Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Кіровоградської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Кіровоградської області \ ЗВО (ВНЗ) Кіровоградської області та їх рейтинг \ 15. Компаніївський технікум ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету, КТВМ БНАУ

Компаніївський технікум ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету, КТВМ БНАУ

« Назад

Історія заснування КТВМ БНАУ

Компаніївський технікум ветеринарної медицини – учбовий заклад із 85-річною історією. Технікум був заснований у минулому 1930 році в м.Новоукраїнці.

Компаніївський-технікум-ветеринарної-медицини-Білоцерківського-національного-аграрного-університету, КТВМ-БНАУ

В 1961 розпорядженням Кабміну УРСР було об’єднано ряд регіонів, в тому числі і Компаніївський, який став належати до Бобринецького і Кіровоградського районів. У зв'язку з цим в регіоні звільнився ряд адміністративних будівель. А тим часом Міністерство аграрної сфери УРСР здійснювало пошук недалеко комфортного місця, куди можна було б перемістити устаткування Новоукраїнського ветеринарного технікуму. В останньому не було певних умов для освіти студентів. Будівлі закладу перебували в аварійному стані. Саме тому відоме українське прислів'я, яке досить вдало віддзеркалювало тодішню обстановку можна перейменувати так: "Уміли гарно діяти, та не уміли будувати". Але дім пишається не стінами, а постатями, які там перебувають.

Новоукраїнський ветеринарний технікум був знаний традиціями, володів чудовими і високоосвіченими педагогами, по всій Україні знаний своїми студентами. Та, мабуть, так мало статись, щоб саме з 1 вересня 1963 року КВТ здійснив свою історію.

В. В. Бафталовський, який був одним із перших його педагогів, надавав допомогу у переміщенні технікуму на нову базу, до Компаніївки. В даному процесі приймали участь водії двох вантажних автомобілів. Обладнання було небагато, комфортних будівель для нового учбового закладу теж не вистачало. На перших періодах ними були: колишня будівля райкому партії, друкарні (будівля редакції), пошта, недобудована будівля райвиконкому і незавершений житловий, 8-квартирний будинок для педагогічного колективу, який добудували власноручно ті люди, яким планувалось це житло (був споруджений тільки перший поверх). В таких умовах було важкувато для 240 чоловік. На той період ще не існували їдальня, клуб, гуртожиток, було пічне опалення. На 10 педагогів випадало приблизно стільки ж кочегарів.

З транспорту на той період у власності був один кінь. Це була дійсно відома тварина, бо в історії закладу відіграла важливу роль. Студенти піддослідних тварин тоді майже не мали. Тому дійсною знахідкою для них став саме він. Звали коня Буцефал. Був він темно-сірої окраски, дуже швидкий і робітничий. Якби в Компаніївці була місцева книга рекордів, то його б помістили на одне з головних місць. На тварині не було «живого» місця, де б не здійснювали практику студенти робити уколи. Буцефал був і загальним улюбленцем. Досить часто біля коня робили фотографії, його часто зображали на малюнках.

Учні опановували майбутню спеціалізацію на муляжах і плакатах, а також за картинками посібників. Про таку клініку, яка створена на даний час, не доводилось тоді навіть мріяти. Навчання в закладі тривало 4 роки. Велика чисельність годин надавалась на практичні уроки. Основою для здійснення практики були ферми місцевих колгоспів регіону. В першу чергу спецгоспів ім. Дзержинського – свинотоварна ферма, «Комуніст» - птахоферма, ім. Петровського – вівцеферма, ім. Тельмана – ферма по вирощуванню Великої рогатої худоби.

Практика об’єднувалась із навчанням. Студентів було по дві групи на кожному курсі, по 30 чоловік у кожній, на основі 8 класів. Також була одна спеціальна група на основі 10 класів. Ветеринарний технікум був цілком укомплектований високоосвіченими кадрами педагогів та лаборантів. Першим його керівником став Балан М.І., який прибув на місце праці із Немішаєвського базового веттехнікуму. Замісником керівника діяв Ряботінь П. І., секретарем парторганізації – Скрипка Г. І., секретарем комітету комсомолу – Бафталовський В. В..

