Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4058 Методичні вказівки до виконання курсових робіт з дисципліни Ділова іноземна мова (англійська), Туризм, ЧДТУ

Методичні вказівки до виконання курсових робіт з дисципліни Ділова іноземна мова (англійська), Туризм, ЧДТУ

« Назад

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

Методичні вказівки до виконання курсових робіт з дисципліни Ділова іноземна мова (англійська)

для студентів напряму підготовки 6.140103 «Туризм»

 

ВСТУП 

Підготовка бакалаврів за спеціальністю 6.140103 «Туризм» базується на Законах України «Про вищу освіту», Положенні про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту), затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 20.01.98 № 65 та галузевих стандартах вищої освіти з підготовки фахівців.

Курсова робота з дисципліни «Ділова іноземна мова (англійська)» освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр 6.140103 «Туризм» є підсумковою роботою студента з цієї дисципліни, яка дозволяє виявити рівень засвоєння ним теоретичних знань та практичної підготовки, здатність до самостійної роботи і має своєю метою:

- розширення, закріплення і систематизацію теоретичних знань, придбання навичок практичного застосування цих знань;

- розвиток навичок ведення самостійних теоретичних і експериментальних досліджень;

- набуття досвіду обробки, аналізу і систематизації результатів теоретичних знань, в оцінці їх практичної значущості і можливої сфери застосування;

- набуття досвіду надання і публічного захисту результатів своєї діяльності.

Методичні рекомендації розроблено відповідно до вимог Галузевого стандарту вищої освіти України «Засоби діагностики якості вищої освіти» і покликані допомогти студентам насамперед у підготовці, написанні курсової роботи та її прилюдному захисті.

  

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ 

Курсова робота з дисципліни «Ділова іноземна мова (англійська)» завершує курс у цілому. До виконання курсової роботи слід приступати після оволодіння теоретичним курсом та ознайомлення з літературними джерелами. 

Мета і завдання курсової роботи

Курсова робота (НДР) – це самостійне дослідження, виконане студентом на завершальному етапі вивчення дисципліни в університеті.

Як теоретико-прикладне дослідження НДР повинна містити глибоке теоретичне осмислення актуальної проблеми, а також обґрунтований проект практичного її розв'язання, виконаний на основі ретельно проведеного аналізу.

Метою підготовки курсової роботи є поглиблення студентом теоретичних і практичних знань з дисципліни, вироблення умінь застосовувати їх при вирішенні конкретних практичних завдань.

Працюючи над курсовою роботою, студент має засвоїти навики правильної постановки проблеми та обґрунтування її актуальності, формулювання мети і завдань дослідження, побудови логічного плану і оптимальної структури, роботи з літературними джерелами, обґрунтування власних узагальнень і висновків.

Основними завданнями курсової роботи є:

  • вивчення (або поглиблення) та узагальнення теоретико-методологічних засад з обраного напряму дослідження;

  • проведення всебічної діагностики ситуації із застосуванням

    сучасного інструментарію;

  • розробка та оцінка альтернативних підходів до вирішення визначених проблем;

  • підготовка доповіді та наочних матеріалів, що передають основний зміст роботи та пропозиції автора, з подальшим їх публічним захистом.

Повнота й особливості реалізації цих завдань залежать від напряму дослідження та його специфічних рис.

Теоретичні питання в курсовій роботі повинні займати до 25 % її загального обсягу, 75 % повинні відображати висновки досліджень. Студент повинен виконати курсову роботу в суворій відповідності до графіка.

Курсові роботи подані на кафедру з порушення встановлених строків без поважних причин не рецензуються і повертаються студентам.

Якщо курсова робота не виконана в строк з поважних причин, то на підставі заяви студента завідувач кафедри, встановлює індивідуальний термін виконання роботи, обов’язковий як для студента, так і для кафедри.

Кожному студенту кафедра призначає керівника курсової роботи з числа викладачів кафедри, який проводить індивідуальні консультації, передбачені для написання курсової роботи.

З метою самоконтролю кожен студент разом з керівником розробляє календарний план виконання роботи в розрізі окремих етапів (розділів). 

СТРУКТУРА, ЗМІСТ І ОБСЯГ КУРСОВОЇ РОБОТИ 

Курсова робота, як оригінальне теоретично-прикладне дослідження повинна мати певну логіку побудови, послідовність і завершеність. Загальний обсяг курсової має бути в межах 40 – 50 сторінок друкованого тексту.

Рекомендується така структура курсової роботи:

  • Зміст (план);

  • вступ;

  • перший (теоретичний ) розділ;

  • другий (аналітичний) розділ;

  • третій (конструктивний, проектний) розділ;

  • висновки (заключна частина);

  • література;

  • додатки.

Зміст або план курсової роботи може займати 1–1,5 сторінки. В ньому записуються назви всіх розділів і підрозділів (параграфів) із зазначенням початкових сторінок. План роботи має відображати суть проблеми, її складність та логіку дослідження. Назви розділів і підрозділів повинні бути стислими і зрозумілими, літературно грамотними і тісно пов'язаними з назвою роботи, але не повторювати її.

Орієнтований план курсової роботи наведено в Додатку А.

У вступі (1 – 2 с.) дається наукове обґрунтування актуальності і значення обраної теми; формулюються мета, завдання і об'єкт дослідження; наводиться перелік застосованих методів дослідження.

Перший розділ (10 – 15 с.) структурно складається з 2 – 3 підрозділів. У ньому слід розкрити стан теоретичних напрацювань з обраної теми, проаналізувати існуючі різноманітні погляди (в тому числі і власні) на ті чи інші аспекти, виявити невирішені проблеми, які потребують розв'язання в теоретичному, методичному прикладному плані.

Важливе місце в даному розділі посідає викладення методик дослідження визначених проблем, які будуть використовуватися у наступних частинах роботи. Автор має продемонструвати свою обізнаність з методами і на основі їх критичного огляду обґрунтувати вибір найбільш придатного для обраного напряму дослідження.

У другому розділі (15 – 20 с.) студент повинен виконати ґрунтовний аналіз фактичного стану досліджуваної проблеми.

У цьому розділі можна виділити 2 – 4 відносно самостійних підрозділи. Розділ повинен бути максимально насиченим фактичною інформацією.

Слід чітко розмежувати джерела походження використаної при аналізі інформації: що запозичене з літератури, які дані здобуті шляхом роботи з Інтернет-джерелами тощо. Розділ завершується оцінкою одержаних результатів.

Третій розділ (15 – 20 с.) повинен містити обґрунтовані пропозиції студента, спрямовані на досягнення мети, поставленої у вступі. Характер і зміст висновків, що пропонуються, повинні базуватися на аналізі, проведеному в другому розділі курсової роботи. У цьому розділі можна виділити 2 – 4 відносно самостійних підрозділи. Розділ також може бути насиченим фактичною інформацією.

