Роздрукувати сторінку

Мелітопольське училище культури, МУК

« Назад

Мелітопольське училище культури — державний учбовий заклад I рангу кваліфікації в м. Мелітополь, готує молодших фахівців в сфері хореографії, музики, декоративно-прикладної творчості, бібліотечної діяльності.

Мелітопольське училище культури, МУК

Училище було засновано в 1930 році. Його назва змінювалася кілька разів: бібліотечний технікум, технікум формування політико - освітніх робітників, культурно-освітнє училище. З 1990 року носить нинішню назву. Мелітопольське вище училище культури – це всеукраїнська кузня кадрів хореографів, режисерів, художників, бібліотекарів.

Контакти Мелітопольського училища культури

Телефон: (0619) 43-50-80, 43-50-05.

Адрес: Запорізька обл., м. Мелітополь, вул. Б. Хмельницького, 41.

Сайт: http://www.kultura.zp.ua.

МУК

Віхи історії МУК

У 1930 році в Запоріжжі постановою уряду УРСР був утворений технікум комуністичної освіти.

У 1932 році заклад був переміщений в Мелітополь.

У 1934 році технікум комуністичної освіти було перейменовано в бібліотечний технікум.

У період Другої Світової війни діяльність закладу була ліквідована. Знову технікум відкрився 1 вересня 1944 року, як технікум формування політико-навчальних робітників. У 1947 році він був реорганізований у технікум формування культурно-навчальних співробітників.

У 1961 році заклад був перейменований в культурно-освітнє училище.

У 1990 році учбовий заклад було змінено в Мелітопольське училище культури.

Мелітопольське училище культури, МУК

Навчальний процес у МУК

За роки своєї роботи із стін Мелітопольського училища культури вийшло 11 тисяч випускників. Багато з них керують творчими колективами, мають звання: Народний, Заслужений артист, Заслужений діяч мистецтв, Заслужений робітник культури, причому, не тільки України, але і країн СНД.

В місті добре відомі імена минулих студентів училища: Павло Костіц (диригент муніципального духового оркестру), Світлана і Станіслав Романцови (ансамбль «Веселка»), Вілен Вусиків (керівник міського об'єднання художників), Олена та Віталій Кірєєви (танцювальний центр «Грація»), Олександр Кашуба, (директор клубу ТДАТУ), Микола Крапивко (народний ляльковий театр «Червоні вітрила») і ін.

Культурна діяльність Мелітопольського училища культури

Заклад відіграє головну роль у культурному житті міста. У ньому здійснюються музичні концерти та художні фестивалі. Музичні та танцювальні колективи закладу — постійні учасники міських свят та переможці обласних та загальноукраїнських конкурсів творчості. В закладі функціонує учбовий театр «На Богданці».

Колектив училища приймає участь у багатьох міських, обласних, республіканських, міжнародних культурних заходах. Серед найбільш популярних: фестиваль естрадної та духової музики «Таврійські сурми», конкурс народної інструментальної музики «Грай гармонь», фестиваль хореографічного мистецтва «Політ Терпсихори». Свою творчість студенти вдосконалюють у творчих колективах, які працюють в училищі. Керують ними досвідчені педагоги, майстри своєї справи.

Мелітопольське училище культури

Спеціальності Мелітопольське училище культури (МУК)

Заклад здійснює навчання за кваліфікаціями:

- Бібліотечна діяльність;

- Хореографія;

- Образотворча та декоративно-прикладна творчість;

- Хоровий спів;

- Народна інструментальна творчість.

Заклад формує для діяльності в соціально-культурній галузі спеціалістів, які спроможні надавати послуги населенню в здійсненні культурного дозвілля та розваг, управляти оркестровими, театральними, хоровими, танцювальними групами, аматорськими колективами декоративно-прикладної творчості.

Суміжно випускники можуть діяти артистами колективу народного танцю, педагогами музичних і хореографічних предметів, бути фахівцями бібліотечної діяльності, організаторами театралізованих свят та обрядів.

Учбовий заклад дає можливість креативній молоді діяти не тільки в палацах культури, клубах, бібліотеках, в осередках дозвілля і розваг, але й відчиняє двері у світ підприємницької роботи, здійснюючи різні культурно-мистецькі акції, фестивалі, конкурси.

Мелітопольське училище культури - єдиний учбовий заклад такого рангу в Запорізькій області. Саме воно забезпечує формування різноманітних жанрів самодіяльності, народної креативності, бібліотечної діяльності, декоративно-прикладної творчості.

Програми навчально-спеціалізованої підготовки, пропоновані для вивчення, орієнтовані на одержання студентами як повної загальної освіти, так і глибокої гуманітарної підготовки, професійної етики, менеджменту, а також опанування практичних здібностей та умінь в обраних спеціальностях.

Курси збільшення спеціалізації МУК

Сьогоднішнє суспільство потребує високої якості діяльності та конкурентоздатності установ культури. Здійснення цих вимог вимагає постійного удосконалення спеціалізованої майстерності спеціалістів у сфері культури. Обласні курси збільшення спеціалізації робітників культури Запорізької області є функціональним відділенням училища культури і функціонують на основі розпорядження управління культури Запорізької облдержадміністрації.

На основі Мелітопольського училища культури для покращення рівня професійного формування діячів культури регіону кожного року здійснюються обласні курси збільшення спеціалізації директорів, художніх керівників будинків культури та клубів, керівників самодіяльних художніх колективів, співробітників централізованих бібліотечних структур. Збільшення спеціалізації здійснено також для педагогів шкіл мистецтв (педагогів хореографії та декоративно-прикладної творчості).

Гуртожиток Мелітопольського училища культури розташований за адресою: проспект Б. Хмельницького, 41 А; поруч з учбовим приміщенням.

У 2007-2008 роках здійснилася перебудова приміщення гуртожитку. На 3, 4, 5 поверхах розташовані кімнати, розраховані на проживання двох, трьох або чотирьох чоловік. Всі кабінети облаштовані модерними меблями, холодильниками. На кожному поверсі розташовані туалети, умивальники, кухні (вони обладнані електроплитами, кухонними столами, шафами для інвентарю). На першому поверсі розташовані душові, підсобні служби, телевізійна кімната. На другому поверсі – персональні кабінети для уроків на фортепіано, духових та народних інструментах тощо. Гуртожиток розраховано на проживання 90 студентів, які прибули на навчання з Запорізької області.

Отже, Мелітопольське училище культури – це модерний заклад освіти, який формує високоосвічених фахівців своєї справи!

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!