Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Запорізької області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Запорізької області \ ЗВО (ВНЗ) Запорізької області та їх рейтинг \ 5. Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, МДПУ ім. Б. Хмельницького

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, МДПУ ім. Б. Хмельницького

« Назад

Датою заснування Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького  вважається 1923 рік, коли відбувся перший випуск вчителів, які пройшли вищі педагогічні курси. Зазначені курси тривали 3 роки, після чого вчителі могли приступати до роботи.

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, МДПУ ім. Б. Хмельницького

Згодом, в 1930 році, було засновано Інститут соцвиховання – філіал Всеукраїнського інституту підвищення кваліфікації вчителів, а в 1933 – Мелітопольський державний педагогічний інститут (МДПІ). На той час у МДПІ працювало лише 3 факультети: філологічний, фізико-математичний та хіміко-біологічний, відповідно до потреб освіти того часу.

У 2000 році Мелітопольський державний педагогічний інститут отримав статус Мелітопольського державного педагогічного університету і ІV рівень акредитації. У 2004 році за внесок в освіту в Україні МДПУ було нагороджено Грамотою Кабінету Міністрів. У 2008 році університет було названо на честь Богдана Хмельницького.

Протягом майже 1000 років більше 40 000 фахівців навчалося в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького.

ВНЗ складається з навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти і чотирьох факультетів: хіміко-біологічного, інформатики, математики та економіки, природничо-географічного і філологічного. К МДПУ навчається більше 5000 студентів. Напрямів підготовки 22. В університеті можна отримати професію педагога з української, англійської, німецької мови і літератури, математики, біології, дошкільної і початкової освіти, а також з туризму, менеджменту, навіть хореографії і музичного мистецтва. В Мелітопольському державному педагогічному університеті можна здобути освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра, спеціаліста і магістра.

На жаль, у Мелітопольському державному педагогічному університеті не має військової кафедри і післядипломної освіти.

МДПУ ім. Б. Хмельницького

В МДПУ функціонує 30 кафедр, де працює 355 викладачів – 38 докторів наук, професорів і академіків, а також 188 кандидатів наук, доцентів.

Мелітопольський державний педагогічний університет має сучасну навчальну базу, оновлені навчальні плани і програми, а також активно застосовує комп’ютерні технології.

Майбутні абітурієнти мають можливість навчання у підготовчому відділенні МДПУ, а також у педагогічному ліцеї, школі математики та інформатики. У сільській місцевості відкриті спеціальні навчально-консультаційні пункти, які надають майбутнім абітурієнтам необхідну інформацію. В ВНЗ є можливість вступу випускників коледжів відразу на 2-3 курси навчання. Зокрема, в університет поступають випускники навчально-методичного комплексу МДПУ, до якого належать педагогічні коледжі Запоріжжя, Нікополю, Бориславу.

Для обдарованих студентів, які бажають спробувати свої сили, в Мелітопольському державному педагогічному університеті проводяться конкурси в галузі музичного мистецтва, програма «Телеерудит», а також олімпіада «Інтелектуал».

Мелітопольський державний педагогічний університет знаходиться за адресою: Запорізька обл., м. Мелітополь, вул. Леніна, 20.

Внутрішнє облаштування приміщення можна побачити на персональному сайті МДПУ, де запроваджена новітня технологія 3-D подорожі університетом. Зали і коридори університету виглядають достатньо сучасно. Проводиться регулярний ремонт приміщень.

До складу Мелітопольського державного педагогічного університету належить 7 навчальних корпусів, їдальня, бібліотека, 2 студентських гуртожитки, 3 спортивних зали, агробіологічний комплекс, санаторій-профілакторій, дендропарк, де ростуть більше 150 видів дерев. МДПУ має також власні бази відпочинку на узбережжі Азовського моря.

В МДПУ ім. Богдана Хмельницького  розвивається художня самодіяльність, зокрема в університеті працюють народні колективи України, що ансамбль народних інструментів, хорова капела, інструментальна музика, духовий оркестр. Ансамбль народних інструментів неодноразово ставав учасником і призером лауреатом міжнародних конкурсів і фестивалів.

Студенти університету беруть участь у житті ВНЗ та міста, зокрема в конкурсах КВН, всеукраїнських марафонах та кросах, програмі «Зробимо Україну чистою», Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького випускає власну газету «Інтелект», яка всебічно висвітлює життя і творчість університету.

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, МДПУ ім. Б. Хмельницького

У 2003 році, до 80-річчя МДПУ, було відкрито власний музей історії. Це стало результатом кількамісячної важкої праці щодо пошуку документів, експонатів, що відобразили би історію і славу Мелітопольського державного педагогічного університету. До експонатів музею наразі належать фотографії, медалі, кубки, дипломи, листи, навіть залікові книжки. Деякі фотоальбоми, дипломи, віньєтки датуються 30-ми роками ХХ століття, тобто були отримані ще на початку роботи університету. Також у музеї зазначені імена видатних в Україні та світі людей, що були випускниками МДПУ. Робота в музеї здійснюється не тільки науково-пошукова, а також і художня, щоб оформлення музею радувало око.

Директори підприємств, науковці, гості з таких країн, як США, Канада, Болгарія залишили відгуки у книзі для гостей музею, що підтверджує високий статус навчального закладу. В музеї Мелітопольського державного педагогічного університету. відбувається постійне оновлення, поповнення його новими експонатами для подальших виставок.

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького активно співпрацює з закордонними вищими навчальними закладами та іншими організаціями. Зокрема, МДПУ запрошує на конференції гостей з Нижньогородського державного педагогічного університету імені Козьми Мініна, Інституту Обчислювальної математики, Інженерно-педагогічного факультету Софіївського технічного університету, з Московського державного педагогічного університету, Таганрозького технологічного інституту, Білоруського державного педагогічного університету імені Максима Танка, Інституту Обчислювальної математики, а також з Женевського університету.

В Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького  з початку 2011 року працює служба працевлаштування, яка має на меті допомогти студентам та випускникам університету знайти гідну роботу, а також адаптуватися до вимог часу на ринку праці. Служба кар’єри забезпечує співпрацю ВНЗ з роботодавцями для системної підготовки фахівців.

Рейтинги Міністерства освіти і науки досить високо оцінюють намагання МДПУ забезпечити якісну освіту. Останні роки він займає ІІІ-IV місця серед педагогічних навчальних закладів України.

Але серед усіх навчальних закладів країни Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького оцінюється високо лише за деякими рейтингами. Наприклад, рейтинг «Webometrics» оцінив ВНЗ на 25 місце в цілому по країні, що є вищим за показники інших ВНЗ Запорізької області. Але рейтинг «ТОП-200 Україна» досить низько оцінив університет – МДПУ посів лише 163 місце.

На бюджетні місця в Мелітопольському державному педагогічному університеті претендує середня кількість студентів – 3,44 осіб/місце бакалавра, 1,64 осіб/місце на місце спеціаліста, 2,8 осіб/місце – конкурс у магістратурі.

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького

Отже, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького є сучасним навчальним закладом, який активно підтримує творчий розвиток і художню самодіяльність та випускає затребуваних фахівців.

С повагою ІЦ "KURSOVIKS"!