Розділ «Висновки» є завершальною частиною курсової роботи. Він містить стислий виклад актуальності теми, зроблених оцінок та узагальнень під час дослідження, пропозиції автора. Ознайомлення з текстом висновків повинно сформувати у читача уявлення про ступінь реалізації автором курсової роботи поставленої мети і завдань. Обсяг висновків – 1 – 2 с.

Розділ «Література» включає складений за чинними правилами перелік використаних літературних джерел.

У додатки виносяться громіздкі таблиці допоміжного характеру, блок-схеми, ілюстративний матеріал тощо.

Однією з ознак високої якості курсової роботи є електроний варіант відеосупроводу курсової роботи.

Оформлення роботи повинно здійснюватись згідно ДСТУ 3008 – 95 «Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення» та ГОСТ 2.105 – 95 «ЕСКД. Общие требования к текстовым документам». 

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Курсова робота має бути виконана і оформлена з додержанням усіх технічних вимог до наукових робіт. Текст роботи має бути надрукований на принтері через 1,5 міжрядкових інтервали до тридцяти рядків на сторінці на одному боці аркуша білого паперу формату А4. Шрифт Times New Roman, 14 пт. Можна також подати таблиці та ілюстрації на аркушах формату АЗ.

Текст розміщується на сторінці, яка обмежується полями: лівими – не менше ніж 20 мм, правим – не менше ніж 10 мм, верхнім – не менше ніж 20 мм, нижнім – не менше ніж 20 мм. Відстань між заголовком і текстом має бути в межах 20 мм.

Курсова робота починається з титульного аркуша, який виконується за формою (див. Додаток В).

За титульним аркушем розміщують послідовно: зміст роботи, вступ, перший, другий, третій розділ, висновки, список використаної літератури, додатки.

У змісті зазначають початкові сторінки кожного розділу і параграфа. Назви розділів і параграфів у змісті й тексті мають бути однаковими..

Вступ, кожний розділ, висновки і список літератури починаються з нової сторінки, а наступний підрозділ – одразу після закінчення попереднього.

Текстова частина курсової роботи, рисунки, таблиці мають бути одного кольору (чорного).

Розділи, підрозділи слід нумерувати арабськими цифрами та друкувати з абзацним відступом (1, 2, 3 і т.д.).

Номер підрозділу або пункту включає номер розділу і порядковий номер підрозділу або пункту, відокремлені крапкою (1.1., 1.2. і т.д.).

Після номеру розділу в тексті роботи крапку не ставлять.

Заголовки

Розділи, підрозділи повинні мати заголовки, що чітко й коротко відображають їхній зміст.

Заголовки розділів слід друкувати з великої літери без крапки в кінці та без підкреслень. Якщо заголовок складається з двох речень, їх відокремлюють крапкою.

Заголовки підрозділів починаються з великої літери, крапка в кінці назви підрозділу не ставиться.

Переліки

У тексті пунктів або підпунктів можуть бути переліки. Перед кожною позицією переліку слід ставити дефіс або малу літеру, після якої ставлять дужку. Для подальшої деталізації переліку необхідно використовувати арабські цифри, після яких ставиться крапка. 

Таблиці

Таблиці застосовують для кращого уточнення та зручності порівнювання показників. Назва таблиці (за наявності такої) має точно і стисло відображати її зміст. Назву слід розміщувати над таблицею.

У разі перенесення частини таблиці на ту саму або інші сторінки, назву ставлять тільки над першою частиною таблиці.

Цифровий матеріал, як правило, оформлюють у вигляді таблиць, як наведено нижче.

Таблиці за винятком таблиць у додатках слід нумерувати арабськими цифрами наскрізно по розділу.

Таблиці кожного додатка позначають окремою нумерацією арабськими цифрами з додаванням перед цифрою позначення додатка.

Якщо в тексті роботи є тільки одна таблиця, то її позначають «Таблиця 1», або «Таблиця В.1», коли таблицю наведено в додатку В.

Допускається нумерувати таблиці в межах розділу. У цьому разі номер таблиці складатиметься з номера розділу і порядкового номера таблиці, відокремлених крапкою.

На всі таблиці мають бути посилання в тексті, які складаються зі слова «таблиця» із зазначенням її номера.

Заголовки стовпців і рядків таблиці слід друкувати з великої літери, підзаголовки стовпців – з малої, якщо вони є продовженням заголовка, або з великої, якщо вони мають самостійне значення. У кінці заголовків і підзаголовків таблиць крапки не ставлять, заголовки і підзаговки стовпців друкують в однині.

Таблиці ліворуч, праворуч і знизу, як правило, обмежують лініями.

Розділяти заголовки і підзаголовки боковика і стовпців діагональними лініями не допускається.

Горизонтальні й вертикальні лінії, що розмежовують рядки таблиці, можна не креслити, якщо брак таких не ускладнює користування таблицею.

Заголовки стовпців, як правило, друкують паралельно рядкам таблиці. За необхідності допускається перпендикулярне розміщення заголовків стовпців.

Таблицю (залежно від її розміру) розміщують під текстом першим посиланням на неї або на наступній сторінці, а за необхідності – у додатку до роботи.

Якщо рядки або стовпці таблиці виходять за формат сторінки, то таблицю поділяють на частини, які розміщуються одна під одною, при цьому в кожній частині таблиці повторюють її заголовок та боковик.

У разі поділу таблиці на частини допускається її заголовок або боковик заміняти відповідно номерами стовпців і рядків. При цьому нумерують арабськими цифрами стовпці і (або) рядки першої частини таблиці.

Слово «Таблиця» зазначають один раз ліворуч над першою частиною таблиці, над іншими частинами друкують слова «Продовження таблиці» або «Закінчення таблиці» із зазначенням номера (позначення) таблиці.

Якщо в кінці сторінки таблиця переривається і її продовження буде на наступній сторінці, то в першій частині таблиці нижню горизонтальну лінію, що обмежує таблицю, не креслять.

Графічний матеріал

Графічний матеріал – рисунки (схеми, діаграми і т.ін.) розміщують у стандарті для встановлення властивостей або характеристик об’єкта, а також для ліпшого розуміння тексту стандарту.

Графічний матеріал треба розмістити безпосередньо після тексту, в якому про нього згадується вперше, або на наступній сторінці, а за необхідності – у додатку.

За наявності у стандарті таблиць, що доповнюють графічний матеріал, таблиці слід розміщувати після графічного матеріалу. Графічний матеріал може мати тематичну назву, яку розміщують під ним.

