Роздрукувати сторінку

Запорізька державна інженерна академія, ЗДІА

« Назад

Запорізька державна інженерна академія була започаткована в 1959 році Міністерством вищої і середньої освіти УРСР на базі Дніпропетровського металургійного інституту у якості його вечірнього факультету. У 1965 році вечірній факультет став філією Дніпропетровського металургійного інституту, а в 1976 році філія отримала статус Запорізького індустріального інституту. Згодом, у 1994 році на базі Запорізького індустріального інституту створено Запорізьку державну інженерну академію. Таку назву академія носить до сьогодні.

Запорізька державна інженерна академія, ЗДІА

Більше 55 років існує Запорізька державна інженерна академія, що у порівнянні з іншими навчальними закладами області є досить молодою, але відносно до людського життя академія переживає вік зрілості. Можна з впевненістю сказати, що навчальний заклад розвивається, прогрес відбувався від вечірнього факультету провінційного інституту до академії вищого, IV рівня акредитації.

Першим ректором ВНЗ став Ю.М. Потебня, що об’єднав студентів і викладачів задля спільної ідеї, яку він формулював так: «Свій ВНЗ – своїми руками!» Ідея була реалізована шляхом будівництва навчальних корпусів, бази для відпочинку, створенні студентських загонів. В результаті процес навчання було уніфіковано, була сформована активна громадська позиція студентів, відстоюючи яку, студенти ставали справжніми професіоналами своєї справи.

В Запорізькій державній інженерній академії наразі чинним є спеціальний документ – Кодекс честі академії, який містить спеціальні правила як для педагогів, так і для студентства.

В ЗДІА наявні такі факультети:

- будівництва та водних ресурсів;

- металургійний факультет;

- автоматизованих систем управління виробництвом;

- енергетики та енергозбереження;

- економіки та управління.

ЗДІА

До структури Запорізької державної інженерної академії належить також центр безперервної освіти. Вищий навчальний заклад має як підготовче відділення, так і можливість отримання післядипломної освіти. За денною та вечірньою формами навчання проводиться перепідготовка фахівців і підвищення кваліфікації за всіма напрямами навчання в академії.

Академія є потужним науково-дослідним комплексом.

Будівлі ЗДІА знаходяться за адресою м. Запоріжжя, просп. Леніна, 226 і займають цілий квартал, де розташовані 3 корпуси: навчальний, загальною площею 9770 м2, навчально-лабораторний, площею 8707 м2, лабораторний, площею 9044 м2.

Наявні в Запорізькій державній інженерній академії і комфортабельні, сучасні гуртожитки, які знаходяться неподалеку від навчального комплексу і обладнані всім необхідним, включаючи кухню, ванні кімнати, бібліотеку, спортивний зал. В гуртожитку також можна отримати необхідні побутові послуги, як ремонт одягу та взуття, їх прання та прасування. Важливим для мешканців гуртожитку є те, що в гуртожитку ЗДІА забезпечується затишок і спокій, там створені умови для  самостійних занять, виконанню домашніх і індивідуальних завдань. Таких багатоповерхових гуртожитків два: № 1, площею 7010 м², де проживає близько 320 студенів та гуртожиток № 2 з площею 7850 м², де проживає 640 осіб.

Запорізька державна інженерна академія піклується і про здоров’я студентів та викладачів – в академії наявний медпункт, а також за необхідності студенти направляються до обласної студентської лікарні у м. Запоріжжі.

Окремо потрібно згадати і про спортивну спрямованість освіти в ЗДІА, де на о. Хортиця збудований спортивно-фізкультурний комплекс з трьох корпусів площею 5858 м² та їдальню, площею 465 м². Така велика матеріало-технічна база сприяє розвитку спорту. Випускники Запорізької державної інженерної академії були олімпійськими призерами, отримавши срібні медалі. Вищий навчальний заклад має власні команди з найрізноманітніших видів спорту,  випускниками академії є 91 майстер спорту, а також 44 майстри міжнародного класу. Але займатися футболом, баскетболом, волейболом, легкою атлетикою та іншими видами спорту можуть в академії усі охочі студенти.

Запорізька державна інженерна академія, ЗДІА

Рекреаційні послуги можна отримати у базі відпочинку «Монтажник» на березі Азовського моря, де академія має у власності 45 місць. Також у Запорізькій державній інженерній академії для студентів пропонується оздоровлення в санаторії-профілакторії, який є унікальним в Україні як такий санаторій, що отримав найвищу категорію і працює цілодобово. В цьому санаторії-профілакторії знаходяться лікарський кабінет, маніпуляційна, фізіотерапевтичне відділення, інгаляторій, спортивний зал. Всі згадані заходи, без сумніву, позитивно впливають на здоров’я студентів ЗДІА,

Бібліотека академії має потужний інформаційний фонд, який формується як за допомогою друкованих підручників, так і за допомогою електронних видань і комп’ютерних технологій. Інформатизація та комп’ютеризація є пріоритетними напрямами розвитку освіти в ЗДІА, що забезпечуються шляхом впровадження останніх досягнень техніки у освітній процес.

Запорізька державна інженерна академія має навіть власний інформаційно-обчислювальний центр. Таким чином, в академії працює 30 комп’ютерних класів, загалом більше 1000 персональних комп’ютерів. На базі ЗДІА функціонують академії CISCO і Microsoft.

В вищому навчальному закладі наявний і лінгвістичний центр, який більше 15 років працює в академії і допомагає її студентам вивчити і почати вільно спілкуватися англійською, німецькою, іспанською і французькою мовами.

Запорізька державна інженерна академія

Студентів в Запорізькій державній інженерній академії близько 7000 осіб, а працівників близько 800, з них 324 викладачі (33 доктора наук та 189 кандидатів наук). За напрямом підготовки «Металургія чорних і кольорових металів та спеціальних сплавів» можливим є захист дисертацій.

В ВНЗ активність виявляють громадські організації, існують не тільки політичний і філософський клуби, але і клуб бухгалтерів, інтелектуалів гри «Що? Де? Коли», які достойно представляють Запорізьку державну інженерну академію на обласному, всеукраїнському та міжнародному рівнях. Центр мистецтва «Port-Arte» надає можливість студентам проявити свої здібності у театрі, танцях, вокальному мистецтві, а також стати частиною клубу веселих і кмітливих.

Запорізька державна інженерна академія у рейтингах вищих навчальних закладів не отримала належного схвалення і оцінюється фахівцями у сфері освіти досить низько. Наприклад, рейтинг «Scopus» оцінює академію на 115 місце серед ВНЗ України, «Webometrics» лише на 75 місце, що значно нижче за місця Бердянського і Мелітопольського педагогічних університетів, рейтинг «ТОП-200 Україна» взагалі оцінив ЗДІА лише на 131 місце.

В Запорізькій державній інженерній академії високий конкурс на бюджетні місця серед абітурієнтів – 9,31 осіб/місце бакалавра, 4,84 осіб/місце на місце спеціаліста, 3,55 осіб/місце магістра, що свідчить про престижність академії. Вступ в академію може вимагати чималих зусиль.

Запорізька державна інженерна академія, ЗДІА

Йти назустріч новому і бути попереду – кредо академії. Зараз Запорізька державна інженерна академія за допомогою використання наукових досягнень, а також грамотного підходу до творчого самовизначення студентів успішно поповнює кадровий потенціал країни кваліфікованими фахівцями.

С повагою ІЦ "KURSOVIKS"!