Роздрукувати сторінку

Олександрійське медичне училище, ОМУ

« Назад

У цьому навчальному закладі без перебільшення вчилася мало не половина жителів міста. У всі роки свого існування воно завжди було одним з самих престижних і популярних, у нього їхали вступати абітурієнти з сусідніх і навіть віддалених областей. Воно може по праву пишатися своїми випускниками, які продовжують навчання в найпрестижніших вузах країни і працюють у відомих клініках України, Росії і за кордоном. А ще існує думка, що тут навчаються найкрасивіші дівчата. Здогадалися, про що йде мова? Правильно, про Олександрійське медичне училище, яке нещодавно відзначило свій 75-річний ювілей.

 ОМУ

До ювілею медучилища його співробітники на чолі з директором Н. С. Бойко — Л. Баленко, Тобто Кранг, Н. Сергієнко, С. Білик і В. Олефіренко — створили книгу про історію та сьогодення навчального закладу: "Олександрійське медичне училище, 75 років". Робота проведена дійсно велика, у виданні зібрані історичні факти та чудові фотографії.

Контакти ОМУ

Адреса: Кіровоградська область, р. Олександрія, вул. Шевченка, 176.

Телефон: (05235) 4-03-84.

Олександрійське-медичне-училище

Історія становлення Олександрійського медичного училища

Земська медицина зародилася в Україні близько 150 років тому. Показово, що її фундатори мають безпосереднє відношення до міста. Приміром, Микола Іванович Тезяков у 1859-1925 рр. працював санітарним лікарем Єлисаветградського та Олександрійського повітів, а в 1890 році відкрив першу в Єлисаветграді земську аптеку. Пізніше така ж аптека відкрилася в Олександрії. Данило Самойлович Сущинський, основоположник епідеміології в Російській імперії і першого в Україні наукового медичного товариства, першим довів можливість протичумних щеплень. У 1784-1799 рр. він керував боротьбою проти чуми в Кременчуці, Єлисаветграді, Одесі та Криму, особисто відвідував уражені чумою Олександрію, Знам'янку, Цибулево, Шарівку.

Сергій Миколайович Ігумнов (1864-1942), епідеміолог, лікар, який понад 40 років свого життя присвятив земської медицини. Два роки працював санітарним лікарем Олександрійського повіту. Земська управа висловила йому подяку за корисну діяльність.

В. О. Хижняков — вчений, лікар, літератор, автор наукової праці "Про живлення сільськогосподарських працівників", який був надрукований медичним виданням "Лікар". Земський лікар Олександрії С. Якубовський, перу якого належить перша в Україні праця "Матеріали з історії земської медицини" (1890).

Чому зараз доречно згадати цих людей? Тому що передісторія, та й сама історія училища тісно пов'язані з розвитком земської медицини. До кінця 1925 року на Кіровоградщині працювало 30 лікарень, 45 фельдшерських пунктів та амбулаторій. Виникла гостра необхідність підготовки професійних кадрів.

Як все починалося?

Школа медсестер була організована в місті за ініціативи головного лікаря Олександрійської лікарні Івана Федоровича Тарасова. Офіційною датою її створення є 12 січня 1935 року. Школа працювала в приміщенні земської лікарні, будівля якої збереглася до наших днів — зараз в ньому знаходиться адміністративний корпус міської лікарні № 1. Термін навчання в ній становив 2 роки. Першим директором школи медсестер був Аврам Михайлович Михальський. У тому ж році школа переїхала в будівлю, яка збереглася до наших днів — по вулиці Чижевського, де сьогодні розташований корпус медучилища — зуботехнічне відділення.

Перший набір був проведений у квітні 1935 року, він становив 34 людини. Друга група, чисельністю 50 чоловік, була набрана вже у вересні. Перший випуск 1937 року складався з 84 осіб.

В 1936-37 навчальному році проводиться перший набір акушерок — група з 30 чоловік, які закінчили 7 класів. Випускники 1937-1938 років були направлені на роботу в лікувальні заклади Кіровоградської області, 1939 року — в Узбекистан, останнього передвоєнного випуску 1940 року — в Західну Україну і Білорусію.

Олександрійське-медичне-училище ОМУ

Історію творять особистості ОМУ

Робота школи медсестер була відновлена після визволення Кіровоградщини, у квітні 1944 року. У серпні того ж року її очолила Неля Андріївна Погрібна. Вона була простою і природною, за це її любили і поважали колеги та учні школи. Рішуча, ініціативна і енергійна, Неля Андріївна відновила матеріальну базу училища. Під її керівництвом відбудувався довоєнний корпус школи, побудовано гуртожиток по вулиці Червоноармійській і відкрита бібліотека. Викладали в школі справжні знавці своєї справи — лікарі за покликанням, що пройшли військове загартування. В серпні 1953 року був відновлений прийом на акушерське відділення і відкрито фельдшерське. У наступному році за Наказом МОЗ УРСР школа була реорганізована в Олександрійське медичне училище.

Визначні педагоги Олександрійського медичного училища

Учні 50-60-х років із задоволенням згадують про директора Блюме Мойсеївна Герман, талановитого, мудрого, інтелігентну людину. При ньому було відкрито вечірнє і зуботехнічне відділення, створені лабораторії, відкрилися нові кабінети, а практичні заняття проводилися на базі лікувальних закладів міста. Ті, хто навчався в медичному училищі у 1978-1983 роках, звичайно ж, пам'ятають директора Павла Олексійовича Роженцева. Саме при ньому було побудовано сучасний гуртожиток по вулиці Пролетарській. Після нього училищем керували стоматологи: до 1987 року — Ігор Петрович Ковальов, пізніше, до 2005 року — заслужений вчитель України Петро Максимович Пихаленок. Його заслуга — комп'ютеризація училища, оснащення кабінетів та лабораторій фантомами, муляжами та інструментарієм для практичних занять, відкриття музею, відновлення набору студентів за спеціальністю "Лікувальна справа".

З 2007 року Олександрійське медичне училище очолює Микола Сергійович Бойко, який гідно продовжує справу попередників з модернізації навчального закладу та підвищення ефективності навчання студентів, які продовжують славити альма-матер, традиційно перемагаючи на різноманітних олімпіадах і конкурсах.

Перелік спеціальностей ОМУ

- сестринська справа (медична сестра);

- акушерська справа (акушерка);

- лікувальна справа (фельдшер);

- стоматологія ортопедична (зубний технік).

Форма навчання в ОМУ:

Денна форма навчання.

Олександрійське-медичне-училище, ОМУ

Інформація для абітурієнта Олександрійського медичного училища

Працюють курси лікувального масажу, металокераміки. Всі іногородні студенти забезпечуються гуртожитком.

Вступні іспити в ОМУ:

Для вступу необхідні сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти з предметів:

- українська мова і література;

- біологія.

На спеціальність "Стоматологія ортопедична" додатково здається вступне випробування з ліплення.

Отже, Олександрійське медичне училище – це сучасний заклад, який завжди був популярний на території області та України.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!