Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Кіровоградської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Кіровоградської області \ ЗВО (ВНЗ) Кіровоградської області та їх рейтинг \ 11. Бобринецький технікум імені В. Порика Білоцерківського національного аграрного університету, БТ ім. В. Порика БНАУ

Бобринецький технікум імені В. Порика Білоцерківського національного аграрного університету, БТ ім. В. Порика БНАУ

« Назад

Історія створення БТ ім. В. Порика БНАУ

В 1917 році завершується спорудження приміщення для пансіонату благородних дівиць, який і став головним навчальним приміщенням закладу.

Бобринецький-технікум-ім.-В.-Порика-Білоцерківського-національного-аграрного-університету

Для забезпечення необхідностей кадрів в аграрному господарстві, постановою уряду в м. Бобринці при професійно-технічному училищі в 1922 році був створений агрономічний підрозділ, який розпочав навчати молодших агрономів.

Термін освіти був двохрічний. Брали кожного року лише одну групу (31 чоловік) на основі семирічки. Перший і останній випуск агрономічного підрозділу здійснився в 1924 році.

В 1924 році, завдяки наполегливості О.М. Перепичаєнка, агропідрозділ профтехшколи було реорганізовано в індивідуальний освітній заклад під іменем "Аграрна інтегральна школа". Ця назва проіснувала до 1930 роду.

У 1930 році аграрну інтегральну школу було змінено в технікум зернових культур. Ця назва була до 1937 року.

З 1 вересня 1937 року технікум зернових культур було змінено в середню аграрну школу, а в 1940 році - в заклад рільництва.

У закладі зернових культур в 1940-1941 учбовому році було 10 академічних груп, в яких здобувало освіту до 300 студенти. За всі передвоєнні періоди становлення закладу було вивчено 826 фахівців сільського господарства (агрономів та ентомологів).

1944 року німецько-фашистські загарбники під тиском армії СРСР відступили з м. Бобринця. Перед відступом вони знищили навчальне приміщення закладу, від якого залишилися обгорілі стіни без перекриття та купи попелу. Так було зруйновано варварами широку навчально-матеріально структуру технікуму. Учгосп закладу був цілковито зруйнований.

Бобринецький-технікум-імені-В.-Порика-Білоцерківського-національного-аграрного-університету

Після звільнення Бобринця було реконструйовано навчальний заклад під іменем технікум полеводства.

У 1952 році його було змінено в аграрний технікум.

У 1956-1957 учбовому році було вже 14 академічних груп і 420 студенти. Педколектив формувався з 36 чоловік. Збагачувалися устаткуванням, посібниками, обладнаннями, реактивами навчальні кабінети та аудиторії.

У 1955 році при закладі було створено зоотехнічний підрозділ, на який взято чотири групи на основі семирічки. Зоовідділ існував в навчальному закладі до 1967 року. За цей період було вивчено 561 чол. молодших зоотехніків.

У 1955 році до Бобринецького технікуму було переміщено Новгородківський аграрний технікум, а в 1957 році – Красновершську аграрну школу керівних колгоспних радгоспних кадрів.

У 1963 році в закладі поновлено підрозділ захисту рослин, який був створений до 1998 і навчав понад тисячі агрономів-захисників рослин.

У 1965 році при закладі було сформовано агрохімічний підрозділ, на який набрано дві групи (60 осіб). Це був перший і останній набір на даний відділ. У 1969 році було вивчено 59 агрохіміків.

До 1972 року заклад мав 14 груп - 420 студенти. З них на агропідрозділі - 6 груп і на підрозділі захисту рослин - 8 груп. Навчальне приміщення мало 15 персональних кімнат і 16 навчальний кабінетів та аудиторій.

В 1992 році Державна Акредитаційна комісія створила спеціальність “Землевпорядкування в нашому технікумі". За цей період сформовано 358 техніків-землевпорядників.

В 1997 році в закладі створено кваліфікацію “Організація виробництва”. За цей період спеціалізацію спеціаліста в сфері аграрного управління одержали 254 високоосвічених фахівців.

Від 20 липня 2009 року БСТ ім. В. Порика реорганізовано на Бобринецький технікум ім. В. Порика БНАУ.

З 1990 по 2014 роки керівником учбового закладу був Давигора В. М.

З 24 лютого 2014 року здійснюючим обов’язки керівника навчального закладу назначено Сніжка В. В.

Бобринецький-технікум-імені-В.-Порика-Білоцерківського-національного-аграрного-університету, БТ-ім.-В.-Порика-БНАУ

Бобринецький технікум на даний час

Чисельність студентів на 01.01.2014 року нараховує 512 чоловік, з них 414 здобувають освіту на очній та 98 - на заочній формах навчання.