За необхідності під графічним матеріалом розміщують пояснювальні дані. Слово «рисунок» і назву подають після пояснювальних даних.

Графічний матеріал (за винятком графічного матеріалу додатків) слід нумерувати арабськими цифрами наскрізно по розділах. Якщо рисунок один, його позначають «Рис. 1».

Дозволяється нумерація графічного матеріалу в межах розділу. Номер рисунка складається в цьому разі з номерів розділу та порядкового номера рисунка, відокремлених крапок (Рисунок 1.1).

Графічний матеріал кожного додатка позначають окремою нумерацією арабськими цифрами з додаванням перед цифрою позначення додатка (Рисунок В.З).

Рисунок (діаграму, схему і т.ін.), як правило, слід виконувати на одній сторінці. Якщо рисунок не вміщається на одній сторінці, дозволяється переносити його на інші сторінки. При цьому тематичну назву розміщують на першій сторінці, пояснювальні дані – на кожній сторінці і під ними друкують «Рисунок ..., аркуш....», якщо є кілька рисунків, і «Рисунок 1, аркуш...», якщо є один рисунок.

 Правила цитування та посилання на використані джерела

При написанні курсової роботи студент повинен давати посилання на джерела, матеріали з яких наводяться в роботі або на ідеях і висновках яких розробляються проблеми, задачі, питання, вивченню яких присвячена курсова робота. Такі посилання дають змогу відшукати документи і перевірити достовірність відомостей про цитування документа, необхідну інформацію щодо нього, допомагають з'ясувати його зміст, мову тексту, обсяг. Посилатися слід на останні видання публікацій. На більш ранні видання можна посилатися лише в тих випадках, коли в них наявний матеріал, який не включено до останнього видання.

Якщо використовуються відомості, матеріали з монографій, оглядових статей, інших джерел з великою кількістю сторінок, тоді в посиланні необхідно точно вказати номери сторінок, ілюстрацій, таблиць, формул з джерела, на яке дано посилання в курсовій роботі.

Посилання додаються одразу після закінчення цитати у квадратних дужках, де вказується порядковий номер джерела у списку літератури та відповідна сторінка джерела (наприклад: [4, с. 35]), або під текстом цієї сторінки у вигляді зноски, в якій указують прізвище та ініціали автора, назву джерела, видавництво, рік видання та сторінку.

Запозичена з літературних чи статистичних джерел інформація (таблиці, схеми, графіки, висновки тощо) потребує обов’язкових посилань (у квадратних дужках) на порядковий номер джерела у списку використаної літератури та номери сторінок, з яких узято інформацію.

Бібліографічний апарат – ключ до використаних автором джерел. Крім того, він певною мірою відображає наукову етику і культуру наукової праці. Саме з нього можна зробити висновок про ступінь ознайомлення студента з наявною літературою з досліджуваної проблеми. Бібліографічний апарат курсової роботи складається з бібліографічного списку (списку використаних джерел) і бібліографічних посилань, які оформлюються відповідно до чинних стандартів. Список використаних джерел (літератури) – елемент бібліографічного апарата, котрий містить бібліографічні описи використаних джерел і розміщується після висновків. Такий список – одна із суттєвих частин роботи, що віддзеркалює самостійну творчу працю автора і демонструє ступінь фундаментальності проведеного дослідження. Отже, бібліографічний опис документів здійснюється згідно зі стандартом з бібліографічного опису документів ДСТУ ГОСТ 7.1:2006. При скороченні слів користуються ДСТУ 3582-97 «Скорочення слів в українській мові у бібліографічному описі». Бібліографічні описи складають безпосередньо за оригіналами видань.

Список використаних джерел рекомендовано наводити у такій послідовності:

- Закони і законодавчі акти України;

- інструкції, нормативні акти, видані іншими відомствами;

- доповіді, виступи керівників держави;

- монографії;

- книги колективного автора;

- підручники;

- багатотомні видання;

- навчальні посібники;

- практикуми;

- перекладні видання;

- словники, довідники, енциклопедії;

- статті, опубліковані у Збірниках наукових праць;

- депоновані наукові видання;

- журнальні статті;

- газетні статті;

- інтернет-ресурси.

Додатки

Матеріал, що доповнює положення стандарту, допускається розміщувати в додатках. Додатками можуть бути: графічний матеріал, таблиці великого формату, ілюстративний матеріал. Додатки можуть бути обов’язковими та інформаційними. Інформаційні додатки можуть бути рекомендованого або довідкового характеру.

Додатки позначають великими літерами української абетки, починаючи з А, за винятком літер Ґ, Є, З, І, Ї, Й, О, Ч, Ь. Після слова «Додаток» друкують літеру, що позначає його послідовність.

Допускається позначення додатків літерами латинської абетки, за винятком літер І та О.

У разі повного використання літер української та латинської абеток допускається позначення додатків арабськими цифрами.

Якщо у стандарті один додаток, то він позначається «Додаток А».

Кожний додаток слід починати з нової сторінки із зазначенням угорі посередині сторінки слова «Додаток» і його позначенням, а під ним у дужках для обов'язкового додатка друкують слово «обов’язковий», а для інформаційного – «рекомендований». Додаток повинен мати заголовок, який друкують симетрично відносно тексту з великої літери окремим рядком.

Текст кожного додатка за необхідності може бути поділений на розділи, підрозділи.

Курсова робота переплітається у м’яку або тверду обкладинку.

 

 ЕТАПИ ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ 

Підготовка до захисту курсової роботи

Згідно з регламентом студент зобов'язаний подавати курсову роботу науковому керівникові на першу перевірку частинами у встановлені строки. В разі недодержання студентом календарного графіка виконання НДР керівник курсової роботи, має право звернутися до зав. кафедри та декана факультету з пропозицією відрахувати студента з університету як такого, що не виконує навчальний план.

Після завершення написання роботи студент подає курсову роботу науковому керівникові для одержання від нього письмової рецензії з оцінкою дослідження. Зразок структури змісту рецензії наукового керівника наведено в Додатку Д.

Курсова робота, підписана автором, з письмовою рецензією наукового керівника подається керівнику науково-дослідної програми (завідувачу випускаючої кафедри).

Керівник науково-дослідної програми вирішує питання про допуск студента до захисту, роблячи відповідний запис на титульному аркуші курсової роботи.

У разі невідповідності курсової роботи вимогам цих рекомендацій, керівник НДР може не допустити студента до захисту курсової роботи.

Рішення керівника науково-дослідної програми щодо недопуску студента до захисту має бути затверджене на засіданні кафедри.

