Роздрукувати сторінку

Кіровоградський національний технічний університет, КНТУ

« Назад

На ринку освітніх послуг України досить високі позиції займає Кіровоградський державний технічний університет. На сьогоднішній день він має IV рівень акредитації, згідно з яким проводить підготовку затребуваних і конкурентоспроможних фахівців. Університету за значні заслуги в галузі освіти і науки присвоєно почесний статус національного.

Кіровоградський-національний-технічний-університет КНТУ

Контакти Кіровоградського національного технічного університету

Адреса: Кіровоград, просп. Університетський, 8.

Телефон: 8 (0522) 55-93-13.

Історія становлення КНТУ

Кіровоградський національний технічний університет було організовано в 1929 році, в місті, відомому на той момент, як Зінов'євськ. У період блискавичного розвитку індустрії, виникла гостра необхідність у кваліфікованих кадрах у сфері машинобудування та сільського господарства, що і зумовило появу інституту. Перший випуск відбувся в 1930 році, тоді кваліфікованими інженерами-механіками стали лише близько 20 студентів. Пропрацювавши всього 4 роки, установу було ліквідовано, а студенти переведені в технікум спорідненої спеціалізації. І лише через 23 роки, на його базі було створено відділення при Харківському політехнічному інституті, пізніше стало його філією, внаслідок нарощування наукового потенціалу та матеріально-технічної бази.

У 1967 році установа набула статусу самостійного навчального закладу у формі інституту, встиг випустити до сьогоднішнього дня більше 30 000 фахівців з різних сфер, багато з яких нині є викладачами в КНТУ. За останні кілька років, завдяки продуктивній роботі, університет був удостоєний найвищого рівня, згідно системи акредитації.

Зараз при університеті функціонує лабораторія, що займається розробкою, дослідженням і конструюванням сільгосптехніки, а також навчальний комплекс, який працює на підставі договору з Державним управлінням екології та природних ресурсів Кіровограда та області. Підготовка фахівців в університеті ведеться під керівництвом колективу викладачів, що складається з 476 фахівців, близько 50% з них - кандидати наук, ще 33 – професура і доктора наук.

Він належить до небагатьох вищих навчальних закладів, в тому числі і серед Вузів Кіровограда, які готують цінних висококваліфікованих фахівців і вчених. Крім цього, лабораторії та навчальні корпуси університету оснащені сучасним обладнанням, яке дозволяє відмінно засвоювати навчальну програму.

Важливо також те, що КНТУ тісно співпрацює з багатьма провідними підприємствами та банківськими установами України, а студенти можуть отримувати знання на цих підприємствах, а згодом – працювати на них та займати керівні посади.

Кіровоградський-національний-технічний-університет

Міжнародна діяльність Кіровоградського технічного університету

Велика увага в КНТУ приділяється міжнародним зв'язкам з навчальними закладами та науковими центрами Росії, Болгарії, Швейцарії, Чехії, Бельгії, Куби, Франції, Англії, Німеччини та інших країн. До освітнього процесу в університеті регулярно залучаються представники Корпусу миру США. В даний час навчання у вузі, проходять 95 студентів з 14 країн далекого зарубіжжя, а за весь час його існування підготовлено і випущено понад 550 фахівців для 65 країн світу.

Даний університет щорічно відвідує безліч вчених і спеціалістів, серед яких є і представники впливових міжнародних організацій, а також представники великих компаній і корпорацій – провідних світових лідерів.

Фахівці Кіровоградського національного технічного університету здатні підготувати фахівців з різних виробничих галузях: промисловість та сільське господарство, науково-дослідна діяльність і інші сучасні спеціальності – ось далеко не всі напрямки, за якими готують випускників КНТУ.

Факультети КНТУ

Навчання у вузі на сьогоднішній день проводиться на денному та заочному відділенні на наступних факультетах:

- Факультет обліку та фінансів;

- Факультет економіки і менеджменту;

- Факультет сільськогосподарського машинобудування;

- Факультет автоматики та енергетики;

- Факультет проектування та експлуатації машин;

- Механіко-технологічний факультет.

