Роздрукувати сторінку

Таврійський державний агротехнологічний університет, ТДАУ

« Назад

Таврійський державний агротехнологічний університет, ТДАТУ пройшов у своєму становленні декілька етапів. У 1920 – 1921 створена профтехнічна школа на базі мелітопольських ремісничих майстерень, у 1926 році вона перетворена у політехнічну профшколу. У 1930 році школа реорганізована в три технікуми. У 1931 році на базі провідного з трьох технікумів – технікуму індустріалізації сільського господарства утворено завод-технікум ім. ОДПУ.

Таврійський державний агротехнологічний університет, ТДАУ

У 1932 році на базі заводу-технікуму утворено завод-комбінат сільськогосподарського машинознавства. До складу заводу-комбінату, зокрема, війшов Інститут з підготовки інженерів-машинознавців. Таким чином, 1932 рік вважають датою заснування Таврійського державного агротехнологічного  університету.

У 1938 році почалося функціонування Мелітопольського інституту інженерів-механіків сільського господарства (МІМСГ) як самостійного вищого навчального закладу. У 1994 цей ВНЗ перетворено на Таврійську державну агротехнічну академію. Не так давно, у 2007 році Таврійська державна агротехнічна академія отримала статус Таврійського державного агротехнологічного університету. ТДАТУ має IV  рівень акредитації.  

Таврійський державний агротехнологічний університет успішно забезпечує високу якість підготовки фахівців, дотримуючись сучасних підходів до навчально-педагогічної діяльності та використовуючи потужну, новітню технічну базу. Акцент в освіті робиться передусім на практичну підготовку, ТДАТУ приймає виклик часу, активно співпрацюючи з роботодавцями. Університет співпрацює також з іноземними вищими навчальними закладами – студенти і викладачі мають можливість пройти навчання та стажування в понад 10 країнах світу.

До складу ТДАТУ належать 6 коледжів – Мелітопольський, Бердянський, Запорізький, Новокаховський, Василівський, Ногайський.

ТДАТУ

На сьогодні, враховуючи всі структурні підрозділи, в ТДАТУ навчається понад 12 тисяч студентів. В Таврійському державному агротехнологічному університеті працює лише 5 факультетів, а саме: Агротехнологій та екології, Механіко-технологічний, Інженерії та комп’ютерних технологій, Економіки та бізнесу та Енергетичний факультет.

Випускнику ТДАТУ отримують наукові ступені бакалавра, спеціаліста або магістра за такими напрямами підготовки:

- агрономія;

- екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування;

- машинобудування;

- процеси, машини та обладнання АПВ;

- енергетика та електротехнічні системи в АПК;

- харчові технології та інженерія;

- охорона праці;

- комп’ютерні науки;

- економіка підприємства;

- облік і аудит;

- фінанси і кредит;

- маркетинг.

Таврійський державний агротехнологічний університет, ТДАУ

В ВНЗ функціонують 33 кафедри, де працюють вчені аграрної сфери, більш ніж 40 докторів наук і професорів, понад 250 кандидатів наук і доцентів.

В Таврійському державному агротехнологічному університеті існує можливість навчання на аспірантурі та в докторантурі за 3 напрямками та 7 спеціальностями. В ТДАТУ працюють спеціалізовані вчені ради із захисту дисертацій.

Будівля університету є однією з найкрасивіших споруд міста. Таврійський державний агротехнологічний університет знаходиться у центрі міста, на головному проспекті. Адреса ТДАТУ: Запорізька обл., м. Мелітополь, пр. Б. Хмельницького 18.

Газета «Агро Таврія» є символом ТДАТУ ще з 1990 року. Газета щомісяця виходить друкованим виданням ВНЗ, має тираж 1500 екземплярів. Редакційну колегію газети представляють найвідоміші науковці університету. Газета розповсюджується не тільки серед викладачів і студентів університету, але й надсилається в школи, технікуми, профтехучилища, агропромислові внз. Видання розповідає про події і досягнення Таврійського державного агротехнологічного університету. Останнє її досягнення – перемога в номінації «Краще висвітлення навчально-педагогічного процесу» у конкурсі на кращу газету ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації Міністерства аграрної політики України.

В ВНЗ розвивається спорт. Спортивний клуб ТДАТУ «Таврія-університет»проводить спортивно-масові заходи, у таких видах спорту, як атлетика, баскетбол, волейбол, футбол, гандбол, аеробіка, вільна боротьба, настільний теніс та ін. Серед досягнень спортивного клубу ТДАТУ можна відзначити, що збірна університету з волейболу – призер чемпіонату України у вищій студентській лізі, представники команди університету з пауерліфтінгу, з гирьового спорту, з вільної боротьби – чемпіони та призери чемпіонату Світу, Кубку світу, призери Кубку України, чемпіонату України, чемпіонату Європи та ін. турнірів.

Кафедра фізвиховання має ігровий зал(350м2), зал важкої атлетики (80м2), чоловічій (210м2) і жіночій (68м2) тренажерні зали, зал психо-фізичного розвантаження (40м2).

Гуртожитки Таврійського державного агротехнологічного університету № 1, 3, 4 є кращими гуртожитками міста. В гуртожитках регулярно  проводиться якісний поточний ремонт, до якого залучаються наявні та майбутні мешканці гуртожитку. Для організації дозвілля і розваг, у гуртожитках проводяться тематичні музичні вечори та свята. В будівлях існують спеціальні кімнати відпочинку, готельні кімнати, кімнати для зберігання особистих речей студентів.

На кожному поверсі гуртожитку є 12 жилих блоків, дві кухні, дві кімнати для прання з сушильнями, чотири балкони. В кожному жилому блоці розміщено дві кімнати, перша для двох студентів (12м2), друга для трьох студентів (18м2). Бажаючі займатися спортом, можуть робити це у гуртожитку, де функціонують спортивні зали.

Бібліотека є як у гуртожитку (філія), так і в університеті. В бібліотеці створені всі умови для плідної наукової праці студентів та саморозвитку.

Таврійський державний агротехнологічний університет

На території Таврійського державного агротехнологічного університету діє комплекс, що надає додаткові побутові послуги на пільгових умовах, зокрема функціонує пункт ремонту одягу і взуття, діє перекурня.

Оздоровчий комплекс ТДАТУ «САЛЮТ» пропонує усім охочим відпочинок на узбережжі Азовського моря в пгт. Кирилівка та номери економ та преміум класу.

ТДАТУнайпершим серед аграрних ВНЗ України пройшов сертифікацію системи управління якістю в освіті як такий, що відповідає міжнародному стандарту ISO 9001:2008.

Але рейтинги, що підраховані українськими експертами, не досить високо оцінили ТДАТУ. У рейтингу університетів «Webometrics» Таврійський державний агротехнологічний університет посів 178 місце, що значно нижче за такі ВНЗ області, як ЗНУ та ЗНТУ, а у рейтингу університетів «ТОП-200 Україна» лише 70 місце.

На бюджетні місця в Таврійському державному агротехнологічному університеті конкурс низький, бо серед бакалаврів близько 2,72 осіб претендують на 1 бюджетне місце, серед спеціалістів таких 1,66  осіб/місце, а серед магістрів 1,42  осіб/місце.

Таврійський державний агротехнологічний університет, ТДАУ

Отже, Таврійський державний агротехнологічний університет, ТДАТУ є центром студентського дозвілля та розвитку в Мелітополі.

С повагою ІЦ "KURSOVIKS"!