Порядок захисту курсової роботи

Студент готує до захисту ілюстративний матеріал та відео, яким супроводжує свій захист (диск). Час виступу не повинен перевищувати 10 хвилин, має бути стислим, конкретним, з використанням ілюстративного матеріалу – плакатів, роздаткового матеріалу (набору таблиць, графіків, діаграм, схем, відповідних слайдів, комп’ютерного аудіосупроводження). Головне призначення таких додатків – детально та наочно проілюструвати ті чи інші результати дослідження автора, тому необхідно вчасно посилатися на відповідний матеріал, акцентувати на ньому увагу членів комісії.

У разі використання слайдів або ноутбуку, треба переконатися у наявності проектора, екрана, можливості затемнення, доступних джерел електричного струму та пам'ятати про специфіку підготовки та застосування цього методу презентації.

Захист роботи проводиться публічно та розпочинається з доповіді, в якій студент має розкрити:

- актуальність теми;

- структуру роботи;

- об'єкт дослідження;

- висновки з дослідження, зміст пропозицій.

Під час доповіді слід звертатися до ілюстративного матеріалу, коротко пояснюючи його зміст.

Члени комісії, присутні на захисті, можуть ставити студенту запитання з метою визначення рівня його спеціальної підготовки та ерудиції.

Після відповіді на запитання слово надається науковому керівникові для характеристики й оцінки роботи.

Тривалість захисту курсової роботи не повинна перевищувати 15 – 20 хвилин у середньому на одного студента.

Після обговорення підсумків захисту виноситься рішення і виставляється оцінка. Після захисту курсові роботи передаються на зберігання в архів випускової кафедри не менше ніж на 1 рік. 

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ 

Підсумкову, диференційовану за кредитно-модульною системою оцінку курсової роботи визначає комісія у складі не менше двох осіб.

У процесі визначення оцінки враховується ряд важливих показників якості курсової роботи:

Змістовні аспекти роботи:

- актуальність обраної теми дослідження;

- відповідність логічної побудови поставленим в завданні цілям;

- широта й адекватність методологічного та діагностичного апарату;

- рівень обгрунтування запропонованої теми роботи;

- ступінь самостійності проведення дослідження;

- розвиненість мови викладу та загальне оформлення роботи відповідно до вимог вищої школи;

- наявність ілюстративного та супроводжуючого матеріалу.

Якість захисту роботи:

- уміння стисло, послідовно й чітко викласти сутність і результати дослідження;

- здатність аргументовано захищати свої пропозиції, думки та погляди;

- загальний рівень підготовки студента;

- володіння культурою презентації.

Основні умови одержання оцінки

Відмінно. Курсова робота є бездоганною в усіх відношеннях, містить елементи новизни, має прикладне значення, доповідь логічна і стисла, рецензія позитивна, відповіді на запитання членів комісії правильні і стислі.

Добре. Тема роботи розкрита, але мають місце окремі недоліки не принцинового характеру: в теоретичній частині поверхово зроблений аналіз літературних джерел, елементи новизни чітко не представлені, недостатньо використані інформаційні матеріали, мають місце окремі зауваження керівника, доповідь логічна, проголошена вільно, відповіді на запитання членів комісії в основному правильні, оформлення роботи в межах вимог.

Задовільно. Тема НДР в основному розкрита, але мають місце недоліки змістовного характеру: нечітко сформульована мета роботи, теоретичний розділ має виражений компілятивний характер, наукова полеміка відсутня, в аналітичній частині є надлишок елементів описовості, добір інформаційних матеріалів (таблиці, графіки, схеми) не завжди обґрунтований, рецензія містить окремі зауваження, доповідь прочитана за текстом, не всі відповіді на запитання членів комісії правильні або повні. Є зауваження щодо оформлення роботи.

Незадовільно. Нечітко сформульована мета НДР. Розділи погано пов'язані між собою. Відсутній критичний огляд сучасних літературиних джерел. Дослідження виконано поверхово, переважає описовість на шкоду системності і глибині. Оформлення роботи далеке від зразкового. Ілюстрації до захисту відсутні. Відповіді на запитання членів комісії неточні або неповні. 

Шкала оцінювання: національна та ECTS

Сума балів за всі види навчальної діяльності

ОцінкаECTS

Оцінка за національною шкалою

для екзамену, курсового проекту (роботи), практики

для заліку

90 – 100

А

відмінно

 

 

зараховано

82-89

В

добре

74-81

С

64-73

D

задовільно

60-63

Е

35-59

FX

незадовільно з можливістю повторного складання

не зараховано з можливістю повторного складання

0-34

F

незадовільно з обов’язковим повторним вивченням дисципліни

не зараховано з обов’язковим повторним вивченням дисципліни

Курсова робота до захисту не допускається у випадку, коли роботапредставлена науковому керівникові на перевірку або на будь-який подальший етап проходження з порушенням строків, встановлених регламентом. Написана на тему, яка своєчасно не була затверджена завідувачем випускаючої кафедри. Виконана не самостійно. Структура не відповідає вимогам. Не переплетена у палітурку, недбало оформлена.

 

РЕКОМЕНДОВАНИЙ ПЕРЕЛІК ТЕМ КУРСОВИХ РОБІТ 

  1. Вербальні та невербальні комунікативні навички у презентаціях, публічних виступах, дискусіях та дебатах.

  2. Документація в галузі туризму.

  3. Документація в галузі готельно-ресторанної справи.

  4. Ділове листування: стиль та оформлення.

  5. Документування в організації зовнішньоекономічної діяльності.

  6. Міжнародне ділове спілкування: дипломатичний протокол та етикет.

  7. Особисті офіційні документи.

  8. Комунікативні вміння у веденні переговорів.

  9. Організаційні документи: складання і оформлення.

  10. Документація в рекламній діяльності.

  11. Обліково-фінансова документація.

  12. Документування господарсько-претензійної діяльності.

  13. Документи на право інтелектуальної власності.

  14. Документальне підтвердження операцій купівлі-продажу, найму, оренди, приватизації житла і нежитлових приміщень.

  15. Розпорядчі документи: складання та оформлення.

  16. Документи з організації виставково-ярмаркової діяльності та аукціонів.

  17. Документація в банківській справі.

  18. Ведення спеціалізованої документації.

  19. Комунікативний етикет в державному, суспільному, політичному житті, в ділових відносинах між організаціями та установами, в органах управління.

  20.  Довідково-інформаційні документи: складання та оформлення.

  21. Документи з господарсько-договірної діяльності.

  22. Дипломатичні документи: основи ведення.

  23. Телефонний етикет в державному, суспільному, політичному житті, в ділових відносинах між організаціями та установами, в органах управління.

  24. Документи з посередницької діяльності.

  25. Документація з кадрово-договірних питань.

  26. Видавнича діяльність: складання та оформлення документів.

