Роздрукувати сторінку

Запорізький металургійний коледж Запорізької державної інженерної академії, ЗМК ЗДІА

« Назад

Для розвитку та підвищення ефективності економіки України необхідною умовою є наявність людського потенціалу, освічених професіоналів, справжніх фахівців своєї справи, які здатні виконувати нестандартні завдання та вирішувати складні задачі. Результатом стане виробництво якісної продукції  за високими міжнародними стандартами.

Запорізький металургійний коледж Запорізької державної інженерної академії, ЗМК ЗДІА

Металургійна промисловість теж потребує розвитку та кваліфікованих спеціалістів середньої ланки. Саме таких кадрів для підприємств галузі випускає Запорізький металургійний коледж Запорізької державної інженерної академії.

ЗМК ЗДІА був заснований у 1929 році з метою підготовки кадрів для металургійної промисловості міста. Можна назвати коледж одним з найдавніших навчальних закладів міста, ровесником того міста, яким стало Запоріжжя з розвитком там металургійної промисловості, бо індустріальний комплекс Запоріжжя почали будувати теж у 1929 році.

Навчальний заклад за сумлінну працю викладачів та високу якість освіти у 1980 році отримав звання «Зразково-показого навчального закладу».

До 2007 року навчальний заклад йменувався Запорізьким Металургійним технікумом Запорізької державної інженерної академії. У цьому році його було перейменовано в Запорізький металургійний коледж Запорізької державної інженерної академії.

ЗМК ЗДІА

Професії, які допомагає здобути ЗМК ЗДІА, є затребуваними на ринку праці. Вже більше 85 років навчальний заклад готує механіків та кваліфікованих електриків з монтажу і ремонту металургійного обладнання, сталеварів, прокатників, електрометалургів, більше 45 років – організаторів руху залізничного транспорту і тепловозників.

Коледж надає випускникам кваліфікацію освітньо-кваліфікаційного рівня підготовки «молодший спеціаліст». Абітурієнт сам  обирає, ким він буде після закінчення коледжу: техніком-технологом, техніком-організатором, техніком-електриком, техніком-механіком, техніком-електромеханіком. Всі студенти, що докладають зусиль до навчання, отримують стипендію.

Запорізький металургійний коледж Запорізької державної інженерної академії готує фахівців за напрямами підготовки:

- металургія (обробка металів тиском і виробництво сталі і феросплавів);

- електротехніка та електротехнології;

- інженерна механіка;

- транспортні технології (технічне обслуговування, ремонт і експлуатація тягового рухомого складу, рухомий склад залізниць, організація перевезень та управління на залізничному транспорті).

Одними з факторів успіху діяльності Запорізького металургійного коледжу Запорізької державної інженерної академії є залучення до підготовки фахівців професіоналів своєї справи, досвідчених та обізнаних викладачів, а також забезпечення навчального процесу сучасною матеріально-технічною базою.

Не менш важливим фактором успіху є працевлаштування студентів за довгостроковими договорами коледжу на підприємствах ПАТ «Запоріжсталь», ПАТ «Запорізький завод феросплавів», ПАТ «Дніпроспецсталь», ПАТ «Запорiжвогнетрив», КП «Запорізький титаномагнієвий комбінат», ПАТ «Моторсіч» та інших металургійних підприємствах Запоріжжя і Запорізької області. В навчальному закладі працевлаштування випускників 100 відсоткове.

За 85 років своєї діяльності Запорізький металургійний коледж випустив більше 28 тис. фахівців за 19 напрямами для підприємств чорної металургії. На сьогодні серед працівників ПАТ «Запоріжсталь», ПАТ «Запорізький завод феросплавів», ПАТ «Дніпроспецсталь» кожний п’ятий навчався у Запорізькому металургійному коледжі.

В ЗМК ЗДІАстворена атмосфера доброзичливості, ввічливості, відповідальності та взаєморозуміння. Зусилля працівників коледжу спрямовані передусім на розвиток студента як особистості, реалізацію його творчого та виробничого потенціалу.

Запорізький металургійний коледж Запорізької державної інженерної академії, ЗМК ЗДІА

Запорізький металургійний коледж Запорізької державної інженерної академії розташований за адресою: м. Запоріжжя, вул. Немировича-Данченка, 71 (район Набережної магістралі, недалеко від кінцевої зупинки транспорту по бул. Шевченка).

ЗМК ЗДІАзаймає два навчальних корпуси, в яких знаходяться аудиторії, кабінети, майстерні, лабораторії, а також дві спортивні зали, читальна зала, актова зала, бібліотека, їдальня та буфет.

Також коледж надає можливість розміщення у гуртожитку на 200 місць, який повністю забезпечує житлом усіх студентів, які його потребують. Гуртожиток має усе необхідне для навчання: на 2-му і 3-му поверсі знаходяться навчальні кабінети та лабораторії транспортних дисциплін. В гуртожитку є також медичний пункт і стоматологічний кабінет, ізолятор, а також тир для стрільби, що має вогневу зону 25 м й інші побутові приміщення.

У Запорізькому металургійному коледжі Запорізької державної інженерної академії працюють 38 педагогів, 6 лаборантів, 12 адміністративно-управлінських працівників, 57 чоловік обслуговуючого персоналу. Серед 38 педагогів 19 мають вищу кваліфікаційну категорію.

В навчальному закладі запроваджена така система процесу освіти і виховання, яка дозволяє максимально розвинуті як професійні, так і особисті якості студентів. Система розвиває інтереси студентів, їх здібності і таланти, а також допомагає осмислити політичний, моральний, екологічний, загальний світогляд як самостійного громадянина України, покращити фізичну форму студентів.

Робота металургу є специфічною, а тому багато уваги при підготовці фахівців в ЗМК ЗДІА приділяється фізичній культурі і спорту. Вже традиційно у коледжі проходять регулярні заходи, спортивні змагання, свята з спортивними конкурсами, що спрямовані на оздоровлення студентів та розвитку їх сили волі. Студенти навчального закладу також беруть участь у міських, обласних і навіть міжнародних турнірах з різноманітних видів спорту.

Серед спортивних досягнень Запорізького металургійного коледжу Запорізької державної інженерної академії можна назвати регулярне (більше 10 років поспіль) здобуття командою коледжу першого місця серед вищих навчальних закладів Запорізької області І та ІІ рівня акредитації. ПАТ «Запоріжсталь» виступала спонсором участі баскетбольної команди Запорізького металургійного коледжу у Чемпіонаті молодіжних аматорських команд навчальних закладів Європи, де команда коледжу стала чемпіоном.

Для охочих вступити у ЗМК ЗДІА після 9 класів проводяться спеціальні підготовчі курси. Заняття на курсах спрямовані на повторення загальноосвітнього курсу математики і української мови.

Відгуки студентів та випускників про Запорізький металургійний коледж говорять про те, що викладачі працюють на досить високому рівні, надають грунтовні знання, які допомагають вступити у найкращі університети і академії Запорізької області, також в коледжі студенти проходять реальну практику і після закінчення коледжу дійсно 100% працевлаштовуються. Якщо студент не відвідує заняття і має багато пропусків, то як благодійний внесок він сплачує певний грошовий «штраф».

Запорізький металургійний коледж Запорізької державної інженерної академії

На бюджетні місця конкурс в Запорізькому металургійному коледжі Запорізької державної інженерної академії серед абітурієнтів середній – 1,25 осіб на місце молодшого спеціаліста, тобто навчальний заклад має середню престижність. Серед тих абітурієнтів, хто подає оригінали документів, тільки 2/3 зараховуються до коледжу.

С повагою ІЦ "KURSOVIKS"!