Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 1504 Лабораторна робота на тему Настроювання база даних Денвер в phpmyadmin та Mysql в Denwer

Лабораторна робота на тему Настроювання база даних Денвер в phpmyadmin та Mysql в Denwer

« Назад

Лабораторна робота

Тема: Настроювання база даних Денвер в phpmyadmin. Mysql в Denwer.

Мета: Навчитись створювати бази даних та робити запити за допомогою Денвер.

Хід роботи

Phpmyadmin – це інтерфейс, що дозволяє працювати з базою даних. Mysql бази даних – основний інструмент для створення динамічних сайтів.

Принцип роботи полягає в наступному: створюється Html-каркас сайту і у певні місця каркаса (наприклад в область основного вмісту) за допомогою Php-скриптів з бази даних виводиться інформація, яка і формує контент сайту.

В даній лабораторній роботі ви навчитесь створювати бази даних на локальному комп'ютері за допомогою Денвера.

phpmyadmin — це утиліта з відкритим кодом, написана на PHP, що і забезпечує повноцінне адміністрування баз даних Mysql через броузер.

Настроювання Mysql в Denwer проводитися за адресою http://localhost/Tools/phpmyadmin/ . Щоб це посилання відкрилося нам спочатку треба запустити Денвер, за допомогою ярлика яке перебувати на Робочому столі. В Denwer настроювання база даних стоїть на першім місці. По цьому починаємо саме з нього, а інші робляться по необхідності.

Це головна сторінка phpmyadmin у Денвері. З лівої сторони розташований список наявних Mysql баз даних у Денвері. Звичайно, можна використовувати одну базу даних для декількох сайтів, додавши кожному із сайтів свої префікси. Але якщо Хостинг провайдер не обмежує число створених баз даних, звичайно краще створити кожному сайту окрему базу даних. А в Денвер phpmyadmin дозволяє створювати необмежену кількість баз даних. Для настроювання Mysql у Денвері, на головній сторінці phpmyadmin знадобляться всього лише два блоки.

От у цих двох блоках настроюються найголовніші настроювання. І так, нарешті починаємо настроювання в Denwer база даних. На першому блоці є список, що випадає, набір символів, який зіставляє з'єднання з Mysql в Denwer. Якщо в цьому списку у вас обране не «utf8_general_ci», то виберіть його.

«utf8_general_ci» — це основний набір символів кодування «UTF-8». «UTF-8» — кращий варіант кодування, на якому варто створити сайт. Він підтримує і кирилицю, і навіть китайські ієрогліфи. Наступне настроювання, не дуже важливо, але знадобитися. Це вибір мови інтерфейсу phpmyadmin в Denwer.

Вибираємо потрібну мову інтерфейсу phpmyadmin. Денвер в основному настроєн на російську мову і phpmyadmin теж багатомовна утиліта. Але раптом якщо там не виявиться та мова, на якій вам було б зручно працювати, то знайти його не важко. А тепер поговоримо про меню phpmyadmin.

Є кілька пунктів у меню phpmyadmin, з яких вам знадобляться лише три з них. Перше це користувачі.

Переходячи по цьому меню, ми попадаємо в сторінку облікових записів Mysql в Denwer. Для бази даних Денверу вистачить одного облікового запису, тому що локальный сервер (localhost) перебуває на нашому комп'ютері. Крім нас на нього ніхто не добереться. А для хостинга, краще створити окремий обліковий запис. Після таблиці користувачів є посилання «Додати нового користувача». Натискаючи на нього, переходимо на сторінку додавання нового користувача Mysql в Denwer.

У першому полі вводимо ім'я користувача. У другому полі «Хост» з меню, що впадає, вибираємо «локальний», у результаті автоматично вводитися «localhost». У наступних полях вводимо пароль як звичайно. У блоці « База даних для користувача» залишаємо всі як є, і переходимо в блок «Глобальні привілеї».

Тут вибираємо, які привілеї будемо давати цьому користувачеві. Тому що ми власник цього локального сервера, натискаємо на посилання «Відзначити всі» і наприкінці сторінки натискаємо на «OK». Після успішного додавання нового користувача, знову переходимо на сторінку «Користувачів», щоб переконатися про додавання нового користувача база даних Denwer.

От наш новий користувач, стоїть на останньому ряді таблиці користувачів. Тому що в нас уже є обліковий запис, з якого будемо працювати надалі, можна створювати нашу першу база даних у Денвер. Переходимо на головну сторінку phpmyadmin Денвера, щоб створити нову базу даних Mysql у Денвері. У першому блоці, який називається «Mysql localhost», у поле «Нова база даних» вводимо назву нової бази даних.

Краще ввести зрозумілу назву, щоб не було важко зрозуміти за назвою, якому сайту належить та або інша база даних. Особливо коли набереться така велика кількість баз даних. Вводимо в це поле «wordpress312». Далі на меню, що випадає, вибираємо кодування майбутньої бази даних і натискаємо на кнопку «створити». Після створення нової бази даних Mysql у Денвері, ви відразу попадаєте усередину цієї ж бази даних.

Тут поки порожньо. Немає жодної таблиці. І тут поки робити нема чого. Зверху, в, що випадає меню і під ним ви бачите назву бази даних, це означає, що ви перебуваєте саме усередині цієї бази даних.

Давайте, тепер поговоримо про функції phpmyadmin Денвера, які знадобляться надалі. Залишилися два пункти меню, які ви будете використовувати. Це «Експорт» і «Імпорт». Давайте, перейдемо на сторінку «Експорт».

У блоці «Експорт» виділяємо назву бази даних, яку прагнемо експортувати. Можемо виділить і кілька баз даних і всі відразу. Якщо ж вам необхідно експортувати деякі таблиці певної бази даних, то спочатку вам потрібно ввійти усередину бази даних. А потім перейти по меню «Експорт». Тоді ви можете виділити таблиці бази даних. Після виділення назви бази даних, якого прагнемо експортувати, переходимо в самий кінець сторінки.

Інші параметри краще залишити недоторканими. А в блоці «Зберегти як файл» вибираємо «gzip». Звичайно, можна вибирати будь-який варіант, але «gzip» максимально архівує базу даних. Так швидше і експортувати і імпортувати. Настав час натискати на кнопку «OK», зберегти архівну копію бази даних у зазначенім місці вашого комп'ютера. Давайте, перейдемо на сторінку «Імпорт».

Тут усе легко. Вибираємо копію бази даних натисканням на кнопку «огляд», Вибираємо кодування файлу і натискаємо на кнопку «OK».

От ми розглянули основні настроювання Денвера. phpmyadmin повністю готовий до роботи. У нас є користувач бази даних Mysql і нова база даних «wordpress312», яку можна використовувати.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!