  27. Комп’ютерний етикет в державному, суспільному, політичному житті, в ділових відносинах між організаціями та установами, в органах управління.

  28. Документування в управлінській діяльності.

  29. Документація в науковій діяльності.

  30. Податкова документація.

 

СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНИХ ДЖЕРЕЛ 

Базові

  1. Schofield James. Workplace English / James Schofield. – London: HarperCollins Publishers, 2011. – 160 p.

  2. Schofield James. Workplace English 2 / James Schofield. – London: HarperCollins Publishers, 2012. – 160 p. 

Допоміжні

1. Биконя О.П. Ділова англійська мова. Завдання для самостійної роботи з англійської мови за професійним спрямуванням: Навчальний посібник / О.П. Биконя. – Вінниця: Нова Книга, 2010. – 224 с.

2. Богацький И.С. Бизнес-курс английского язика / И.С. Богацький, Н.М. Дюка нова. – К.: ООО «ИП Логос-М», 2009. – 352 с.

3. Буданов С.І. Ділова англійська мова. Business English / С.І. Буданов, А.О. Борисова. – Х.: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2011. – 288 с.

4. Воробьёва С.А. Деловой английский язык для гостиничного бизнеса / С.А. Воробьёва. – М.: ООО «Филоматис», 2008. – 336с.

5. Воробьёва С.А. Деловой английский язык для ресторанного бизнеса / С.А. Воробьёва. – М.: ООО «Филоматис», 2006. – 272с.

6. Воробьёва С.А. Деловой английский язык для сферы туризма / С.А. Воробьёва. – М.: ООО «Филоматис», 2004. – 352с.

7. Мелех, И.Я. Как говорить по телефону по-английски: справочно-учеб. пособие / И.Я. Мелех, Т.Г. Шелкова. – 4-е изд. – М.: Астрель: АСТ, 2007. – 221 с.

8. Муратов, Э.Н. Дипломатические документы и дипломатическая переписка: учеб. пособие для вузов / Э.Н. Муратов. – 3-е изд. – М.: Астрель: АСТ, 2005. – 219 с.

9. Селсдон, Эстер. Как писать письма по-английски: пер. с англ./ Эстер Селадон. – М.: ООО «Издательство АСТ», 2004. – 239 с.

10. Тіллі, Роберт. Відрядження / Р. Тіллі. – К.: Знання, 2010. – 160 с.

11. Тіллі, Роберт. Ділове листування / Р. Тіллі. – К.: Знання, 2010. – 160 с.

12. Тіллі, Роберт. Переговори з продажу / Р. Тіллі. – К.: Знання, 2010. – 160 с.

13. Тіллі, Роберт. Презентації / Р. Тіллі. – К.: Знання, 2010. – 160 с.

14. Тіллі, Роберт. Спілкування / Р. Тіллі. – К.: Знання, 2010. – 160 с.

15. Шух, Елке. Телефонні переговори / Е. Шух. – К.: Знання, 2010. – 160 с.

16. Business English Essentials / Частина 1: Посібник з англійської мови ля навчання ділового спілкування. / Укл. О. Біленька, А. Павлюк, О. Чепурна. – Тернопіль: Видавництво Карп’юка, 2003. – 200 с.

17. Business English Essentials / Частина 2: Посібник з англійської мови ля навчання ділового спілкування. / Укл. О. Біленька, А. Павлюк, О. Чепурна. – Тернопіль: Видавництво Карп’юка, 2003. – 200 с.

18. Barrow Colin. The 30 Day MBA in Business Finance / Colin Barrow. – Kogan Page Limited, 2011. – 238 p.

19. Dignen Bob. Professional English Communicating Across Cultures / Bob Dignen. – CambridgeUniversity Press, 2011. – 96 p.

20. Dignen Bob. International Management English Managing Projects / Bob Dignen. – Delta Publishing, 2012. – 127 p.

21. Flinders Steve. International Management English Leading People / Steve Flinders. – Delta Publishing, 2012. – 111 p.

22. King David. Meetings / David King. – Delta Publishing, 2010. – 64 p.

23. King David. Socialising / David King. – Delta Publishing, 2007. – 64 p.

24. Krois-Lindner Amy. International Legal English / Amy Krois-Lindner. – CambridgeUniversity Press, 2011. – 336 p.

25. Littlejohn Andrew. Professional English Company to Company / Andrew Littlejohn. – CambridgeUniversity Press, 2011. – 128 p.

26. Lowe Susan. Negotiating / Susan Lowe, Louise Pile. – Delta Publishing, 2007. – 64 p.

27. Lowe Susan. Presenting / Susan Lowe, Louise Pile. – Delta Publishing, 2006. – 64 p.

28. Lowe Susan. Telephoning / Susan Lowe. – Delta Publishing, 2009. – 64 p.

29. MacKenzie Ian. Professional English in Use Finance / Ian MacKenzie. – CambridgeUniversity Press, 2011. – 140 p.

30. MacKenzie Ian. Financial English / Ian MacKenzie. – Heinle, Cengage Learning EMEA, 2012. – 142 p.

31. Mckeown Arthur. Professional English in Use Management / Arthur Mckeown, Ros Wright. – CambridgeUniversity Press, 2011. – 120 p.

32. Pile Louise. E-mailing / Louise Pile. – Delta Publishing, 2004. – 64 p.

33. Powell Mark. Professional English Dynamic Presentations / Mark Powell. – CambridgeUniversity Press, 2011. – 96 p.

34. Powell Mark. Professional English International Negotiations / Mark Powell. – CambridgeUniversity Press, 2012. – 112 p.

35. Powell Mark. Presenting in English: how to give successful presentations / Mark Powell. – Heinle, Cengage Learning EMEA, 2011. – 126 p.

36. Pratten Julie. Absolute Financial English / Julie Pratten. – Delta Publishing, 2010. – 136 p.

37. Sandford George. Cambridge English for Human Resources / George Sandford. – CambridgeUniversity Press, 2011. – 128 p.

38. Smith Lyn. Effective Internal Communication / Lyn Smith. – Kogan Page Limited, 2010. – 274 p.

39. Tomalin Barry. Key Business Skills / Barry Tomalin. – HarperCollins Publishers Limited, 2012. – 144 p.

40. Rogers Jenny. Great Answers to Tough CV Problems / Jenny Rogers. – Kogan Page, 2011. – 208 p. 

Додаток Ж

Зразки оформлення бібліографічних описів у списку літератури

Книги одного автора

 

Терський C.В. Княже місто Володимир / С.В. Терський; Нац. ун-т «Львів. політехніка». – Л.: Вид-во Нац. ун-ту «Львів. політехніка», 2010. – 320 с.

