Лабораторна робота 6 на тему Організація паралельної роботи в мережі з документами MS Word
« НазадЛабораторна робота №6Тема: Організація паралельної роботи в мережі з документами MSWord. Мета: Навчитися працювати з технологією паралельної колективної роботи над документами на прикладі засобу MS Word Главный документ.
Питання для повторення
ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІВикористання функції простого загального доступу у Windows XPУ Windows XP можна спільно використовувати файли і документи з іншими користувачами комп'ютера (локальними) і з іншими користувачами мережі (віддаленими). Для цього призначено інтерфейс користувача під назвою Простой общий доступ к файлам і компонент Общие документы. Локальні користувачі входять на комп'ютер безпосередньо, використовуючи власні облікові записи або обліковий запис Гость. Віддалені користувачі підключаються до комп'ютера мережею і дістають доступ до загальних файлів на комп'ютері. На більшості комп'ютерів з ОС Windows XP простий спільний доступ до файлів включений за умовчанням. Якщо простий спільний доступ до файлів включений, доступ до загальних папок мають всі учасники робочої групи. Якщо простий спільний доступ до файлів вимкнений, учасники робочої групи не зможуть дістати доступ до загальних папок або дисків, поки він не буде спеціально відкритий для певних користувачів або груп. Для ввімкнення або вимкнення простого спільного доступу до файлів у Windows XP Professional слід виконати наступні дії:
Коли ввімкнений простий спільний доступ до файлів, у вікні властивостей папки відображується призначений для користувача інтерфейс простого загального доступу до файлів (рис. 6.2). Цей інтерфейс використовується за умовчанням на комп'ютерах з операційною системою Windows XP Home Edition та на комп'ютерах з Windows XP Professional, підключених до робочої групи. Комп'ютери з Windows XP Professional, що підключені до домену, використовують лише класичний спільний доступ до файлів й інтерфейс безпеки. Під час використання інтерфейсу простого доступу до файлів разом настроюються спільний доступ і дозволи для файлів. Якщо вимкнути простий спільний доступ до файлів, вміст вкладки Доступ вікна властивостей папки змінюється та з'яв-ляться вкладка Безопасность (рис. 6.3), за допомогою якої можна ретельніше регулювати дозволи для індивідуальних користувачів. Однак, для цього потрібно добре знати файлову систему NTFS та дозволи для безпечнішого утримання файлів та папок. При вимкнутому простому доступі до файлів компонент Общие документы не вимикається. Для доступу до інтерфейсу простого загального доступу до файлів необхідно відкрити вікно властивостей папки. Даний інтерфейс дозволяє настроювати як дозволи загального доступу, так і дозволи NTFS на рівні папок. Ці дозволи застосовуються до самої папки, до всіх файлів в цій папці, до вкладених папок і до всіх файлів, що знаходяться в них. Файли і папки, що створюються в папці або копійовані в неї, успадковують дозволи, визначені для їх батьківської папки. За допомогою простого загального доступу можна створити п'ять рівнів доступу до папок і файлів:
При цьому:
Розглянемо процедури створення доступу до спільних ресурсів і файлів. Рівень 1: Мои документы (Private) Власник даного файлу або папки має дозволи на читання і запис. Ніхто інший не може читати або змінювати вміст даної папки і файлів, що знаходяться в ній. Всі вкладені папки, що знаходяться усередині особистої папки, залишаються особистими, поки не змінені дозволи на доступ до батьківської папки. Створюючи обліковий запис користувача за допомогою засобу панелі управління Учетные записи пользователей, адміністратор комп'ютера може зробити файли і папки даного користувача особистими. При цьому, параметр Сделать папку частной (рівень 1) доступний тільки для облікового запису користувача та окремої папки Мои документы. Для настроювання папки та всіх файлів, що містяться у неї, на рівень 1 слід у вікні властивостей папки (рис. 6.2) на вкладці Доступ встановити тільки прапорець Отменить общий доступ к этой папке. Потім натиснути ОК. Локальні дозволи NTFS[1]:
Дозволи мережного спільного доступу:
Рівень 2: Мои документы (за умовчанням) Власник файлу або папки, а також локальні адміністратори комп'ютера мають дозвіл на читання та запис файлу чи папки. Ніхто інший не може читати або записувати до папки чи файлів, що вона містить . Це стандартне настроювання для всіх папок і файлів у папці Мои документы кожного користувача. Для настроювання папки та всіх файлів усередині на рівень 2 слід у вікні властивостей папки (рис. 6.2) на вкладці Доступ зняти прапорці Отменить общий доступ к этой папке та Открыть общийдоступ к этой папке. Потім натиснути ОК. Локальні дозволи NTFS:
Дозволи мережного спільного доступу:
Рівень 3. Файли у спільних документах, доступні для локальних користувачів До файлів мають доступ користувачі, які увійшли на комп'ютер локально. Локальні адміністратори комп'ютера можуть читати, записувати, а також видаляти файли в папці спільних документів. Користувачі з обмеженим доступом можуть лише читати файли в папці спільних документів. У Windows XP Professional досвідчені користувачі можуть також читати, записувати, а також видаляти будь-які файли в папці спільних документів. Група досвідчених користувачів доступна лише у Windows XP Professional. Віддалені користувачі не мають доступу до папок і файлів на рівні 3. Для дозволу доступу до файлів віддаленим користувачам потрібно відкрити для них спільний доступ у мережі (рівень 4 або 5). Щоб настроїти файли або папки та всі файли усередині на рівень 3, запустіть провідник Microsoft Windows, а потім скопіюйте чи перемістіть файл або папку до папки Общие документы у Мой компьютер. Локальні дозволи NTFS:
Дозволи мережного спільного доступу:
Рівень 4. Спільні файли у мережі (тільки читання) Для всіх у мережі є спільний доступ до файлів для читання. Всі локальні користувачі, включаючи обліковий запис Гость, можуть читати файли, але не можуть змінювати вміст. Будь-який користувач може читати та змінювати файли. Для настроювання папки та всіх файлів усередині на рівень 4 слід у вікні властивостей папки (рис. 6.2) на вкладці Доступ встановити прапорець Открыть общий доступ к этой папке та зняти прапорець Разрешить изменение файлов по сети. Потім натиснути ОК. Локальні дозволи NTFS:
Дозволи мережного спільного доступу:
Рівень 5. Спільні файли у мережі (читання та запис) Цей рівень надає найбільше доступу та має найнижчий рівень безпеки. Будь-який користувач (локальний або віддалений) може читати, записувати, змінювати, а також видаляти файл у папці, яка має цей рівень доступу. Корпорація Microsoft рекомендує використовувати цей рівень лише у закритій мережі, яка має настроєний брандмауер. Всі локальні користувачі, включаючи обліковий запис Гость, також можуть читати та змінювати файли. Для настроювання папки та всіх файлів усередині на рівень 5 слід у вікні властивостей папки (рис. 6.2) на вкладці Доступ встановити прапорець Разрешить изменение файлов по сети, а потім клацнути OK. Локальні дозволи NTFS:
Дозволи мережного спільного доступу:
Примітка.
Узагальнення інформації наведено у табл. 6.1. Таблиця 6.1. Перелік дозволів для рівнів доступу до папок і файлів
Засіб MS Word Главный документГлавный документ - це простий і ефективний засіб організації спільної роботи над документом декількох користувачів. Засіб призначено для організації роботи з великими документами. Він дозволяє:
Підготовлення файлу головного документа включає:
Для забезпечення доступу інших користувачів файли головного і вкладених документів повинні зберігатися в окремій папці, що має рівень доступу 5. Якщо як вкладені документи будуть використані існуючі документи, їх також слід перенести в цю папку. Сформувати структуру можна як у новому файлі, так й на базі існуючого файлу. Щоб сформувати структуру у новому файлі необхідно:
Як видно з рис. 6.4, головний документ - «Лекція 2. Засоби…» розміщено на рівні 1, а вкладений документ – «Тема 3. Персональна …» - на рівні 2. Використовуючи кнопку Отобразить форматирование, можна вивести кожен елемент структури у властивому йому стилі або застосувати до всіх елементів один стиль. Сформувавши структуру, можна додавати в неї як нові, так й існуючі документи. Створюються і управляються вкладені документи за допомогою кнопок, розташованих в правій частині панелі інструментів, що добавляється після натискання кнопки Главный документ/ Структура (поз.3, рис. 6.5). Для створення вкладеного документа слід:
Назву документа буде обведено рамкою. У лівому верхньому куті цієї рамки розміщується маркер у вигляді невеличкого квадратика. Клацнувши цей маркер, можна відкрити вкладений файл (рис. 6.6). Щоб закінчити процес, необхідно:
Тепер вкладені документи можна відкривати або з головного документа, або з вікна відкриття файлів. При відкритті головного документа в режимі структури назви вкладених документів замінюються гіперпосиланнями, які можна використовувати для переходу до вкладених документів разом з маркерами (рис. 6.7). У головний документ як вкладений можна додавати існуючий документ. Для цього необхідно:
У режимі структури в поданні Вложенные документы MS Word дозволяє не тільки додавати, але і перейменовувати вкладені документи, перетворювати їх у фрагменти головного документа, блокувати, видаляти. Заблокувати вкладений документ від зміни, перейменування або видалення дозволяє розташована на панелі Структура кнопка Заблокировать документ. Повторне клацання на цій кнопці дає змогу зняти блокування. У верхньому лівому кутку рамки заблокованого документа відображається маркер у вигляді замку. Щоб перейменувати вкладений документ, досить внести зміни до його заголовка. Для перетворення вкладеного документа у фрагмент головного на панелі інструментів Структура слід клацнути кнопку Удалить вложенный документ. Для видалення вкладеного документа з головного необхідно виділити його заголовок і натиснути клавішу Delete. Документ буде видалений з вікна, але збережеться на диску і його можна знов додати, клацнувши кнопку Вставить вложенный документ. Кнопка Объединить вложенные документы дає можливість об'єднати заздалегідь виділену групу вкладених документів в один вкладений документ. Щоб перемістити вкладений документ потрібно:
Щоб роздрукувати вкладені документи необхідно за допомогою елементів управління панелі Структура розгорнути потрібні заголовки і згорнути непотрібні. Завдання
Варіант 1 1. Додати у головний документ заголовки 1 рівня:
……………………………..
2. Понизити заголовки, що позначають студентські звіти, до другого рівня вкладеності. 3. Понизити заголовки, що позначають оцінки студентам, до третього рівня вкладеності. 4. По черзі виділити заголовки другого рівня вкладеності і створити вкладені файли, що містять звіти студентів з лабораторної роботи №1. При цьому, в разі наявності звіту у персональній папці відповідного студента використати його в якості вкладеного документу. В разі відсутності відповідного звіту - самостійно створити вкладений документ під назвою «Звіт студента (прізвище) з лабораторної роботи №1» з текстом «Лабораторну роботу №1 студент (прізвище) не виконав» і зберігти його у мережевій папці студентської групи. 5. Зберегти зміни у головному документі шляхом його закриття. 6. Відкрити головний документ і упевнитися у тому, що заголовки другого рівня перетворилися на гіперпосилання та що вкдадені документи заблоковані для змін. 7. Відкрити послідовно вкладені документи і оцінитити їх на свій розум. Проставити оцінки у відвідені для цього місця головного документа. 8. Залишити у головному документі відображення заголовків 1 - 3 го рівнів і закрити головний документ, зберігши всі зміни. 9. Пред’явити роботу викладачеві.
Варіант 2 Додати у головний документ заголовки 1 рівня:
……………………………..
Варіант 3 Додати у головний документ заголовки 1 рівня:
……………………………..
Варіант 4 Додати у головний документ заголовки 1 рівня:
……………………………..
Варіант 5 Додати у головний документ заголовки 1 рівня:
……………………………..
Варіант 6 Додати у головний документ заголовки 1 рівня:
……………………………..
[1] Файлова система NTFS, на відміну від її попередника FAT 32, супроводжує кожний файл дескриптором, що визначає створювача файлу та користувачів і групи, які мають доступ до файлу, та рівень цього доступу. Перед тим, як відкрити файл NTFS, перевіряє наявленість дозволеного доступу у користувача чи процесу. [2] Від 1 до N - номери студентів у списку студентської групи незалежно від його присутності на заняттях за винятком власного. [3] Від 1 до N - номери студентів у списку студентської групи незалежно від його присутності на заняттях за винятком власного. [4] Від 1 до N - номери студентів у списку студентської групи незалежно від його присутності на заняттях за винятком власного. [5] Від 1 до N - номери студентів у списку студентської групи незалежно від його присутності на заняттях за винятком власного. [6] Від 1 до N - номери студентів у списку студентської групи незалежно від його присутності на заняттях за винятком власного. [7] Від 1 до N - номери студентів у списку студентської групи незалежно від його присутності на заняттях за винятком власного. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |