Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 4016 Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 17, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

Тематика курсових робіт з курсу Кримінальний процес, Варіант 17, Національний університет державної податкової служби України, НУДПСУ

« Назад

Варіант 17

Характеристика процесуальних джерел доказів

Задача № 1

Слідчим Галицького відділу внутрішніх справ м. Львова було внесен до ЄРДР інформацію про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України. Під час розслідування було встановлено, що Пилипчук, повертаючись з футбольного матчу, в трамваї вчинив крадіжку грошей у Матвієнко. Цього ж вечора він наніс побої і заподіяв легкі тілесні пошкодження з короткочасним розладом здоров’я глухонімій Мисник за те, що вона відмовилась піти з ним в кіно.

Встановивши обставини вчиненого, слідчий пред'явив Пилипчуку повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 185 та ч. 2 ст. 125 КК України. Однак через 5 днів Матвієнко і Мисник звернулись до слідчого з заявами, в яких просили не притягати Пилипчука до кримінальної відповідальності, враховуючи його молодість. Слідчий клопотання потерпілих відхилив, мотивуючи тим, що провадження розпочато за ознаками двох злочинів, а не одного і, що розслідування фактично закінчене. Рішення слідчого було оскаржено потерпілими прокуророві.

Дайте правову оцінку ситуації.

Задача № 2

Вивчивши матеріали досудового розслідування за підозрою Баранова, які надійшли від слідчого, прокурор встановив достатню повноту розслідування, і дійшов висновку, що є всі підстави для скерування їх до суду з обвинувальним актом. Однак дії підозрюваного Баранова, на думку прокурора, слідчий кваліфікував неправильно.

Баранову повідомлено про підозру в зловживанні службовим становищем, а ним, як це випливає з матеріалів провадження, допущена службова недбалість. У зв'язку з цим прокурор дійшов висновку про необхідність перекваліфікації дії Баранова з ч. 1 ст. 364 на ч. 1 ст. 367 КК України. Крім того, на думку прокурора, є підстави для зміни запобіжного заходу підозрюваному – з тримання під вартою на домашній арешт. В судове засідання також необхідно викликати двох свідків, прізвища яких не були вказані в списку осіб, які підлягають виклику в судове засідання.

Змоделюйте дії прокурора за вказаних умов відповідно до вимог кримінального процесуального закону.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!