Матюх Н.Д. Що дорожче срібла-золота / Н.Д. Матюх. – К.: Асамблея діл. кіл: Ін-т соц. іміджмейкінгу, 2006. – 311 с. – (Ювеліри України; т. 1).

Книги двох і трьох авторів

 

Матяш І.Б. Діяльність Надзвичайної дипломатичної місії УНР в Угорщині: історія, спогади, арх. док. / І.Б. Матяш, Ю.М. Мушка. – К.: Києво-Могилян. акад., 2005. – 397, [1] с. — (Бібліотека наукового щорічника «Україна дипломатична»; вип. 1).

Бородіна А.І. Бібліографічний словник діячів у галузі математики / Бородіна А.І., Бугай А.С.; за ред. І.І. Гіхман. – К.: Рад. шк., 1979. – 606 с. (відомості про авторів за косою записують у тій формі і в тій послідовності, у якій вони вказані у джерелі інформації).

Акофф Р.Л. Идеализированное проектирование: как предотвратить завтрашний кризис сегодня. Создание будущего организации / Р.Л. Акофф, Д. Магидсон, Г.Д. Эддисон; пер. с англ. Ф.П. Тарасенко. – Днепропетровск: Баланс Бизнес Букс, 2007. – 265 с.

Книги чотирьох авторів

Реинжиниринг бизнес-процессов: учебник / Н.М. Абдикеев, Т.П. Данько, С.В. Ильдеменов, А.Д. Киселев. – 2-е изд., испр. – М.: Эксмо, 2007. – 592 с.

Книги більше чотирьох авторів

Архітектура Львова. Час і стилі XIII–XXI ст. / М. Бевз, Ю. Бірюльов, Ю. Богданова [та ін.]; Ін-т архіт. Нац. ун-ту «Львів. Політехніка», Громад. орг. «Ін-ти Львова». – Л.: Центр Європи, 2008. – 720 с.

(у бібліографічному описі можуть бути наведені відомості про всіх авторів, але при необхідності їх кількість можна обмежити до вказівки трьох перших чи лише першого і додати у квадратних дужках [та ін.])

Сучасні міжнародні відносини та зовнішня політика України / В. В. Алєксандров [та ін.]. – К.: Арбис, 1992. – 158 с.

Спілкуємося англійською мовою (середній рівень) = Getting on in English (intermediate): підруч. для студ. вищ. навч. закл. / [І.М. Байбакова, Л.П. Балацька, О.В. Барабаш та ін.]. – Вид. 3-тє (відредаг. і доповн.). – Л.: Бескид Біт, 2008. – 252 с. (усі відомості, які не відображені на титульній сторінці документа, або відомості про документ від автора бібліографічного опису потрібно брати у квадратні дужки)

Без автора

Історія Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря / [авт. тексту В. Клос]. – К.: Грані-Т, 2007. – 119 с. – (Грані світу).

Воскресіння мертвих: українська барокова драма: антологія / [упорядкув., ст., пер. і прим. В.О. Шевчук]. – К.: Грамота, 2007. – 638, [1] с.

Тіло чи особистість? Жіноча тілесність у вибраній малій українській прозі та графіці кінця ХІХ — початку ХХ століття: [антологія] / упоряд.: Л.Таран, О.Лагутенко]. – К.: Грані-Т, 2007. – 190, [1] с.

Багатотомні видання

Франко І. Я. Твори: в 2 т. / І.Я. Франко. – К.: Дніпро, 1981. – Т. 2: Оповідання. – 259 с.

Історія Львова: у 3 т. / НАН України, Ін-т українознав.; ред.: О. Шишка, Ю. Бірюльов. – Л.: Центр Європи, 2007. – Т. 3: Листопад 1918 – поч. XXI ст. – 575 с.

Большой англо-русский словарь = New English-Russian dictionary: в 2-х т.: ок. 150000 слов / [сост.: Н. Н. Амосова, Ю. Д. Апресян, И. Р. Гальперин и др.]; под общ. рук. И. Р. Гальперина. – 3-е изд., стер. – М.: Рус. яз., 1979. – Т. 1: A – L. – 822 с. – Библиогр.: с. 32 – 33. – Парал. тит. л. англ.

Історія Національної академії наук України, 1941 – 1945 / упоряд. Л.М. Яременко та ін. – К.: Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського, 2007– . – (Джерела з історії науки в Україні). Ч. 2 : Додатки – 2007. – 573с.

Матеріали конференцій, періодичні видання, збірники праць та серійні видання

Комп'ютерні науки та інформаційні технології : матеріали 4-ої Міжнар. наук.-техн. конф. СSIT' 2009, 15–17 жовт. 2009, Львів, Україна / Нац. ун-т «Львів. Політехніка», Ін-т комп'ют. наук та інформ. технологій – Л., 2009. – 510 с. – Парал. тит. арк. англ.

Адміністративна реформа в Україні. Проблеми підвищенння ролі Міністерства України і Національного банку України як інститутів регулювання економіки: наук.-практ. конф., Київ, 17–18 черв. 1998 р. / Держ. коміс. з проведення в Україні адм. реформи. – К., 1998. – 320 с.

Населення України, 1998 рік: демогр. щорічник / Держ. ком. статистики України, Упр. статистики населення; [Л .М. Стельмах (відп. за вип.)]. – К.: [б. в.], 1999. – 466 с.

Технічні вісті = Technical news: наук.-соц. часопис / Укр. інж. т-во у Львові. – Л., 2009. – № 1 – 2. – 160 с. 

Дисертації

Баштанник В. В. Державне управління в системі владно-партійної взаємодії: дис. … канд. наук з держ. упр. : 07.00.02 : захищена 28.01.02: затв. 15.07.02 / Баштанник Володимир Васильович; Укр. акад. держ. упр. при президентові України. – К., 2002. – 220 с. – 04200201565.

Автореферати дисертацій

Кірсенко М. В. Чеські землі в міжнародних відносинах Центральної Європи 1918–1920 років (політико-дипломатична історія з доби становлення Чехословацької республіки): автореф. дис. … д-ра іст. наук: 07.00.02 / Кірсенко М. В.; НАН України. – К., 1998. – 36 с.

Законодавчі та нормативні документи, стандарти

 

Конституція України. Закон України «Про внесення змін до Конституції України» № 2222-IV від 8.12.2004 р.: прийнята на п'ятій сесії Верхов. Ради України 28 черв. 1996 р. – К.: Велес, 2005. – 48 с. – (Серія видань «Офіційний документ»).

Збірник нормативних документів Національного університету «Львівська політехніка» / Нац. ун-т «Львів. Політехніка»; [редкол.: А. Г. Загородній, В. А. Павлиш, Р. О. Корж. та ін. ; відп. ред. Ю. Я. Бобало]. – Л.: Вид-во Нац. ун-ту «Львів. Політехніка», 2009. – 468 с.