Учбовий заклад має право і формує спеціалістів з трьох кваліфікацій: Виготовлення і переробка продукції рослинництва, Організація виробництва та Землевпорядкування.

За період роботи БТ ім. В. Порика було сформовано 15950 молодших фахівців, для організацій різноманітних форм господарювання. З них: докторами наук стали – 5 чол.; канд. наук – 18 чол.; заслуженими робітниками сільського господарства – 23 чол.

Загальна кількість співробітників закладу 119 чоловік. Учбово-виховний процес проводять 56 педагогічних робітників, які мають певну професійну освіту та досвід діяльності: 22 (39,3%) педагогів мають вищу кваліфікацію, з них 2 (3,6%) педагоги-методисти.

Учбово-виховний процес у Бобринецькому технікумі відбувається в освітньому та лабораторному приміщенні, 33 класах і аудиторіях та двох гуртожитках.

Для формування учбового процесу облаштовано три комп’ютерних аудиторії. Всього в закладі існує 52 комп’ютери. В освітньому процесі застосовується демонстраційна мультимедійна техніка. Педагоги застосовують комп’ютерну техніку для освіти та перевірки знань студентів. Педагоги та студенти мають вільний доступ до сітки Інтернет.

Бобринецький-технікум-імені-В.-Порика

Поруч з головною кваліфікацією студенти одержують робочі спеціальності тракториста - машиніста, водія легкового автомобіля.

Теоретичне навчання плідно об’єднується з учбовою практикою на колекційно-дослідному полі та технологічною і виробничою практикою в містах Н.Каховка та Харків.

Студенти учбового закладу цілком забезпечені місцями в гуртожитку. Гуртожиток розрахований на 360 чоловік, для проживання сформовані певні санітарно-побутові умови, облаштовані будівлі для занять спортом.

Їдальня закладу на 320 посадкових чоловік забезпечує потрібне харчування студентів та робітників закладу. В учбовому приміщенні функціонує буфет.

Осередком методичної роботи закладу є методичний кабінет.

Головним функціональним відділенням є бібліотека з читальною залою на 60 чоловік, у фондах якої зберігається більше 36тис. екземплярів літератури.

Бібліотека закладу облаштована комп’ютерною технікою.

Для уроків студентів та педагогів спортом сформовано спортивно-оздоровчу структуру, облаштовано тренажерні зали. Актова зала закладу розрахована на 240 чоловік.

Поновлення матеріальної структури проводиться за рахунок бюджетних і позабюджетних коштів.

БТ-ім.-В.-Порика-БНАУ

Профком студентів Бобринецького технікуму ім. В. Порика БНАУ

Профком студентів Бобринецького технікуму ім. В. Порика — це громадська установа студентів, важлива функція якої — соціальний захист її членів. Поліпшення студентське життя, підтримувати і допомагати – важливе завдання профкому.

Членами підрозділу є студенти закладу у чисельності 6 чоловік. Діяльність первинної профспілкової організації студентів БТ БНАУ щодо соціально-економічного захисту прав та інтересів студентів окреслюється головними напрямками діяльності:

- пропонує керівництву закладу пропозиції щодо покращення умов побуту, дозвілля, медичного обслуговування, оздоровлення, становленню студентського самоврядування;

- керує чіткістю начислення стипендій та інших виплат студентам;

- спільно з адміністрацією:

- сприяє становленню учбової, креативної, розумової, культурно-навчальної, спортивно - масової та інших видів роботи студентів;

- розв’язує проблеми розподілу стипендіального фонду, заохочення найактивніших студентських груп.

Ревізійна комісія студентського профспілкового органу здійснює діяльність у таких напрямках:

- проводить постійний нагляд за діяльністю їдальні і буфету;

- здійснює періодичний контроль за умовами проживання у гуртожитку;

- сприяє участі студентів БТ БНАУ у різних спортивно-масових заходах загальноміського, обласного та загальноукраїнського рівнів;

- допомагає у здійсненні внутрішньотехнікумівських спортивних турнірів „Козацькі забави”, спортивних фестивалів і визначає призерів серед студентів;

- проводить формування і розповсюдження інформації, пов’язаної з роботою профспілкової установи студентів;

- постійно здійснює аналіз тенденцій студентського середовища, досліджує запити студентів.

Бобринецький-технікум-імені-В.-Порика-Білоцерківського-національного-аграрного-університету БТ-ім.-В.-Порика-БНАУ

Отже, Бобринецький технікум ім. В, Порика – це сучасний заклад, які має всі умови для навчання та дозвілля талановитих студентів.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!