студенти Світловодського політехнічного коледжу щороку беруть участь в обласних предметних олімпіадах серед студентів вищих учбових закладів І-ІІ рангів кваліфікації і займають призові місця.

Студентське життя це не тільки щоденне інтенсивне навчання, але і участь в художній самодіяльності, спортивному житті коледжу.

Традиційно щороку проводиться студентська спартакіада з різних видів спорту (футбол, баскетбол, волейбол, теніс, шахи та ін.).

Різноманітні заходи чекають студентів коледжу до Міжнародного дня студентів, Нового року, Тетяниного дня, Дня закоханих, Дня Захисника Вітчизни, Міжнародного жіночого дня, Дня сміху тощо.

Студенти здобувають міцних практичних умінь у лабораторіях СПК КНТУ, вчаться створювати та аналізувати діяльність електронних пристроїв за допомогою модерної комп’ютерної техніки. Створюють макети та здійснюють індивідуальні дослідження цих макетів за допомогою модерної вимірювальної апаратури.

Педагоги Світловодського політехнічного коледжу цілеспрямовано та креативно діють разом із студентами над важкими технічними проблемами під час навчання, а також в процесі курсового та дипломного проектування, маючи на меті допомогти хлопцям та дівчатам здобути професійних здібностей.

СПК-КНТУ

Отже, студенти Світловодського політехнічного коледжу – це високоосвічені фахівці, який завжди користуються популярністю на ринку праці України.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!