Роздрукувати сторінку

Запорізький державний медичний університет, ЗДМУ

« Назад

Запорізький державний медичний університет – вищий навчальний заклад м. Запоріжжя, що має IV рівень акредитації та право автономного управління.

Запорізький державний медичний університет, ЗДМУ

Університет має давню історію, яка починається ще з 1903 року, коли у Одесі були відкриті Вищі жіночі курси. Дані курси мали на меті підготовку медичних працівників. З 1959 році курси проходили у Запоріжжі і отримали назву «Запорізький фармацевтичний інститут». Згодом, у 1969 році фармацевтичний інститут був перейменований у медичний. IV рівень акредитації, разом із статусом державного університету, ЗДМУ отримав у 1994 році.

Місією Запорізького державного медичного університету є надання якісних послуг на освітньо-кваліфікаційних рівнях бакалавру, спеціалісту, магістру, а також післядипломна підготовка фахівців в інтернатурі, магістратурі, аспірантурі за 28 спеціальностями, докторантурі за 12 спеціальностями та підвищення кваліфікації медичних працівників за 27 курсами.

Серед усіх навчальних медичних закладів за викладацьким складом ЗДМУ є одним з кращих: в університеті працює 115 докторів наук і професорів, 430 доцентів і кандидатів наук. У вищому навчальному закладі працюють член-кореспондент Національної академії наук, 46 членів міжнародних Академій наук і міжнародних наукових товариств, 7 Заслужених діячів науки і техніки України.

На першому етапі навчання в ЗДМУ надається можливість пройти підготовчі курси з профільних дисциплін, які можуть допомогти абітурієнтам здати незалежне тестування, а іноземним студентам пристосуватися до навчального процесу.

Кількість студентів ЗДМУ – більше 10 000, причому з них близько 1800 іноземних громадян.

ЗДМУ

В Запорізькому державному медичному університеті працює 7 факультетів, 59 кафедр, медичний коледж, науково-навчальний медичний Центр «Університетська клініка», де проводяться інструментальні дослідження. Причому і студенти, і викладачі, можуть отримати всю необхідну інформацію у відділах клітинної і молекулярної біології, експериментальної фармакології, репродуктивної корекції, у лабораторіях органічного синтезу, фізико-хімічного аналізу, відділі функціональної біохімії та ін.

Вищезазначений медичний центр має лікарню на 160 ліжок і поліклініку на 240 відвідувань у день, професорський склад, що надає консультації за 36 медичними спеціальностями, діагностичну лабораторію з сучасним обладнанням. Окремий «Діагностичний центр здоров’я» було створено у 2012 році і досі за роботою, що проводиться, центр є унікальним.

Окрім вказаних структурних підрозділів до Запорізького державного медичного університету також належать:

- Інститут клінічної патології людини;

- метрологічна служба;

- Науково-виробниче об’єднання «Фарматрон»;

- Науково-дослідний інститут медико-екологічних проблем;

- редакційно-видавничий комплекс;

- сертифікаційно-іспитова лабораторія парфумерно-косметичних товарів і товарів побутової хімії;

- служба інноваційної діяльності та трансферу технологій.

Запорізький державний медичний університет, ЗДМУ

Вища освіта в Запорізькому державному медичному університеті надається за напрямами підготовки:

- лабораторна діагностика;

- лікувальна справа;

- педіатрія;

- стоматологія;

- технології парфумерно-косметичних засобів;

- фармація.

Запорізький державний медичний університет отримав грант за програмою TEMPUS IV та активно співпрацює з мовним центром Каплан-коледж у Канаді, що дозволяє вдосконалити своє знання англійської мови онлайн, а також виконує договори в сфері освіти з вищими навчальними закладами Грузії, Польщі, Чехії, Кіпру, Російської Федерації. Також за проектом «Телемедицина» університет проводить дистанційне навчання працівників лікарень і студентів коледжів Запоріжжя та інших міст України.

Матеріало-технічна база ЗДМУ досить потужна, до неї належить 42 комп’ютерні класи, 1300 комп’ютерів, декілька десятків Wi-Fi роутерів для надання студентам легкого доступу до мережі Інтернет. Навчальний процес проходить з використанням сучасного програмного і апаратного забезпечення.

В Запорізькому державному медичному університеті студенти отримують не тільки теоретичні, але і практичні навички надання медичних послуг в більш ніж 500 лікувально-профілактичних закладах, аптеках, стоматологічних і лікувально-діагностичних центрах.

Ліцензійний іспит Крок – 3 (Загальна лікарська підготовка), що кожен рік проводиться Центром тестування, показує рівень підготовки студентів ЗДМУ – внз займає 1 місце за результатами тестування в Україні. Також у 2014 році університет отримав сертифікат відповідності вимогам ДСТУ ISO 9001:2009 щодо системи управління якістю, що запроваджена в навчальному закладі.

Наразі найбільш актуальними питаннями, на яких зосереджені наукові дослідження та розробки колективу Запорізького державного медичного університету є порівняння дії нейроендокринних механізмів в нормі і при патології, визначення причин, профілактики і лікування серцево-судинних хвороб, розробка нових, ефективних лікарських засобів.

Міжнародні бази наукової літератури визнають фахові журнали університету та заносять їх в електронні бібліотеки Європи, Азії, Америки. Серед таких журналів «Запорізький медичний журнал», «Актуальні питання медичної і фармацевтичної теорії і практики», видання «Патологія».

Серед основних досягнень Запорізького державного медичного університету потрібно назвати першу трансплантацію печінки і серця в Україні, які зробив професор О.С. Никоненко, створення першого в країні ендопротезу колінного суглоба, який отримав назву «Мотор Сич ЭПК-1», розробку унікальних українських препаратів, як Тіоцетам, Аміотрил, Карбатрил та ін.

Запорізький державний медичний університет знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26. Поруч з 5 навчальними корпусами розташовані 5 гуртожитків. Будівлі ЗДМУ  знаходяться біля затишного парку, на березі Дніпра. Бажаючі займатися спортом можуть відвідати спортивний комплекс, до якого належить стадіон із майданчиками для легкої атлетики, футболу, волейболу, гандболу, тенісу та інших видів спорту, спортивні зали, басейн для плавання, тир, шашково-шаховий та фітнес-клуби.

До інфраструктури університету належать і бібліотеки, кафе та їдальні, інтернет-кафе, профілакторій для студентів, студія краси, клуб самодіяльності. Клуб самодіяльності організує цікаві та веселі звітні концерти, вечори культури та історії, вистави, танцювальні бали, фестивалі дружби народів, виставки, конкурси, як Міс ЗДМУ, КВК, День першокурсника та ін.

Запорізький державний медичний університет за рейтингами українських експертів серед інших ВНЗ оцінюється досить середньо. Таким чином, рейтинг «Scopus» оцінює університет на 72 місце, «Webometrics» аж на 85 місце, що значно нижче за місця педагогічних вищих навчальних закладів області, рейтинг «ТОП-200 Україна» оцінив ЗДМУ досить високо у порівнянні з закладами освіти Запорізької області – на 86 місце.

Запорізький державний медичний університет

В Запорізькому державному медичному університеті найвищий в Запорізькій області конкурс на бюджетні місця серед абітурієнтів – 15,61 осіб/місце, що свідчить про престижність навчання у цьому вищому навчальному закладі.

С повагою ІЦ "KURSOVIKS"!