Роздрукувати сторінку

Запорізький національний університет, ЗНУ

« Назад

Можна сказати, що історія Запорізького національного університету розпочинається в 20-х роках ХХ століття, коли в м. Запоріжжя було відкрито педагогічні курси, які вже в середині 20-х років були реорганізовані в педагогічний технікум. Вже у 1933 році технікум отримав статус педагогічного інституту. В 1985 році інститут став класичним університетом – Запорізьким державним університетом. Національним вищий навчальний заклад став у 2004 році. Університет розширюється – в 2009 році було відкрито новий, економіко-гуманітарний факультет в Мелітополі. Також функціонують Нікопольський і Криворізький факультети. В 2010 році ЗНУ був акредитований за IV рівнем в цілому.

Запорізький національний університет, ЗНУ

Ректором Державного вищого навчального закладу «Запорізький національний університет» є Микола Олександрович Фролов. Наукова робота в університеті є досить активною: в університеті працюють 600 викладачів, з яких 77 – доктори наук і професори за такими напрямками, як біологічні, економічні, технічні, філологічні, юридичні та ін. науки.

На даний момент можна з впевненістю сказати, що ЗНУ – це конкурентоспроможний, сучасний ВНЗ, який має IV рівень акредитації. До структури Запорізького національного університету входить 13 факультетів, серед яких:

- економічний;

- соціологічний;

- фізичного виховання;

- історичний;

- математичний;

- соціальної педагогіки та психології;

- юридичний;

- філологічний;

- фізичний;

- менеджменту;

- біологічний;

- іноземної філології;

- журналістики.

Також факультети містять 74 кафедри, серед яких є військова кафедра. Слід зазначити, що напрямів навчання в ЗНУ не дуже багато, серед них трапляються навіть такі напрями: країнознавство, театральне мистецтво, соціальна педагогіка, програмна інженерія, управління проектами, фінанси і кредит, облік і аудит, переклад з англійської, болгарської, німецької, польської і французької мов та ін.

До складу ЗНУ належать Економіко-правничий коледж і Торговий коледж, а також Центр післядипломної освіти, курси різноманітних іноземних мов, центр бізнес-освіти. Така широка інфраструктура забезпечує здобуття вищої освіти високої якості за диференційованими напрямами підготовки, а також сприяє отримання освіти протягом усього життя.

У ВНЗ наявна підготовка фахівців в аспірантурі за 45 напрямами підготовки та в докторантурі за 14 напрямкам, функціонують спеціалізовані вчені ради для захисту кандидатських дисертацій.

Дипломи Запорізького національного університету є загальновизнаними в Європі. За вимогою випускника може бути виданий уніфікований додаток до диплома (англійською та ін. мовами) європейського зразка.

ЗНУ

Запорізький національний університет взаємодіє з іноземними закладами освіти та установами, зокрема таких країн, як Німеччина, Франція, США, Нідерланди, Росія, Угорщина, Швеція, Азербайджан, Польща, Болгарія, Словаччина.

Запорізький національний університет має свій музей. Музей історії та розвитку розкриває перед своїми відвідувачами багату історію університету.  В музеї можна подивитися на історичні пам’ятки розвитку педагогічної думки Запорізького краю.

Університет має розгалужену інфраструктуру, яка включає 8 навчальних корпусів, 2 спортзали та спортивний комплекс, 3 гуртожитки, наукову бібліотеку, книжковий фонд якої складає понад 1 млн. екземплярів, електронну бібліотеку, комп’ютерні класи. Щодо технічного забезпечення ВНЗ, то слід відмітити його високий рівень, зокрема наявність понад 1250 комп’ютерів, які об’єднані в єдину корпоративну мережу і підключені до Інтернету.

Також забезпечує діяльність Запорізького національного університету власне видавництво, сучасний прес-центр, навіть редакція газети «Запорізький національний університет», інтернет-радіо «Університет», місцевий телевізійний канал «Юніверс-ТБ». Відпочинок студентів і викладачів забезпечується за допомогою 2-х оздоровчих пунктів, бази відпочинку «Славутич» (Азовське море), база відпочинку та на острові Хортиця, санаторій-профілакторій, що має в розпорядження новітнє медичне обладнання.

Запорізький національний університет, ЗНУ

ЗНУ – це не лише навчання і наукова діяльність.  Кажуть, «хто не жив в гуртожитку, не був студентом». В гуртожитку бурхливо тече студентське життя. Два з трьох гуртожитків ВНЗ знаходяться безпосередньо біля університету, що забезпечує зручність пересування, а третій гуртожиток знаходиться в Шевченківському районі Запоріжжя (15 хвилин їзди маршрутним таксі). Студентів розселяють по два або три чоловіки у коридорні, блочні на 8 кімнат та блочні на 2 кімнати гуртожитки. Гуртожитки забезпечені усім необхідним, зокрема меблями, затишними кухнями, санвузлами, кімнатами для самопідготовки, кімнатами відпочинку, існує навіть камера схову. При заселенні пріоритет першочерговості надається студентам із малозабезпечених сімей.

Кількість студентів Запорізького національного університету приблизно дорівнює 14 000 на денній та заочній формах навчання, кількість напрямів підготовки та ліцензійний обсяг швидко зростають, бо лише 10 років назад кількість студентів становила приблизно 8 000.

Запорізький національний університет, ЗНУ знаходиться за адресою Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66. Але учбових корпусів в університеті 8, також окремо необхідно виділити біостанцію-профілакторій, що розміщена на о. Хортиця.

За українськими рейтингами оцінки вищої освіти Запорізький національний університет зазвичай посідає нижчі сходинки за Запорізький національний технічний університет. Так, у рейтингу «Scopus», Запорізький національний університет посів 61 місце, а у рейтингу  «ТОП-200 Україна» лише 81 місце. В той самий час вище за ЗНТУ був оцінений ЗНУ рейтингом «Webometrics» – аж на 28 місце по Україні.

Навчання в Запорізькому національному університеті є престижним, а тому конкурс на бюджетні місця високий, бо близько 22 осіб претендують на 1 бюджетне місце, серед спеціалістів – 2 особи претендують на 1 бюджетне місце, а серед магістрів 5 осіб на 1 бюджетне місце. Тобто конкурс навіть складніший, ніж в Запорізькому національному технічному університеті.

Розглядаючи особливості навчання у ЗНУ, слід зазначити, що деканат є досить лояльним до не зданих предметів. За умови нездачі якогось предмету є можливість здати його протягом наступних 2-6 місяців. Але накопичення «хвостів» у кінцевому підсумку може призвести до відрахування. Також особливістю навчання в ЗНУ є те, що поселитися в гуртожиток можливо лише за умови виконання 40 годин відпрацювань (участь у благоустрої й озелененні прилеглої до гуртожитку території, обладнанні, прибиранні та ремонті гуртожитку в літній період).

Запорізький національний університет

Отже, Запорізький національний університет, ЗНУ є символом якісної освіти в Запорізькій області, а також одним з найбільших навчальних закладів області, який дає можливість абітурієнту обрати з широкого переліку напрямів навчання той, який відповідає побажанням майбутнього студента. Внз надає умови для   всебічного розвитку студентів.

С повагою ІЦ "KURSOVIKS"!