Роздрукувати сторінку

Гайворонський політехнічний коледж, ДВНЗ ГПК

« Назад

Історія створення Гайворонського політехнічного коледжу

Гайворонський машинобудівний технікум утворений у вересні 1974 року на основі підрозділу Кіровоградського машинобудівного технікуму, що був сформований з вересня 1964.

Гайворонський-політехнічний-коледж,  ГПК

До 1995 року заклад формував молодших фахівців за машинобудівними кваліфікаціями для аграрного господарства. У зв'язку з кризою в економіці держави попит на студентів закладу дещо зменшився. Постала потреба у реорганізації технікуму на кваліфікації, які б мали велику популярність на ринку праці.

Беручи до уваги склад перебудови економіки, існування комерційного бізнесу, сітку шосейних доріг в Україні, порівняно маленьку відстань між населеними регіонами, створений автомобільний парк в державі і області та його стан, зміни кон’юнктури на ринку праці, створення нових організацій з різноманітними формами власності, а також створену матеріально-технічну структуру, комфортне географічне розташування (заклад межує з Вінницькою, Черкаською і Одеською областями), значну віддаленість від обласних центрів, відсутність в радіусі 250-300 км учбових закладів, які на той період мали аналогічні спеціалізації, змогу включення за всіма кваліфікаціями в учбово-науковий комплекс з Кіровоградським інститутом сільськогосподарського машинобудування та переходу за належних умов на формування молодших фахівців за кошти юридичних та фізичних осіб, одержання освіти певного рівня більшістю випускників за місцем проживання, замість кваліфікації "Технологія зварювального виробництва" в закладі в 1995 році створено кваліфікацію "Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів", а замість кваліфікації "Обробка матеріалів на верстатах та автоматичних структурах" – в 1998 році кваліфікацію "Економіка організацій".

За майже півстолітню історію заклад сформував у світ тисячі високоосвічених фахівців і, як каже керівник закладу Тетяна Володимирівна Синета, на досягнутому ніхто не зупиняється, адже ще є куди підвищуватись. І як результат - те, що у відповідь на лист педколективу закладу МОН про переміну рангу учбового закладу прийшов указ Міністра освіти про зміну Гайворонського машинобудівного технікуму у Державний вищий освітній заклад Гайворонський політехнічний коледж.

Цілком зрозуміло, що ранг закладу не надають просто так. Для цього було здійснено досить багато. В першу чергу, у 2013-му році було поліпшено матеріальну частину, здійснено ремонт опалювальної системи триповерхового приміщення, ремонт будівель медпункту, освітньої частини, ремонт даху учбово-ремонтної майстерні, установлено учбовий шиномонтаж та балансування.

Гайворонський-політехнічний-коледж

Контакти ГПК

Акредитація:

I – перший.

Адрес: 26300, м. Гайворон, вул. Карла Маркса, 94.

Телефон: +380 (5254) 2-12-40.

Учбово-виховний процес Гайворонського політехнічного коледжу

Учбово-виховний процес закладу організовано на високому рівні, що підтверджують високі знання і уміння, які проявляють випускники технікуму на практиці.

Якщо на перший погляд це проста формальність, то в дійсності статус закладу дасть можливість технікуму створити нові кваліфікації, зацікавити студентів і бути конкурентоспроможним, розширюватися. Надалі коледж буде працювати на збільшення спеціалізації, що в подальшому дасть можливість формувати студентів за навчально-спеціалізованим рангом «бакалавр».

В даний період перед педколективом стоїть ще велика кількість організаційних питань, пов'язаних з реорганізацією назви і статусу закладу. Проте вже в кінці поточного учбового року студенти одержують дипломи не технікуму, а політехнічного коледжу.

Навчання здійснюється за контрактом та за державним замовленням.

Форма навчання: денна форма навчання.

По навчанню робітничих кваліфікацій заклад підтримує контакти з Гайворонським професійно-аграрним ліцеєм, автошколою ТСОУ та районним центром зайнятості. Крім головної кваліфікації студенти очної форми одержують спеціальність:

- Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів – слюсаря-ремонтника та водія автотранспортних засобів кваліфікацій "В1" і "С1";

- Виготовлення сільськогосподарських машин – слюсаря-складальника;

- Економіка організацій – оператора комп’ютерного набору.

Матеріально-технічна структура ГПК

Технікум знаходиться в двох учбових приміщеннях – три та чотириповерховому, в яких розташовується 31 аудиторія. Ще чотири аудиторії знаходяться в освітньо-виробничих майстернях.

Станом на 01.01.12 в закладі нараховується понад 50 персональних комп’ютерів, понад 20 одиниць різноманітної оргтехніки, інтерактивна дошка з мультимедійним проектором тощо. Бібліотечний фонд нараховує приблизно 35 тис. томів і кожного разу збільшується.

Забезпечення учбового процесу Гайворонського політехнічного коледжу

В закладі діє приблизно 70 штатних співробітників, з них – 40 педагогів, 1 майстер виробничого навчання та 2 інструктори з водіння автомобілів. Вісім педагогів мають педагогічний ранг "Педагог-методист", два – "Старший педагог".

Двадцять п'ять вчителів мають вищу та сім – першу спеціалізовану кваліфікацію. Сім педагогів удостоєні нагрудною відзнакою " Відмінник освіти України", тринадцять – Почесною нагородою Міністерства освіти і науки України.

Серед керівництва, педагогів та робітників установи багато його студентів. В закладі діють секції "Молодь і закон", "Еколог", "Духовність", "Здоров’я", клуб веселих і кмітливих, політичний клуб, інтелектуальні клуби "Брейн ринг" та "Найрозумніший", здійснюються ток-шоу "Зустрічі", функціонують танцювальний та вокальний гуртки тощо.

На сьогоднішній день на економічному підрозділі загальноосвітньої підготовки денної форми навчання здобувають освіту 400 студентів, на заочному підрозділі – 70 студентів.

Отже, Гайворонський політехнічний коледж – це сучасний заклад, який перебуває у стадії реформування на вищий рівень, тому ласкаво запрошує абітурієнтів до своїх лав.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!