Графічні символи, що їх використовують на устаткуванні. Покажчик та огляд (ISO 7000:2004, IDT): ДСТУ ISO 7000:2004. – [Чинний від 2006 – 01 – 01]. – К.: Держспоживстандарт України, 2006. – ІV, 231 с. – (Національний стандарт України).

Авторські свідоцтва та патенти

 

А. с. 1747944 СССР, МКИ4G01К 5/56, 7/32. Устройство для измерения температуры / В.А. Воронин, Е.П. Красноженов, Р.И. Байцар, А.В. Родионов, А.Н. Жирков, Н.Л. Маковский. – № 478566/10; заявл. 23.01.90; опубл. 15.07.92, Бюл. № 26.

або: Устройство для измерения температуры: а. с. 1747944 СССР, МКИ4G01К 5/56, 7/32 / В.А. Воронин, Е.П. Красноженов, Р.И. Байцар, А.В. Родионов, А.Н. Жирков, Н.Л. Маковский. – № 478566/10; заявл. 23.01.90; опубл. 15.07.92, Бюл. № 26.

Пат. 43976 Україна, МПК6G01L 7/02. Оптоелектронний пристрій для вимірювання тиску / П. Г. Столярчук, Р. І. Байцар, В. С. Рак, М. П. Гінгін. – № 2000105737; заявл. 10.10.2000; опубл. 15.01.2002, Бюл. № 1. – 2 с.

або: Оптоелектронний пристрій для вимірювання тиску: пат. 43976 Україна: МПК6G01L 7/02 / П.Г. Столярчук, Р.І. Байцар, В.С. Рак, М.П. Гінгін. – № 2000105737; заявл. 10.10.2000; опубл. 15.01.2002, Бюл. № 1. – 2 с.

Препринти

 

Шиляев Б.А. Расчеты параметров радиационного повреждения материалов нейтронами источника ННЦ ХФТИ/ANL USA с подкритической сборкой, управляемой ускорителем електронов / Шиляев Б.А., Воєводин В.Н. – X., 2006. – 19 с. – (Препринт / НАН Украины, Нац. науч. центр «Харьк. физ.-техн. ин-т»; 2006-4).

Депоновані наукові праці

Социологические исследования малых групп населения / В.И. Иванов и [др.]; М-во образования Рос. Федерации, Финансовая академия. – М., 2002. – 110 с. – Библиогр.: с. 108–109. – Деп. в ВИНИТИ 13.06.02, № 145432.

Методичні матеріали

Методика реставраційного процесу: метод. вказівки до лекц. курсу для студ. баз. напряму 7.12001 «Архітектура», спец. 7.120101 «Архіт. будівель і споруд», спеціалізації 7.120101.01 «Реконструкція та реставр. архітектур. об'єктів» / Нац. ун-т «Львів. Політехніка»; [уклад.: Р.Б. Гнідець, В.М. Петрик, Л.Я. Чень]. – Л.: Вид-во Нац. ун-ту «Львів. Політехніка», 2008. – 28 с.: іл. – Бібліогр.: с. 26–27 (18 назв).

Архівні матеріали

 

При оформленні посилань на архівні документи наводять такі відомості: назва архіву (повністю), номер і назва фонду (повністю), крайні дати (зі скороченням: фонд – ф), номер опису (зі скороченням: опис – оп.), номер, назва справи (повністю), крайні дати (зі скороченням: справа – спр.), загальна кількість аркушів справи (зі скороченням: аркуш – арк.):

Центральний державних історичний архів України, м. Київ

Ф. 1235 Грушевські – історики та філологи. 1830–1958 рр.

оп. 1

Спр. 1055. Протоколи засідання комісій по утворенню Української національної бібліотеки. Чернетки, 1918 р., 4 арк.


Інститут рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Ф. Х. Всеукраїнська Академія Наук

Спр. 1686. Діяльність історичної секції при ВУАН та зв’язаних з нею історичних установ Аукадемії в 1929–1930 рр., 30 арк.


оформлення посилань на архівні документи у прикнижкових, прикінцевих, пристатейних списках джерел:

Центральний державних історичний архів України, м. Київ (ЦДІАК України), ф. 1235, оп. 1, спр. 1055, 4 арк.

Інститут рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (ІР НБУВ), ф. Х, спр. 1686, 30 арк.

Аналітичний опис:

Статті та розділи з книг

 

Шишка О. Іконографія Львова / Олександр Шишка // Енциклопедія Львова: [у 6 т.] / за ред. А. Козицького. – Л.: Літопис, 2008. – Т. 2: Д–Й. – С. 525–530.

Румунія // Історія Центрально-Східної Європи: посіб. для студ. іст. і гуманіт. ф-тів ун-тів / Львів. нац. ун-т ім. І. Франка; ред. Л. Зашкільник. – Л., 2001. – Розд. 10, § 6 . – С. 549–552.

Абат (Абатиса) // Енциклопедія історії України: у 5 т. / НАН України, Ін-т істрії України; [редкол.: В. А. Смолій (голова), Я. Д. Ісаєвич, С. В. Кульчицький та ін.]. – К.: Наук. думка, 2003. – Т. 1. – С. 9–10.: іл. 

Статті із журналів та збірників

 

Гнідець Р.Б. Дерев'яне храмобудування України: традиції та сучасність / Р.Б. Гнідець // Буд-во України. – 2008. – № 8. – С. 26–32. – Бібліогр.: 5 назв.

Гнідець Б.Г. Збірно-монолітні куполи, монтовані навісним методом / Б.Г. Гнідець, Р.Б. Гнідець, О. Вендзилович // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди: зб. наук. пр. / Акад. буд-ва України [та ін.]. – Рівне: Вид-во Нац. ун-ту вод. госп-ва та природокористування, 2008. – Вип. 16, ч. 2: Дослідження, проектування та запровадження ефективних будівельних конструкцій. – С. 92–98. – Бібліогр.: 7 назв. (у бібліографічному описі можуть бути наведені відомості про всі установи, але при необхідності їх кількість можна обмежити до вказівки першого і додати у квадратних дужках [та ін.])

