Роздрукувати сторінку

Бердянський медичний коледж, БМК

« Назад

Бердянський медичний коледж - вищий учбовий заклад I-II рангу кваліфікації.

Бердянський медичний коледж, БМК

Історія БМК

Новий 2012 рік перегортає ще одну сторінку життя одного з найвідоміших і улюблених навчальних закладів м. Бердянська - медичного коледжу. Адже саме в лютому 2012 року цьому учбовому закладу вже 81 рік від дня становлення.

Медичний коледж, храм науки бердянського регіону, який кожного року молодшає, час від часу повертаючись до минулих 30-х років XX віку, коли в цьому районі постала медична освіта. За розпорядженням Народного комісаріату охорони здоров'я України від 2 лютого 1935 року в Бердянську був створений медичний технікум фельдшерського напрямку. Згодом ім’я учбового закладу було не раз видозмінено: з 1946 по 1949 рр. - це фельдшерсько-акушерська школа, з 1954 року - медичне училище.

У листопаді 2004 року МОН України здійснено рішення про надання Бердянському медичному училищу рангу коледжу з правом здійснення учбової роботи за І-ІІ рівнем кваліфікації (вища освіта на рівні потреб до молодшого фахівця).

БМК

Кваліфікації БМК

Формування молодших фахівців відбувається за кваліфікаціями:

- "Лікувальна діяльність" (спеціалізація "фельдшер").

Форма освіти - денна.

Тривалість навчання:

- 4 роки (на основі базової школи);

- 3 роки (на основі повної середньої освіти), яка передбачає формування спеціалістів для діяльності в міських і районних фельдшерських, фельдшерсько-акушерських структурах, здоровпунктах, лікувально-профілактичних організаціях на первинних місцях фельдшера, замісника фельдшерсько-акушерського пункту та медпункту.

- "Сестринська діяльність" (спеціалізація "медична сестра").

Форма освіти - денна.

Тривалість навчання:

- 4 роки (на основі базової школи);

- 3 роки (на основі повної середньої освіти), яка передбачає формування спеціалістів по догляду за хворими, який здійснює призначення лікаря, здійснює профілактичні заходи, направлені на попередження та своєчасне виявлення захворювань.

- "Фармація" (спеціалізація "фармацевт").

Форма освіти - денна та заочна.

Тривалість навчання за очною формою:

- 3 роки (на основі базової школи);

- 2 роки (на основі повної середньої освіти).

Тривалість навчання за заочною формою:

- 2,4 роки (на основі повної середньої освіти), передбачає формування спеціалістів для діяльності в аптеках, які виготовляють ліки за рецептами, що продають готові лікарські форми.

Бердянський медичний коледж, БМК

Всі студенти, які здобували освіту за державні кошти, віднайшли роботу.

Студенти закладу отримують неповну вищу освіту. Студенти закладу одержують диплом молодшого фахівця державного значення. Студенти, які здобували освіту на основі 9 класів, разом з дипломом одержують атестат про повну загальну середню освіту. Студенти, які здобувають освіту на основі 9 класів, на I курсі опановують дисципліни загальнонавчального циклу по 10-11-й класи, таким чином економлять один рік навчання.

Навчання в Бердянському медичному коледжі відбувається як за державні кошти, так і за кошти фізичних або юридичних осіб на платній основі.

Матеріально-технічна структура БМК

Матеріально-технічна структура закладу охоплює 3 навчальних приміщення територією 4909 кв. м, у тому числі двоповерхову будівлю для практичної освіти студентів на території міської лікарні, актовий зал на 460 чоловік, спортивний зал, їдальня на 100 чоловік, бібліотека з читальним залом територією 105,9 кв. м на 60 чоловік.

В учбових приміщеннях знаходяться 30 потрібних класів і аудиторій.

Бердянський медичний коледж

Забезпечення учбового процесу БМК

Учбовий процес створює педколектив в чисельності 68 чоловік, які мають сертифікаційні ранги: фахівець вищої кваліфікації - 32 людини, фахівець першої кваліфікації - 15 чоловік, фахівець другої кваліфікації - 1 чоловік, спеціаліст - 11 осіб.

Мають ранг "педагог-методист" 15 викладачів, "старший педагог" - 4, "Заслужений лікар України" - 1, канд. фармацевтичних наук - 1. В учбовий процес запроваджується обчислювальна техніка, діють 2 комп'ютерних кабінети "Сеlеrоn" з 18-ма і 15-ма персональними комп'ютерами.

Створені тестові та освітні програми з усіх предметів. Заклад має можливість виходу в мережу Іntеrnеt. Це надає змогу педагогам і студентам стежити за минулими новинами, які здійснюються в медицині в усьому світі.

Співпраця БМК з ВУЗами вищих рангів кваліфікації

Випускники закладу мають змогу поступити на III курс за спеціальністю "Фізична реабілітація" Класичного приватного університету за заочною формою навчання і вчитися на основі закладу.

Бердянський медичний коледж здійснює формування молодших фахівців за такими кваліфікаціями:

- Медицина;

- Фармація.

Отже, Бердянський медичний коледж – це модерний заклад, який формує висококваліфікованих спеціалістів, які завжди затребувані на ринку праці не лише України, а і закордону.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!