Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4023 Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 24, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 24, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

« Назад

Варіант 24

Порядок здійснення досудового розслідування: етапи та строки 

Задача № 1

У районному суді розглядалася справа за обвинуваченням Грушевського у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України. Судовий розгляд здійснювався 5 жовтня, коли суддя, надавши останнє слово обвинуваченому оголосив перерву для видалення в нарадчу кімнату для ухвалення рішення. 7 жовтня судовий розгляд продовжився і суд ухвалив обвинувальний вирок. У поданій апеляційній скарзі на вирок суду захисник обвинуваченого просив суд апеляційної інстанції пом'якшити міру покарання. На його думку, суд не врахував ряд пом'якшуючих обставин і це сталося тому, що після оголошення перерви 5 та 6 жовтня він розглядав цивільні справи. Зморений суддя тому не звернув увагу на згадані обставини. Потерпілий в своїх запереченнях на апеляцію стверджував, що вирок суду є законним і справедливим. Та обставина, що суд під час перерви розглядав інші справи, не може вплинути на рішення, оскільки ті справи були не кримінальні, а цивільні.

Дайте правову оцінку ситуації.

Задача № 2

Прокурор району, здійснюючи процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні щодо підозрюваного Журовського за ч. 1 ст. 122 та ч. 1 ст. 296 КК України, дав слідчому наступні письмові вказівки:

1. Провести обшук на в квартирі підозрюваного з метою виявлення знаряддя (стамески) нанесення потерпілому умисних середньої тяжкості тілесних пошкоджень.

2. Допитати сусідів підозрюваного Бровчука та Волкову про його взаємовідносини з потерпілим до вчинення злочинів.

3. Вжити заходи щодо зміни підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою як занадто сурового на особисте зобов’язання.

4. Закрити кримінальне провадження в частині обвинувачення Журовського за ч. 1 ст. 296 КК, оскільки тілесні Пошкодження були заподіяні на ґрунті особистих неприязних відносин між підозрюваним та потерпілим і в діях першого не було грубого порушення громадського порядку та вираження явної неповаги до суспільства.

Ознайомившись з приведеними вказівками, слідчий провів лише обшук, а від виконання інших відмовився, вважаючи їх безпідставними. За таких обставин прокурор вважав неможливим продовження досудового слідства даним слідчим і виніс постанову про усунення його від дальшого ведення досудового слідства.

Дайте правову оцінку ситуації.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!