Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Кіровоградської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Кіровоградської області \ ЗВО (ВНЗ) Кіровоградської області та їх рейтинг \ 2. Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, КДПУ ім. В. Винниченка

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, КДПУ ім. В. Винниченка

« Назад

Точкою відліку історії створення учбового закладу Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка можна вважати появу VIII класу (педагогічного по напрямку) при жіночій гімназії в Єлизаветграді в 1881 році. Протягом цих років заклад переживав занепад і розквіт, але зміг вистояти і зберегти свої кращі традиції.

Кіровоградський-державний-педагогічний-університет-імені-Володимира-Винниченка, КДПУ ім. В.Винниченка

На сьогоднішній день при підготовці спеціалістів Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка використовують багатоступеневу систему освіти.

Кіровоградський педагогічний університет ім. Винниченко часто стає майданчиком для проведення безлічі конференцій і семінарів різної спрямованості, а співпраця з багатьма науковими та освітніми центрами дає широкий простір для обміну досвідом та дослідницької роботи.

Контакти КДПУ ім. В. Винниченка

Адреса: 25050, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1.

Телефон: +380 (522) 22-86-50.

E-mail: mails@kspu.kr.ua.

URL: www.kspu.kr.ua.

Історія становлення Кіровоградського державного педагогічного університету

Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка, історія якого бере свій початок у далекому 1881 році, спочатку був педагогічним класом при жіночій гімназії. Пізніше, до початку ХХ ст. його студентами ставали не тільки хто бажає стати вчителями початкових класів або «вольнопрактикующими», а також ті, кого цікавили педагогічні курси або навчання в духовній семінарії.

В процесі революції, в 1918 році, у зв'язку з проблемою гострої нестачі кваліфікованих педагогів, була обумовлена ідея створення педагогічного учбового закладу, яка, зрештою, була втілена в життя лише через 7 років, у 1925 році у формі педагогічного технікуму. Перші факультети були відкриті в установі в 1929 році, в результаті реорганізації системи освіти, а вже в 1930 році за рішенням Ради Наркомів УРСР було створено заклад, іменований інститутом народної освіти. Через три роки навчальний заклад було перейменовано в педагогічний інститут з фізико-математичним ухилом, значно збільшився викладацький склад.

В період кінця 30-40 рр. установа перетворилася в потужний освітній комплекс, за цей час його випускниками стали близько 2000 студентів – шкільних вчителів високої кваліфікації.

У 1944 році, відразу після звільнення Кіровограда від фашистсько-німецьких окупантів, розпочалося відновлення педагогічного закладу, яке було пограбовано і частково зруйновано.

У 1956 році до складу установи включений на факультет фізичного виховання на базі технікуму. Через три роки було відновлено педагогічний факультет, у 1962 – факультет англійської мови, в 1967 – музично-педагогічний, а потім історичний факультет в 1978 році.

Установа отримала своє сучасне ім'я в 1992 році, а в 1997 отримало статус державного.

Ректором вузу сьогодні є Валерій Вікторович Радул.

Кіровоградський-державний-педагогічний-університет-імені-Володимира-Винниченка

Спеціальності Кіровоградського педагогічного університету

В структуру університету сьогодні входить 8 факультетів, які здійснюють підготовку молодих викладачів за такими спеціальностями:

- Факультет іноземних мов

Кваліфікації:

1. «Педагогіка і методика середньої освіти. Мова та література (англійська)»,

2. «Педагогіка і методика середньої освіти. «Мова та література (німецька)»,

3. «Педагогіка і методика середньої освіти. Мова і література (російська)»,

4. «Переклад».

- Історичний факультет

Кваліфікація:

1. «Педагогіка і методика середньої освіти. Історія».

- Художній факультет

Кваліфікації:

1.«Педагогіка і методика середньої освіти. Музична педагогіка та виховання»,

2.«Педагогіка і методика середньої освіти. Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво»,

3.«Педагогіка і методика середньої освіти. Хореографія».

- Природничо-географічний факультет

Кваліфікації:

1.«Педагогіка і методика середньої освіти. Географія»,

2.«Педагогіка і методика середньої освіти. Хімія».

- Психолого-педагогічний факультет

Кваліфікації:

1.«Педагогіка і методика середньої освіти. Початкове навчання»,

2.«Практична психологія»,

3.«Соціальна педагогіка».

- Фізико-математичний факультет

Кваліфікації::

1. «Інформатика»,

2.«Педагогіка і методика середньої освіти. Математика»,

3.«Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання (технічна або обслуговуюча праця)»,

4. «Педагогіка і методика середньої освіти. Фізика»,

5. «Статистика».

- Факультет фізичного виховання

Кваліфікації:

1.«Олімпійський та професійний спорт»,

2.«Педагогіка і методика середньої освіти. Фізичне виховання»,

3.«Фізична реабілітація».

- Факультет філології та журналістики

Кваліфікації:

1.«Видавнича справа та редагування»,

2.«Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова і література».

А також працює відділення правознавства, яке веде підготовку кадрів за спеціальністю «Правознавство».

Навчання у вузі на сьогоднішній день проходить 6,5 тисяч студентів. Учбово-виховною діяльністю в університеті керує викладацький колектив високої кваліфікації, до складу якого входять 41 доктор наук і професор, 235 кандидатів наук та доцентів, близько 150 педагогів-практиків з великим досвідом роботи.

КДПУ ім. В.Винниченка

Міжнародна співпраця Кіровоградського педагогічного університету

На базі цього університету регулярно відбуваються міжнародні та всеукраїнський наукові конференції, семінари, які дають прекрасну можливість студентам і викладачам обмінюватися науково-дослідницьким досвідом та досягненнями. КМПУ також тісно співпрацює з науковими та освітніми центрами України та зарубіжжя.

Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка співпрацює із зарубіжними учбовими закладами на тривалій договірній основі. Угода про співробітництво підписана з ВНЗ Австрії, Німеччини, Болгарії, Росії, Туреччини, Чехії, Латвії, Китаю, Ізраїля, Білорусії, Польщі, Латвії, Алжиру. До головних напрямків співробітництва відносяться: освітянський обмін, розбудова перекладознавства, обмін досвідом в учбово-методичній та виховній праці зі студентами, організація спільних проектів, реалізація програми «подвійний диплом», стажування.

Цікаві факти про КДПУ ім. В.Винниченка

У рейтингу за 2013 рік серед усіх ВНЗ України за даними Ranking Web of Universities (Webometrics) від 7.02.2013 р. КДПУ ім. В. Винниченка посів 12 сходинку, а також за підсумками рейтингу «Топ-200 Україна» у 2012-2013 н.р. університет здобув 5 місце — з-поміж 17 ВНЗ педагогічного напрямку.

У Кіровоградському державному педагогічному університеті ім. Володимира Винниченка потужна матеріально-технічна структура, розвинена інфраструктура та міжнародні зв’язки, завдяки чому випускники університету є висококваліфікованими спеціалістами. Університет дбає про своїх студентів не лише у науковому напрямі, а і у проведенні вільного часу. Обдарована молодь має змогу показати себе, взявши участь у різноманітних концертах, конкурсах. Завдяки міжнародним зв’язкам КДПУ ім. В. Винниченка студенти та викладачі мають можливість отримати досвід в університетах інших країн.

Кіровоградський-державний-педагогічний-університет-імені-Володимира-Винниченка КДПУ ім. В.Винниченка

Отже, випускники КДПУ ім. В. Винниченка є успішними людьми, багато з них стали відомими діячами, науковцями.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!