Складові частини матеріалів конференцій

Дружинін А. О. Вплив опромінення γ-квантами на властивості ниткоподібних кристалів Si-Ge / А. О. Дружинін, І. П. Островський, Ю. М. Ховерко] // Фізика і технологія тонких плівок та наносистем: матеріали XII Міжнар. конф., 18–23 трав. 2009 р., Івано-Франківськ, Україна / НАН України, Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника, Фіз.-хім. ін-т. – Івано-Франківськ, 2009. – Т. 2. – С. 48–49. (назва конференції пишеться повністю, скорочуються лише підзаголовочні дані)

Субтельний Р.О. Кополімеризація продуктів нафтопереробки / Р.О. Субтельний, Ю.А. Курташ, Б.О. Дзіняк // I Міжнародна (ІІІ Всеукраїнська) конференція студентів, аспірантів та молодих вчених з хімії та хімічної технології (23–25 квітня 2008 р., Київ): зб. тез доп. – К., 2008. – С. 196. (якщо дата і місце проведення конференції на титульному аркуші подано у дужках, то їх слід залишити у бібліографічному описі)

Andriychuk M. / Creation the media with desired refraction coefficient / M. Andriychuk // Перспективні технології і методи проектування МЕМС: матеріали шостої міжнар. конф. MEMSTECH 2010, 20–23 квіт. 2010, Поляна, Україна / Нац. ун-т «Львів. Політехніка». – Л.: Вежа і Ко, 2010. – C. 106–110. – Bibliogr.: 13 titles. – Парал. тит. арк. англ.

Бесіди, діалоги, інтерв’ю

Поріг – це не стіна, це початок шляху: [бесіда з д-ром іст. наук М. Кірсенко / вела Я. Леонтієва] // Пороги. Прага. – 2003. – № 6 (листоп. – груд.). – С. 12 –14.

Міжнародна співпраця – престиж навчального закладу: [розмова з проректором із навч. роботи та міжнар. зв'язків Ю. Рашкевичем / підгот. Орися Шиян] // Аудиторія. – 2005. – 5 – 12 трав. (чис. 15). – С. 10–11.

Вступні статті, передмови, післямови, переклади

Сова А. Хто так зім’яв вам чорні коси?: [передмова] / А. Сова; [пер. з чес. В. Житник] // Пам’ять дерев: поезії. – Прага, 1995. – С. 15.

Мицик Ю. [післямова] / Ю. Мицик, П. С. Сохань // Архів Нової Запорізької Січі: корпус документів 1734–1775: у 2 т. / НАН України, Держ. ком. архівів України. – К., 2000. – Т. 2. – С. 5–11.

Рецензії

Дорошенко С. Оригінальна концепція відродження та розбудови української державності: перша спроба узагальнювального висвітлення політичних поглядів Сергія Шелухіна у європейському вимірі / С. Дорошенко, Г. Луцишин // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв.: зб. наук. пр. / Ін-т народознав. [та ін.]. – Л.: Вид-во Нац. ун-ту «Львів. Політехніка», 2007. – Вип. 19. – С. 224–227. – Бібліогр.: 7 назв. – Рец. на моногр.: Сергій Шелухін: суспільно-політичні погляди на державотворчі ідеали / М. П. Гетьманчук, Я. Б. Турчин. – Л.: Дослід.- видавн. центр Наук. т-ва ім. Т. Шевченка, 2006. – 214 с.

Частина книги, періодичного, продовжуваного видання

 

Зеров М. Поетична діяльність Куліша // Українське письменство ХІХ ст. Від Куліша до Винниченка: (нариси з новітнього укр. письменства): статті / Микола Зеров. – Дрогобич, 2007. – С. 245 – 291.

Ярошенко Т. О. Електронний журнал у дзеркалі публікацій у професійній пресі / Тетяна Ярошенко // Вісник Книжкової палати. – 2006. – № 5. – С. 29 –32.

Електронні ресурси:

 

При описі документа іноземними мовами застосовуються терміни і визначення англійською мовою. Після основного заголовка в квадратних дужках вказується загальне позначення матеріалу: [Електрон. ресурс], а для документів іноземними мовами [Electronic resource]. Основні характеристики електронних ресурсів містять у собі позначення ресурсу – «електронні дані» (electronic data), «електронні програми» (electronic progr.) тощо, а також його обсяг – (3 файла), (1 file) і т.д. Для ресурсу локального доступу необхідно приводити специфічне позначення матеріалу і його обсяг: 1 СD-ROM, 2 DVD-ROM, 3 електрон. гнуч. диска (IBM PC) і т.д. Для віддалених ресурсів необхідно вказати режим доступу (mode of access) або мережеві сервіси (http, ftp і т.д.).

Локальні ресурси

 

Технологии информационного общества и культура [Электронный ресурс]: междунар. конф. и проекты / Центр ПИК. – М., 2004. – 1 CD-ROM. – Загл. с этикетки диска.

Библиотеки и информационные ресурсы в современном мире науки, культуры, образования и бизнеса [Электронный ресурс]: материалы междунар. конф. «Крым-2004», Судак, 5–13 июня 2004 г. / ГПНТБ России, Ассоц. ЭБНИТ. – М., 2004. – 1 электрон. опт. диск (СD-ROM). – Загл. с этикетки диска.

Нежурбеда Г. Г. Роль национальных библиотек в сохранении Internet-ресурсов [Электронный ресурс] / Нежурбеда Г. Г. // Программа ЮНЕСКО: «Информация для всех»: материалы междунар. конф., Санкт-Петербург, 23–25 июня 2004 г. – СПб., 2004. – 1 CD-ROM. – Загл. с этикетки диска. (у разі складання аналітичного опису на складову частину електронного ресурсу відомості про позначення матеріалу [Электронный ресурс] наводяться після основної назви, а не усього ресурсу) див. Женченко М. Бібліографічний опис електронних ресурсів // Вісн. Книжк. палати. – 2011. – № 4. – С. 15–18.

Віддалені ресурси

УкрМАРК: національний формат представлення бібліографічних даних [Електронний ресурс]: (проект) / Нац. б-ка України ім. І. В. Вернадського, Нац. парламент. б-ка України, Наук. б-ка ім. М. Максимовича Київ. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. – Електрон. дані (13 файлів). – 2002–2003. – Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/library/ukrmarc.html (дата звернення: 17.09.2004). – Назва з екрану. (дата звернення є факультативною позицією, але ці відомості важливі, оскільки Інтернет характеризується мінливістю, документ може бути видалений чи перенесений; за кордоном дата звернення до електронного документа є обов'язковим елементом)

Прокопенко Л. С. Бібліографічна секція Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та закладів як осередок дослідження національної бібліографії (1965–2002 рр.) [Електронний ресурс]: автореф. дис…канд. іст. наук: 07.00.08 / Л. С. Прокопенко; Київ Нац. ун-т культури і мистец. – Електорон. дані (1 файл). – К., 2004. – [18 с.]. – Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/ard/2004/04plsdnb.zip. – Назва з екрану. – Дата звернення: 03.08.2009. (подати адресу сторінки, на якій розміщено статтю, а не адресу сайту загалом)

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!