Та дуже тяжко було працювати в періоди тотальної політизації партійного та суспільного життя. Майже перший керівник був звільнений з посади за те, що не підкорився постанові місцевої влади (не захотів вигнати студентів із гуртожитку, що розташовувався в будівлі райвиконкому). Для того, щоб надати постанові справедливий характер, Балану М.І. винесли сувору догану за те, що студентка ІІ курсу вийшла заміж. До речі слід зауважити, після цього Микола Іванович гідно влаштувався головним ветеринарним лікарем на Київській ковбасній фабриці, одержавши житло в Києві. Згодом новим керівником ветеринарного закладу було назначено Панченка М. М., який був прийнятий з Олександрійського зооветтехнікуму, де діяв завідуючим виробничим навчанням.

Пройшло небагато часу, загалом 3 роки від цього призначення, і знову новини. Міністерство аграрного господарства УРСР запропонувало перемістити Компаніївський веттехнікум до Олександрії. Яка була мотивація?

В КТВМ БНАУ не було навчального господарства, не всі студенти мали місця в гуртожитку та інше. Та обком і райком партії були категорично проти такого рішення. Студенти, які б здобували освіту в Олександрії, осідали б здебільшого в місті, а студенти технікуму, здобувши гарну практику в колгоспах регіону, йшли діяти в сільську місцевість. Це була і культурна сила на селі.

Представники закладу, в першу чергу, Бафталовський В.В., їздили до директора підрозділу пропаганди ЦК УРСР Кондуфора Ю.Ю. відстоювати позиції обкому і райкому партії щодо установи. І їм це вдалося. Після цього заклад почав діяти в звичайному учбовому режимі.

Компаніївський-технікум-ветеринарної-медицини-Білоцерківського-національного-аграрного-університету

Освітній процес у Компаніївському веттехнікумі

За великий період свого становлення заклад сформував понад трьох тисяч фахівців ветеринарної медицини. Завдяки їхній високій спеціалізації, професійному умінню, добре ім’я учбового закладу знане в різноманітних регіонах України.

На теперішній час учбовий заклад має всі умови для формування фахівців, знавців ветеринарної діяльності. Учбова база Компаніївського технікуму розміщена у двох приміщеннях і охоплює в себе 14 класів та 16 аудиторій, які містять певне модерне устаткування, унаочнення, наукову літературу. Є спортивна структура, машинно-тракторний парк.

До можливостей студентів та робітників мережа “Internet”. Педагоги і студенти можуть скористатися послугами ксерокопіювання.

Вагому роль в одержанні теоретичних умінь має бібліотека. На даний час до послуг студентів абонемент та читальна зала, комфорт і охайність яких формують певні умови для навчання студентів.

У КТВМ БНАУ не існує байдужих до спорту. Турніри з футболу, волейболу, тенісу, гирьового спорту, шахів, пауерліфтингу, багатоборства крокують на протязі усього учбового року. Педколективом багато разів здобувались переможні місця на обласних та республіканських турнірах.

Для проведення дозвілля і відпочинку студентів в Компаніївському технікумі функціонують секції художньої творчості: українського народного танцю, духового оркестру та вокально-інструментальний колектив.

Влітку студенти мають змогу відпочити на березі Чорного моря.

Студенти КТВМ БНАУ мають всі умови добре отримувати знання і чудово проводити свій вільний час, живуть захоплюючим і багатоманітним життям.

Педагогічний колектив Компаніївського технікуму ветеринарної медицини

А все ж важливим і найпрекраснішим скарбом учбового закладу є педагогічний колектив, поміж якого відмінники освіти України, старші педагоги, педагоги з досвідом практичної праці. Досвід діяльності найкращих викладачів закладу та технічна креативність студентів окреслена дипломами виставки учбово-методичного центру Міністерства аграрної політики України, дипломами Міністерства аграрної політики України.

Управління та педколектив закладу на чолі з його керівником Гордієнком Г. М. направляють свою роботу на становлення високоосвіченої, гармонійно розвиненої особистості, спроможної до постійного поновлення наукових знань, професійної мобільності та швидкого пристосування до динамічних процесів у соціально-культурній сфері, областях техніки і технології, системах управління і організації праці в умовах ринкової економіки.

Компаніївський-технікум-ветеринарної-медицини-Білоцерківського-національного-аграрного-університету КТВМ-БНАУ

Отже, КТВМ – це сучасний заклад, який надає міцні знання і з радістю чекає на нових студентів!

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!