Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 3858 Програма практики студентів з дослідження діяльності фінансових відділів підприємств за їх складовими, Фінанси і кредит, ВФЕУ

Програма практики студентів з дослідження діяльності фінансових відділів підприємств за їх складовими, Фінанси і кредит, ВФЕУ

« Назад

5.7. Програма практики студентів з дослідження діяльності фінансових відділів підприємств за їх складовими 

Планово-економічний сектор

Розглянути суть та функціональні обов'язки групи фінансового планування. Опанувати порядок розробки фінансового плану та порядок розробки бізнес-плану (фінансового розділу).

Вивчити порядок розробки оперативних фінансових планів. Вияснити, як здійснюється контроль за виконанням показників фінансового плану підрозділами і підприємством у цілому, а також за недопущенням використання фінансових ресурсів на непродуктивні витрати.

Дослідити проведення розрахунків щодо розподілу фінансових ресурсів між виробничими структурними підрозділами (цехи, дільниці), та функціональними службами (відділи маркетингу, головного механіка, головного технолога та ін.).

Проаналізувати господарсько-фінансову діяльність підприємства і його окремих структурних підрозділів з метою виявлення причин невиконання планів і завдань з виробництва продукції, її собівартості, прибутку тощо та визначити шляхи подолання цих недоліків. Здійснити поглиблену оцінку фінансового стану підприємства та розробити прогнози його подальшої фінансової діяльності.

Дослідити: методику прийняття інвестиційних рішень (порядок розробки емісійного проекту, його затвердження, організація продажу); розробку кредитної політики; укладання кредитних угод, (порядок розробки кредитного договору, підготовка необхідної фінансової інформації, визначення матеріального забезпечення, ціни кредиту, здійснення платежів, пролонгація кредиту тощо); розробку дивідендної політики.

Сектор оперативно-касової роботи

Вивчити порядок відкриття рахунків у банку, опанувати контроль за станом руху грошових коштів на рахунках та порядок узгодження виникаючих проблем.

Здійснити розробку касового плану та охарактеризувати контроль за станом касових операцій.

Розрахунковий сектор

Прийняти участь в укладанні угод з постачальниками сировини, покупцями продукції, робіт та послуг. Опанувати контроль за станом розрахунків з покупцями та постачальниками. Аналізувати дебіторсько-кредиторську заборгованість та розробити заходи по її скороченню. Дослідити організацію роботи по сплаті податків та обов'язкових платежів до бюджетної системи та позабюджетних фондів.

Також необхідно охарактеризувати характер фінансових розрахунків, що здійснюються підприємством з постачальниками, посередниками та кінцевими споживачами; з банківськими установами (в якій банківській установі і які види рахунків відкриті, порядок відкриття та використання кредитних рахунків); з бюджетами різних рівнів (декларації щодо сплати податків, обов'язкових платежів та зборів). До звіту мають бути додані відповідні документи або їх копії.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!