Роздрукувати сторінку

Олександрійське училище культури, ОУК

« Назад

Олександрійське училище культури на даний час – один із осередків національної культури і духовності Кіровоградщини. Заклад гордиться своїми студентами, велика кількість з яких стали професіоналами мистецтв, яскравими особистостями, чиї творчі здобутки визнані далеко за кордонами регіону та держави. Численними рангами призерів різноманітних загальноукраїнських конкурсів та фестивалів удостоєні професійні здобутки не одного покоління студентів. Заклад покращує і розвиває свою учбово-матеріальну структуру, запроваджує інноваційні технології в освітній процес.

Олександрійське-училище-культури

Гордістю та важливим скарбом учбового закладу є його педагоги – творчі, високоосвічені спеціалісти, щедрі й багаті душею, які тяжкою працею формують сприятливі умови для застосування студентами своїх креативних умінь.

Культура робить людину особистістю, незримою силою вона формує національну спільність, робить нас неповторними, неподібними на інших. На даний час в Україні культура є одним з головних чинників національного відродження, покращення державності й об’єднання суспільства навколо спільних цінностей та ідеалів.

Становлення професіонала, але при цьому й громадянина, патріота, формування до праці в ринкових умовах, до життя у громадянському суспільстві – ось що головне на даний період у становленні спеціаліста. Виховання національної еліти за високими культурними і духовними положеннями Олександрійське училище культури вважає пріоритетною стратегією.

Олександрійське-училище

Контакти ОУК

Адреса: вул. Діброви 47, м. Олександрія, Кіровоградська обл., 28000;

тел/факс (05235) 9-07-97;

e-mail: ouk_kg@ukrpost.ua.

Олександрійське-училище-культури ОУК

Історія Олександрійського училища культури

Відповідно до розпорядження Раднаркому УРСР від 11.08.1930 р., учбовий заклад сформовано як Криворізький технікум комуністичної освіти. У 1932 р. було переміщено в Олександрію. Спочатку заклад мав два відділення: організаційно-масове та бібліотечне. У період фашистської окупації заклад не діяв.

В часи фашистської окупації міста заклад не працював. Поновив свою роботу 1 червня 1944 року.

В 1946 р. отримав назву "Технікум культурно-освітньої діяльності".

В 1948 році здійснено формування спеціалістів на заочній формі навчання.

До 1960 року заклад готував співробітників культури на двох підрозділах: клубному і бібліотечному. Згідно з розпорядженням колегії Міністерства культури УРСР від 14.03.1961 року заклад реорганізовано в Олександрійське культурно-освітнє училище.

На клубному підрозділі введені кваліфікації по підготовці керівників самодіяльних оркестрів народних і духових інструментів, хорового та театрального колективів. В 1964 році здійснено формування директорів самодіяльних танцювальних колективів.

У 60-ті роки в Україні була утворена ціла мережа середніх спеціальних учбових закладів, що забезпечують країну кваліфікованими працівниками культури. У 1990 р. указом Міністерства культури УСОР Олександрійське культурно-освітнє училище реорганізовано в Олександрійське училище культури. У новій редакції Статуту училищу культури надано статус комунального вищого учбового закладу.

Власником Училища є територіальні громади сіл, селищ і міст області, а керування ним проводить Кіровоградська обласна державна адміністрація та її функціональні відділення, які здійснюють повноваження, утверджені законодавством України та законодавчо-правовими актами Міністерства культури і мистецтв України та МОН України.

ОУК

Спеціальності ОУК

На сьогодні училище має в своєму розпорядженні наступні спеціальності. Кваліфікації: видовищно-театралізовані заходи (колишній режисерський відділ), народна пісенна творчість (хормейстерський), народна інструментальна творчість (народні та духові інструменти).

Кваліфікації: народна художня творчість (колишня клубна робота), бібліотечна справа, хореографія, образотворче та декоративно-прикладне мистецтво (спеціальність відкрилася в 2007 р.).

Вимоги до креативних конкурсів з кваліфікації в Олександрійському училищі культури.

Для вступників, які володіють музичною освітою:

- Виявити знання з елементарної теорії музики та сольфеджіо. (Чисельність питань відповідно до пп. 2.1 кваліфікації «Народна інструментальна творчість»).

- Здійснити 2 різнопланові твори на музичному інструменті.

Кваліфікація „Видовищно-театралізовані заходи”:

Вступник повинен:

- Надати коротку інформацію про себе та свою участь в діяльності секцій художньої творчості.

- Виголосити літературні твори: вірш, байку та уривок з прози або маленьке оповідання.

Вимоги до читання: логіка викладу тексту, емоційність, бачення образу твору, відчуття подій, їх розуміння; чітка дикція, сила голосу, органічність.

- Поставити етюд.

Вимоги до етюду: довершеність сюжету, існування події, конфлікту. Критерії оцінки: вміння фантазувати, конструювати лінію поведінки, виявити подію через безпредметні дії.

- Здійснити співбесіду.

Співбесіда визначає загальний культурний, навчальний, розумовий рівень з проблем літератури та мистецтва, історії, суспільного життя держави, регіону.

- Додаткові вимоги: існування вокальних та хореографічних даних (створити пісню, танок).

Для абітурієнтів без хореографічної освіти:

1. Здійснення хореографічного етюду з будь-якого виду хореографічної творчості (мати при собі ноти або фонограму музичного супроводу).

2. Показ танцювальних рухів, комбінацій, поставлених екзаменатором.

3. Відтворення ритмічного малюнку поставленого екзаменатором.

4. Володіти певними фізичними особливостями: виворотність ніг, пластичність, гнучкість, гарний стрибок, певні координаційні уміння, певний стан здоров’я.

Олександрійське-училище-культури, ОУК

Отже, Олександрійське училище культури – це модерний заклад, який формує високоосвічених фахівців у сфері мистецтва та кутуми.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!