Кіровоградський-національний-технічний-університет, КНТУ

Спеціальності Кіровоградського національного технічного університету

На факультетах проходить підготовка студентів з наступних освітньо-кваліфікаційних рівнів: бакалавр, спеціаліст, магістр за спеціальностями:

- Агрономія;

- Будівництво;

- Екологія;

- Економіка і підприємництво;

- Електротехніка;

- Зварювання;

- Інженерна механіка;

 - Комп'ютеризовані системи, автоматика і управління;

- Комп'ютерна інженерія;

- Менеджмент;

- Механізація та електрифікація сільського господарства.

Також університет пропонує якісну післядипломну освіту. При вузі діє військова кафедра.

Іногородні студенти отримують місця в гуртожитку університету.

Педагогічний колектив КНТУ

В закладі діє 476 педагогів серед них 214 канд. наук та 33 професори та доктори наук. Викладачі слідкують за інноваціями по своїх спеціальностях та постійно займаються науковою діяльністю, щоб підвищити свою кваліфікацію та на відповідному рівні передати свої знання студентам. Висококваліфіковані викладачі допомагають студентам у науковій роботі та діляться власним досвідом.

Інфраструктура Кіровоградського національного технічного університету

Навчальний процес проводиться за програмами, які відповідають сучасним світовим стандартам. До послуг студентів – бібліотека, читальний зал, найсучасніші комп’ютерні класи, спортивні майданчики.

При університеті функціонують післядипломна освіта, аспірантура, докторантура, військова кафедра, підготовче відділення, курси підготовки до ЗНО.

На військовій кафедрі юнаки можуть отримати військову підготовку без відриву від навчання. Після успішної здачі комплексного державного екзамену на кафедрі студенти складають присягу і отримують звання молодшого лейтенанта запасу. Що в свою чергу підвищує конкурентоспроможність випускника на ринку праці.

Студенти з інших міст мають можливість проживати в гуртожитках університету. На території КНТУ знаходиться 5 гуртожитків, 2 їдальні і 6 буфетів.

Кіровоградський національний технічний університет має власний спортивно-оздоровчий табір у м. Світловодськ, де щорічно відпочивають студенти.

У КНТУ студенти не лише навчаються і займаються науковою діяльністю, а й всебічно розвиваються. Велику увагу в університеті приділяють розвитку фізичної культури і спорту. У КНТУ діє 12 секцій із різних видів спорту. В університеті проходять творчі вечори обдарованих студентів, концерти змагання із КВК. Тому кожний може проявити себе в тій галузі, яка його цікавить і запам’ятати студентське життя не лише як рутинне навчання, а й веселе проведення часу з друзями, проявити себе як творчу особистість, науковець або спортсмен і отримати за свої досягнення відповідні нагороди, грамоти.

У КНТУ функціонує профспілкова організація, яка об'єднує науково-педагогічних, наукових працівників, співробітників, докторантів, аспірантів і студентів КНТУ та діє на підставі Закону України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності».

Міжнародна діяльність КНТУ

У Кіровоградському національному технічному університеті періодично проводяться міжнародні наукові конференції з проблем автоматизації, конструювання сільськогосподарської техніки, науково-методичні конференції з економічних питань.

Цікаві факти про Кіровоградський національний технічний університет

Кіровоградський національний технічний університет у рейтингу університетів «ТОП-200 Україна» (2014) зайняв 54 місце, а у рейтингу університетів «Webometrics» (2014) – 152 місце.

КНТУ за рейтингом відомого фінансово-політичного журналу «Forbes Україна» входить до 15 найкращих університетів країни за кількістю підготовлених ними керівних кадрів - топ-менеджерів.

Кіровоградський національний технічний університет має розвинену інфраструктуру, матеріально-технічно забезпечений, має висококваліфікований викладацький склад, а також розвинені міжнародні зв’язки. Завдяки вищенаведеним досягненням випускники КНТУ є висококваліфікованими спеціалістами у галузі сільськогосподарського машинобудування і університет користується популярністю у абітурієнтів. В університеті створюються необхідні умови для наукової діяльності, розвитку спорту та культурного розвитку студентів. Випускники КНТУ складають достойну конкуренцію на ринку праці.

КНТУ

Отже, Кіровоградський національний технічний університет – це сучасний заклад на ринку Кіровоградщини, який завжди посідав високі рейтингові позиції.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!