Роздрукувати сторінку

Медичний коледж Запорізького державного медичного університету, МК ЗДМУ

« Назад

Медичний коледж ЗДМУ - вищий навчальний заклад ІІ рівня акредитації.

Медичний коледж Запорізького державного медичного університету, МК ЗДМУ

Контакти МК ЗДМУ

Телефон: (061) 720-12-61.

Адрес: м. Запоріжжя, вул. Космічна, 2.

Сайт: http://www.zsmu.edu.ua.

E-mail: zp_med@ukr.net.

Історія Медичного коледжу Запорізького державного медичного університету

Училище засновано у 1933 році як Запорізька транспортна фельдшерська школа Південної залізниці Народного комісаріату шляхів сполучення СРСР.

З жовтня 1941 р. по жовтень 1943 р. робота школи була зупинена у зв'язку з тимчасовою німецько-фашистською навалою Запоріжжя.

З 1943 р. по 1954 р. школа формує фельдшерів-акушерів з 4-х річною програмою освіти, одержавши ім’я "Запорізька залізнична фельдшерсько-акушерська школа".

Поруч з історичними перемінами в країні мінялися і назви медичного коледжу: Запорізьке медичне училище Сталінської залізниці (1954-1961 р.), Запорізьке медичне училище Придніпровської залізниці (1961-2005 р.).

З 1969 р. почалася освіта студентів на фармацевтичному та медсестринському підрозділах, в яких з 1991 р. студенти здобувають освіту за кваліфікаціями "Фармація" та "Сестринська діяльність".

У 2009 році "Запорізьке медичне училище" перейменовано в Медичний коледж ЗДМУ.

У жовтні 2009 року заклад святково відзначив 75-річний ювілей.

За 75 років у закладі підготовлено понад 9 тис. молодших фахівців, з яких 750 отримали дипломи з відзнакою. 2,5 тис. студентів одержали атестати про повну середню освіту, з них 125 з відзнакою. Велика кількість учнів після завершення закладу закінчили вищі учбові заклади і внесли плідний вклад у становлення держави.

МК ЗДМУ

Загальна інформація про Медичний коледж ЗДМУ

У складі Медичного коледжу ЗДМУ два підрозділи:

- фармацевтичний підрозділ;

- підрозділ сестринської діяльності.

Медичний коледж Запорізького державного медичного університету, МК ЗДМУ

Матеріально-технічна структура МК ЗДМУ:

- учбове приміщення;

- класи та аудиторії, оснащені модерними інструментами, обладнаннями, муляжами;

- комп'ютерний кабінет;

- бібліотека з читальним залом;

- актовий зал;

- буфет.

Напрям формування - медицина:

- спеціальність - фармація - 5.110201, сестринська діяльність 5.110102;

- навчально-спеціалізований ранг - молодший фахівець (5.110201 5.110102).

Спеціалізація - фармацевт, медична сестра;

Форма освіти - денна на місцях бюджетного та позабюджетного фінансування.

Тривалість освіти:

- за кваліфікацією "Фармація" на основі повної середньої освіти -1 рік 10 місяців,

- за кваліфікацією "Фармація" на основі неповної середньої освіти - 2 роки 10 місяців,

- за кваліфікацією "Сестринська діяльність" на основі неповної середньої освіти - 3 роки 10 місяців.

Медичний коледж ЗДМУ кожного року формує:

- 60 молодших фахівців за кваліфікацією "Сестринська діяльність" на базі основної загальної середньої освіти;

- 60 фахівців за кваліфікацією "Фармація": 30 чоловік на основі повної загальної середньої освіти та 30 чоловік на основі базової загальної середньої освіти.

Медичний коледж Запорізького державного медичного університету

Студенти Медичного коледжу за кваліфікацією "Фармація" мають право вступу до Запорізького державного медичного університету на фармацевтичний підрозділ по спеціальності "Фармація" та "Технологія косметичних засобів" за зменшеною тривалістю навчання (на 2-й курс без ЗНО).

Заклад має сертифікат на право проведення курсів збільшення спеціалізації молодших медичних і фармацевтичних спеціалістів у сфері знань 1202 "Фармація" та 1201 "Медицина" (кваліфікація "Сестринська діяльність") з річним обсягом 250 чоловік та сертифікатом на право проведення курсів, навчання вступників до вступу у вищі учбові заклади з дисциплін біологія, хімія, українська мова та література.

Діяльність педколективу закладу направлена на формування високоосвічених молодших фахівців. Формування практичних вмінь і здібностей у студентів здійснюється в ЛПЗ м. Запоріжжя та Запорізької обл., аптечних установах Запоріжжя та інших куточків України.

Здійснення практики у Медичному коледжі Запорізького державного медичного університету

Студенти підрозділу "Сестринська діяльність" здійснюють практику в Запорізькій обласній клінічній лікарні, Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні, МСЧ "Мотор Січ", "ВІТА-центрі", військовому госпіталі АЗЗОЦ, відділковій клінічній лікарні ст. на Запоріжжі-2, ЦРЛ м. Енергодар.

Студенти підрозділу "Фармація" відбувають практику в КП "Примула" (аптеки № 4,9, 221), аптеках № 107, 162, 165, 180, і в лікарняних аптеках № 212 Запорізької обласної клінічної лікарні та в аптеці Запорізької клінічної лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги.

Всі лікувальні та аптечні установи мають високоосвічений медичний та фармацевтичний персонал, атестовані на першу і вищі кваліфікації, що забезпечує покращення професійних здібностей та умінь за фахом.

Відповідно до відгуків директорів ЛПЗ та аптечних установ студенти закладу мають високий ранг знань і вмінь та конкурентоспроможні на ринку праці.

Медичний коледж ЗДМУ здійснює формування молодших фахівців за такими спеціальностями:

- Медицина;

- Фармація.

Отже, Медичний коледж ЗДМУ – це сучасний заклад, який надає міцні знання своїм студентам у галузі медичної науки, формуючи гідних спеціалістів-медиків.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!