Роздрукувати сторінку

Кіровоградський будівельний коледж, КБК

« Назад

Історія становлення Кіровоградського будівельного коледжу

Державний вищий учбовий заклад "Кіровоградський будівельний коледж" - один з найдревніших освітніх установ Кіровоградського регіону, який за 80 років свого становлення сформував 15 тис. фахівців середнього рангу - це будівельники, тепловики, газовики, менеджери. Сьогодні навчає архітекторів та дорожників. Студенти закладу діють у багатьох куточках України, СНД. Вихованці установи будували на теренах СРСР, в Україні підприємства, організації, електростанції, міста і села, споруджували дороги, створювали мости. І на даний час всюди, де зводять та споруджують тепло-гідроелектростанції, морські та річкові порти, канали та об’єкти водопостачання, де створюють та виготовляють модерні будівельні конструкції, у проектних, дослідних установах та будівельних трестах - студенти закладу. Праця будівельника – праця креативна.

Кіровоградський-будівельний-коледж КБК

Коледж дає не лише знання для майбутньої професійної праці, але і здібності активної громадської позиції людини. Про це говорить робота студентів коледжу, які були або є депутатами Верховної Ради України Пузаков В.Т., Касьянов С.П., Кальченко В.М., замісник голови облдержадміністрації Сібірцев В.І., голова "Укрпошти” і минулий мер міста Кіровограда Мухін Г.В., студент 1936 року, Герой СРСР В.Є. Колісніченко.

А все розпочалося 06.03.1930 р., коли на основі художньої школи розпорядженням Єлисаветградської міської ради для створення будівництва регіону директорами середнього рангу було утворено будівельний технікум.

З 1931 по 1934 рік заклад мав ім’я Зінов’євського, а в 1934р. реорганізований в Кіровський, а поступово в Кіровоградський.

Технікум розташовувався в трьохповерховій будівлі на розі вул. Леніна та Калініна. В період війни приміщення закладу було знищене і з 1944 року технікум розташовувався в будівлі на перехресті вулиць Леніна та Театральної.

Для формування учбово-матеріальної структури у 1968 році було споруджено навчальні приміщення по вул. Уфимська,6 (сьогодні пл. Дружби Народів, 2).

В 2007р. заклад реорганізований в Кіровоградський будівельний коледж.

З часу створення і по нинішній період коледж формує високоосвічених фахівців. Студенти закладу працюють не лише на всій території нашої Вітчизни, а й далеко за її кордонами.

На даний час якісний рівень навчання фахівців забезпечує високоосвічений педколектив. Це педагоги з першою та вищою кваліфікаціями, старші педагоги та педагоги-методисти.

У коледж беруться учні на основі 9 та 11 класів. Навчання відбувається за очною та заочною формами. Дуже вагомим є те, що в закладі більшість студентів мають змогу здобувати освіту безкоштовно. На всі кваліфікації є державне замовлення. Окрім того учні, які поступають до коледжу на основі 9 класів відбувають повний курс школи і одержують атестат.

Кіровоградський-будівельний-коледж КБК

Виховна діяльність КБК

Коледж не тільки надає змогу отримувати знання, опановувати уміннями, але прагне вивчити високоосвіченого фахівця, гармонійно сформовану та фізично розвинену людину.

Для цього в учбовому закладі функціонують гуртки за захопленнями, створений колектив художньої творчості, де студенти можуть виявити свої таланти. Для студентів проводяться різноманітні розважальні турніри, вечори, фестивалі, дискотеки.

В закладі є команда КВВ та команда для гри в брейн-ринг. На високому рівні в освітньому закладі функціонують гуртки фізичної підготовки. Поміж них гуртки з настільного тенісу, футболу, волейболу, баскетболу, шахістів. При класі фізичної культури діють тренажерні зали. Студенти беруть участь у міських та обласних турнірах, де здобувають призові місця.

Кіровоградський-будівельний-коледж

Бібліотека ДВНЗ «Кіровоградського будівельного коледжу»

Діяльність бібліотеки направлена на задоволення читацького попиту на книгу, розповсюдження знань про стародавню та новітню Україну, комплектування посібниками та інструктивно-нормативною літературою на українській мові.

Бібліотека володіє: абонементом – 60 м2, читальним залом – 81 м2.

Книжковий фонд – 44350 книжок і є універсальним (література по усім сферам знань, половина фонду – підручники та високопрофесійна література).

Учбова література надається на абонементі на семестр або на освітній рік в чисельності, що відповідає учбовим планам і програмам.

У читальний зал відправляються рідкісні та цінні видання: альбоми, атласи, енциклопедії, інші довідкові видання.

Доступ до книжкового фонду наявний.

У бібліотеці КБК є:

- картотека, яка формується із карток забезпеченості посібниками та навчальними підручниками кожної дисципліни, які оволодівають у закладі;

- тематичні картотеки та папки газетно-журнальних статей;

- книжкові фестивалі до святкових дат;

- періодичні публікації (газети і журнали).

Здійснюються бесіди про правила користування бібліотекою зі студентами нового набору і шанобливе відношення до книги.

Бібліотека пропонує допомогу студентам у створенні рефератів.

Студенти закладу продовжують навчання в Кіровоградському національному технічному університеті, Одеській академії архітектури та будівництва, інших учбових установах.

При закладі є два гуртожитки (чоловічий та жіночий). Виховною діяльністю в гуртожитку займається вихователь Зіноватна В.С. Як вихователь гуртожитку, вона здійснює діяльність виховну, працю по додержанню санітарно-гігієнічних умов, контролює діяльність існування матеріальної структури, забезпечує належність і контролює недоліки житлово-побутових умов, а також здійснює діяльність по дозвіллю студентів.

Освітній сектор гуртожитку постійно перевіряє самопідготовку студентів, запізнення на уроки, створює належні умови для освіти.

Спортивно-масовий сектор проводить турніри з волейболу (уроки 2 рази на тиждень у спортивному залі закладу та на спортивному майданчику), футболу, тенісу (теніс у гуртожитку), шахів і шашок.

КБК

Отже, Кіровоградський будівельний коледж – це модерний заклад, який формує спеціалістів для будівельної галузі України.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!